Masakr na holčičím večírku 3 (1990)

Trojka jde ve stylu prvního dílu, což je určitě dobře. Nedosahuje sice jeho kvalit, ale je o poznání lepší než bizarní dvojka.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Stephen King je nejspíše autor, jehož knihy jsou nejčastěji zfilmovány. Škoda jen, že v mnoha případech jde pouze o béčkové záležitosti. Tou je bohužel i Hřbitov domácích zvířátek, který, kdyby se ho ujal nějaký lepší režisér a seriózní herci (nebo-li řečeno herci, kteří umějí hrát), by určitě mohl být zajímavý. Takhle ale není.

Příliš dokonalá podoba (1988)

Jeremy Irons samozřejmě skvělý (nechápu nenominace na Oscara), jinak jsem byl ale zklamán. Už jsem něco od Cronenberga viděl, takže jsem čekal něco jiného, lépe řečeno, více "explicitního hnusu".

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Jednička závěrem šokovala, ale jinak to byl takový průměr a hlavně mi vadilo, že většina hlavních hrdinů nebyli ti tradiční teen 16-19, ale fakt děti okolo 12-13. Tenhle díl mě ale skutečně mile překvapil. Hodně koz, humoru, spousta vražd, v podstatě od začátku až do konce, celý vyhlazený kemp. Angela mě bavila, byla vtipně pošahaná. Například jí v jedné scéně nefungovala motorová pila, tak oběť ušetřila, aby jí zabila o den později. Jindy si zase jedna černoška začala hrát na detektiva a vyžvanila Angele všechny nesrovnalosti, no a ta tam v chatce dobré 2-3 minuty hledala nástroj, kterým by oběť zbavila života. Nakonec našla strunu od kytary :D. No a takovejhle fórů tam bylo plno. Rukavice Freddyho Kruegera, Jason v masce jednoho kluka, Angela převlečená za Leatherface. Taky mi přišlo strašně vtipné (to myslím v dobrém), jak asi v polovině filmu ubylo tak 10-12 lidí, vlastně jedna dívčí chatka pro 8 holek zůstala až na hlavní hrdinku prázdná a nikomu to vlastně nebylo divné. Angela vždycky: "Já je poslala domů". No tvl, prostě bez chyby. Tak dobrou noc táborníci!

Masakr na holčičím večírku 2 (1987)

Jednička mě bavila a dostala čtyři hvězdy. Tohle mě nebavilo a tak to dostalo dvě. Samozřejmě důvodů je několik. Předně ten trapnej nagelovanej rockovej tanečník jako vrah? No jako vtip dobrý, ale vážně, tohle prosím ve slasheru vidět nechcete. Dalším negativem jsou mordy, kterých se dočkáme až v posledních 20 minutách. Na druhou stranu musím uznat, že za to stojí a vrták přidělanej k hlavě kytary byl dobrý nápad a za to taky dávám ty dva body. Jinak herci jsou trapní a chování jejich postav je i na tenhle subžánr příšerný. Navíc i když holky nejsou špatný, kozy nám ukáže jen ta, od který je chcete vidět nejmíň.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

No tak o důstojné pokračování kultovní jedničky se nejedná ani trochu. Jednička nebyla tak krvavá, za to hrála na vážnou notu, atmosféra se dala krájet, příběh byl skvělý a z Leatherface šel strach. To tady vůbec neplatí. Sice má asi dvakrát delší pilu (že by si tím něco kompenzoval?), za to jeho podivné taneční kreace a zamilovanost do hlavní hrdinky byly k smíchu. Absolutně nechápu, co tím chtěl Hooper říci a proč úplně změnil žánr a přidal komediální a parodické prvky. Ten snad musel být na drogách když to natáčel, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jo kdyby to nebylo pokračování tak možná, ale vzhledem k tomu, že je, tak bych se na jeho místě za tento film neuvěřitelně styděl. Hlavní herecká hvězda Dennis Hopper je zde úplně zbytečný a kdyby celou jeho postavu z filmu vyškrtli, absolutně nic by se nestalo. Navíc ten jeho souboj pilami s Leatherfaceam ve stylu Star Wars, no co k tomu říct. Snad jen ach jo! Ale abych nebyl celou dobu tak negativní, tak některé nápady jsem ocenil. Napřiklad to ramínko, s kterým se brácha Leatherfacea neustále škrábe či finální lokaci. Hooper (ne Hopper) nám dokázal, že od "Panoptika" už nikdy nic pořádného nenatočil.

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Hodně silný film. Jedná se skutečně o portrét, o proniknutí do vrahovy mysli a duše. Samotných vražd je ve filmu sice docela dost, ale v podstatě o ně nejde. Nejsou moc vidět, zbylé zase fádně natočeny. Teda až na výjimku rodinky v jejich domě, to bylo skutečně mrazivé a nechutné.

Divoké ulice (1984)

80's feeling na mě funguje. Je to trash, je to béčko, ale zábavné. Ti tři hlavní padouši byli zahráni výborně o čemž svědčí to, že jsem je ze srdce nenáviděl a přál jim co nejkrutější smrt. No a jestli se moje přání vyplnilo nebo ne, to se dozvíte, když se na film podíváte. Já ho můžu určitě doporučit.

Mrtvá zóna (1983)

Až do příchodu Martina Sheena jsem si říkal, kam se bude děj ubírat, ale ten konec byl výživnej. Jinak Christopher Walken byl excelentní.