Darebáčci (2000)

První část je naprosto fantastická. Woody jako typický looser, co chce pomocí tunelu vyloupit banku se se svými neméně přitroublými kumpánky nakonec prokope do obchodu s oblečením. Ještě, že jim vyjde ta původně nechtěná cukrárna. Tady ta skvělá část končí a nastupuje druhá, kde jsou oba velmi bohatí a snaží se splynout se snobáckou vrstvou. Tahle část mě bavilo o poznání míň, a to až tak, že nakonec nemůžu dát více než průměrné tři hvězdy.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Některé povídky jsou výborné. Především hned ta první, podle které je celý film pojmenován, pak ta druhá s Jamesem Francem a ta předposlední se Zoe Kazan. Některé jsou ale na druhou stranu strašné, jako ta poslední, nebo ta se zlatem. Hodně nevyvážené, takže průměr. Jo a všiml jsem si, že tam nebyl ani jeden černoch. Co nějaké reakce z řad různých nevládních organizací, spolků a dalších? Obvinil někdo bratry Coeny z rasismu, xenofobie či neuznávání moderních levicových multikulturních názorů?

Výstřely na Broadwayi (1994)

Vytříbená komedie z divadelního prostředí.Potěšili mě hlavně dialogy mezi Davidem (Cusack) a Cheachem "Číčem" (Palminteri). A to jak ty začáteční ve stylu bojácný režisér versus mafiánský zabiják, tak i ty pozdější, kdy se oba skamarádí. Dalším skvostem je pak příšerně otravná Jennifer Tilly, jako holka mafiánského šéfa, co se chce stát herečkou. Nechápu, jak může Allen každý rok vytahovat z klobouku skvělé scénáře a nemít za 50 let kariéry žádnou tvůrčí krizi. P.S. - můj 5000 hodnocený film zde na csfd. To to letí.

Manželé a manželky (1992)

Po pár ne mnou moc dobře přijatých Allenovek jsem opět trefil do černého. Nevím, jak moc se Allen inspiroval svým končícím vztahem s Miou Farrow, ale tenhle film je prostě brilantní. Naprosto nenucený, plný životních pravd, humoru a intelektuálních hovorů. Oba ústřední páry jsou skvělé, stejně jako zbylý herci, kteří je ovlivňují. Od "Han a sester" mě žádný Allenův film tak nezaujal. Moc nechybělo a dal bych plné hodnocení. No třeba ještě někdy po druhém shlédnutí, uvidíme.

Orphan (2009)

Skvělý psychologický teror, od toho adoptivního děvčátka. Skutečně jsem tu holku nenáviděl, jaká to byla neskutečná mrcha. Pointa mě docela dostala. Samozřejmě něco z toho se dalo odtušit, ale tu hlavní věc, co k nám Roden pronesl nečekal asi nikdo. Jen mi vadilo chování dvou členů rodiny. Té malé holčičky, která jí kryla i přes všechny ty strašné věci. Ale budiž, u té by se to ještě dalo pochopit a odpustit, vzhledem k věku, ale ten naivní otec mě vyloženě iritoval.

Jiná žena (1988)

Já nesdílím ten optimismus většiny zdejších předních uživatelů. Pro mě byli "Interiéry" rozhodně výš. Tohle byl možná zajímavý psychologicky-intelektuální rozbor, ale také příšerná nuda. No a pokud se u filmu nudíte a 75 minut vám přijde jako věčnost, tak zkrátka nemůžete jít s hodnocením výš než na dvě.

Laid to Rest (2009)

Ze začátku to šlo, hodně zajímavej vrah a povedený vraždy, postupem času to ale začalo příšerně nudit. A to až do té míry, že zhruba od poloviny filmu jsem to dokoukával jen tak na jedno oko a druhým jsem surfoval na netu.

Midnight Movie (2008) odpad!

Shodou okolností jsem teď viděl po sobě dva filmy, v nichž někdo vyleze z filmu v kině do skutečného světa. Tím předchozím byla "Purpurová růže z Káhiry". Komedie od Woodyho Allena potěšila. Tento horor přesně naopak. Je to totiž naprostá 3,14čovina, kde nikdo neumí hrát a nikomu to ani scénář a ty moudra co musí postavy vynášet nedovoluje. Chování postav i na slasher naprosto neskutečně trapný (jen ta doba, než jim došlo, že pokud mám v kině zavřené skleněné vchodové dveře, tak nejsem v pasti, jak tam někdo tvrdil, ale mohl bych zkusit okno prostřelit, když už tam mám fízla, nebo pokud by nebyl třeba prohodit jím židli, či cokoliv, co by bylo po ruce - to jen jako ochutnávku, podobných excesů tam skutečně není poskrovnu). Konec též trapnej. Jediným pozitivem byl výborně vypadající vrah, ale jeho jistá nadpřirozenost a to, jak to měl ulehčené mi ani tu jednu hvězdu nedovolí dát. P.S. Koukal jsem, že odpad, jsem dal naposledy někdy v květnu 2017, ale tady skutečně nemůžu jinak a naprosto nechápu lidi, kteří dávají čtyři hvězdy.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Velmi originální nápad. Na to, že Woody točí nový film každý rok je každý jeho film (u těch starších to platí na sto pro) jiný, odlišný, originální i když jsou si vlastně všechny podobné. Tady mě bavil hlavně Jeff Daniels ve výborné dvojroli herce a filmové postavy a též ten manžel Mii Farrow. Závěr mě překvapivě zaskočil, tohle bych po předchozích zkušenostech od Woodyho nečekal, ale i za něj ty čtyři hvězdy.

Sex noci svatojánské (1982)

Prý měl Woody scénář sfouknutý za dva týdny. No, to je tedy vidět kvalita spisovatele. Oddechová letní komedie se spoustou výborných hlášek, fantastických postav a typického Allenova humoru. Do toho duch doby. Kromě krátkého začátku jsem se vlastně od doby, kdy do domu dorazilo všech 6 postav neustále smál. Takže jasných 5.