Ledová smrt II (2008)

Mě se teda první díl líbil rozhodně víc. Tam byl opuštěný hotel v norských horách, zalitých sněhem, pět nechtěných návštěvníků a jeden bláznivý dvoumetrový vrah. V tomto díle se hlavní hrdinka toho předchozího dostává do blízké nemocnice, stejně jako její mrtví kamarádi a též vrah. Ten samozřejmě ožije a poté je všechno velká vykrádačka druhého Halloweenu.

Interiéry (1978)

Po dlouhé době drama od Woodyho. A to to v první scéně, kdy nesnesitelná matka pozoruje, co všechno by mohlo v dceřině a jejího přítele bytu předělat, vylepšit a změnit, vypadalo na další taškařici. První scéna dávala tušit, že se bude jednat o další komedii, to ale rozhodně není pravda. Interiéry jsou pomalu plynoucí drama, smutné a niterní. Opravdu jakoby to ani Woody nenatočil. Však v tom také nehraje a to je dobře, protože do takovéhoto filmu by se vskutku nehodil.

Láska a smrt (1975)

Woody v jeho zlatých 70. letech rozehrával jeden lepší film než druhý. Většinou se jednalo o satiry, parodie, komedie a to je i případ Lásky a smrti. Allen si tentokrát dělá legraci z carsky ruského způsobu života, ze soubojů o čest, řeckých myslitelů, Napoleona, sexu atd. Opět vystupuje jako komická, neurotická figurka plná "slabošství" a jako vždy si dělá sám ze sebe legraci. A to na něm jeho fanoušci milují. Slyšel jsem, že sám Allen tento film označil za svůj nejoblíbenější co natočil. Mě se pár jiných líbí více, ale tohle je opravdu skvost.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Některé povídky jsou naprosto bombastické, některé zase průměrné. Všechny ale spojuje jedno slovo a tím je bizarní. Kde v kině uvidíte doktora zamilovaného do ovce, gigantické prso, holku, kterou dokáže rozpálit jen sex na veřejných místech či královnu s železným spodním prádlem. Úplně nejlepší povídka je dle mého ta poslední o ejakulaci. Takhle "vědecky" podané téma ejakulace a hlášky místních vědců jsou prostě dechberoucí. Do toho Woody jako spermie, strachující se o to, zda dotyčný nemasturbuje, či partnerka nepoužívá něco, čímž by jeho úkol překazila. OMG! Kde na to ten chlap chodí?

Halloween (2018)

Výborné! To, co se nepovedlo Predátorovi, na kterého jsem se těšil, se tady povedlo. Nejnovější Halloween skládá poctu originálu, obsahuje mnoho narážek a scén z Carpenterovi klasiky, též kamerové jízdy a záběry, ve kterých jsem si vzpomněl do dobu dávno minulou. Žádnému dalšímu Halloweenu se nepovedlo zopakovat tu tíživou atmosféru. Tenhle je však jednoznačně nejblíž. Ale Green se snaží jít i vlastní cestou a tak se dočkáme i jednoho na slasher velice nečekaného zvratu. Jak píše kolega JASM, dnešní horory se snaží i o nějaký přesah, takže ani Green nechtěl zůstat pozadu. A mě se to líbilo. Maska je též velkou devízou tohoto kultu. Je v podstatě stejná, jako před 40 lety a když například kamera zabírá Michaela zespoda a vidíme ten jeho strnulý výraz a žádnou mimiku než někoho zabije, to je přesně to, co od něj čekáte a na co se "těšíte". Navíc ty úvodní titulky. To je zkrátka nostalgie jako prase. Přirovnám to ke Star Wars. Když jsem šel před lety do kina na Epizodu VII a slyšel po těch více než 10 letech v kině hudbu k úvodním titulkům, skoro mi to vehnalo slzy do tváře. Tady ne, ale nahnalo mi to ten stejný strach, jako když jsem před lety viděl originál. Jo Carpenterova hudba je i po 40 letech stále skvělá a mrazivá. Navíc tržby dokazují, že slasher se konce bát nemusí. Doufám, že nás čeká nová vlna těchto hororů a hlavně kvalitních.

Uvnitř (2007)

Já se v explotation nevyžívám, vlastně tento subžánr ani nemám rád. Proč jsem se na to teda díval? Inu omylem. Ještě než začnu mluvit o filmu musím zmínit, že jsem to viděl dabovaný. No a tak příšernej dabing jsem v životě neslyšel. Ještě, že od půlky se tam už skoro nemluví. No a teď film samotný. Tak ultra brutální, krvavý a nechutný scény se jen tak nevidí. To je opravdu pro hodně silné žaludky. Co mi ale vadilo nejvíc bylo naprosto příšerné chování kladných postav. Říká se, že postavy v hororech, zvláště pak ve slasherech se chovají hloupě. Ale jestli se chovají hloupě, tak slovo pro to, jak se chovají tady ani neexistuje. Policisté, kteří by měli být vycvičení se čumí několik minut do zdi a nevědí tak, co se děje okolo nich, zatímco v domě vrah vypne elektřinu. Též hlavní hrdinka měla několikrát příležitost vše ukončit, ale svou hloupostí nakonec dopadla tak, jak dopadla. Závěrečný císařský řez tomu všemu dodal korunu. No už nikdy víc takovýhle film.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Nápad originální a chválihodný, provedení ale značně pokulhává. Film je rozdělen v podstatě na dvě části. První "dokumentární komedie" a životě sériového vraha a jeho přípravě na další zabíjení. Druhá už typický slasher se všemi jeho pravidly.

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)

Těšil jsem se na tento dokument, jelikož slasher je můj oblíbený subžánr hororu. Nicméně mě zklamal. Mluví a vystupují v něm sice hororový velikáni jako John Carpenter, Wes Craven nebo Tom Savini, ale samotná prezentace a historie je taková zmatená. Například se vůbec nemluví o oficiálně prvním slasheru, za který je považován film Černé Vánoce, nebo je naprosto opomenut Texaský masakr motorovou pilou, jenž je ze stejného roku jako zmiňované "Vánoce" a stal se naprostým kultem tohoto subžánru. Takže kvůli těmto věcem nemůžu dát určitě víc než tři. To je jako byste dělali dokument o českých filmových komicích a zapomněli na Buriana.

Nebezpečná laskavost (2018)

Mix žánru komedie a thrilleru, trošku jak Nebezpečné hry. Funguje (teda alespoň na mě) nicméně skvěle a zejména obě hlavní ženské představitelky jsou skvělé. Na jedné straně tu máme neskutečně atraktivní Blake s mluvou jako dlaždič a prolhaným jazýčkem, na straně druhé trošku nemehlo a typicky švihlou, ale děsně roztomilou Annu. Mezi nimi krouží jeden poloťamanský týpek, který je šuká obě. Netypický film, jsem za něj rád.

Shutter (2004)

Hlavní herec je takovej šikmookej Orlando Bloom. Americkej remake jsem viděl první a vůbec už si ho nepamatuju. Tohle nebylo špatný, ale ani kdovíjak dobrý.