Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Nejvíc mě zaujalo, že ten Richard Grant vypadá jako Christopher Walken. Jinak nic moc.

Co jsem komu udělala? (1984)

Absurdní humor, absurdní postavy, absurdní scény, absurdní děj. To tak nějak vystihuje tento Almodovarův film. Není to ale parodie. U některých scén (zubař, klient s brýlemi u kurvy, policisté a ještěrka) jsem se opravdu nasmál.

Creed II (2018)

Určitě to není špatné, ale kvalit kultovních Rocky 1-4 to samozřejmě nedosahuje. Trošku jsem chtěl, aby Dragův syn nebyl pojat takto, ale spíš jako kladný záporák, něco jako ten šampion v Rocky Balboa. Ale nestalo se. Co mi vadilo, že film je plný klišé, nesmyslů jako že klubový boxer takhle nandá šampionovy těžké váhy? Stallone už to trochu přehání. Dolph Lundgren potěší, ale je jen do počtu. Tak nějak doufám, že tímhle dílem Stallone už s Rockym navždy skoncuje.

Favoritka (2018)

Pro tento druh filmu netypický R rating, ale jsem za něj rád. To, co vycházelo z úst Emmy Stone jsem od ní nečekal. Jinak se jedná o zajímavý intrikánský boj na anglickém královském dvoře. Všechny tři herečky jsou fantastické a hlavně to dělá tento film tak skvělým.

BlacKkKlansman (2018)

Zábavný film, kde mě nejvíc uchvátil skvělý Adam Driver, ale i Denzelův syn zaslouží uznání. Spike Lee se snaží držet a nepranýřuje jen bílé rasisty z KKK a policie, ale zajíždí i do vlastních řad (fanatický projev člena BlackPanthers). Film mě vtáhl a bavil celou dobu. Jednu věc si ale mohl Spike odpustit. Ten dokumentární závěr a celkové trefování do Donalda Trumpa. Já vím, že v dnešním Hollywoodu je to už takový kolorit a očekávám nějaký další výlevy i na Oscarech. Ale už mě to docela štve. To jsou snad půlka Američanů, co ho volili rasisté? A co ty demonstrace po jeho zvolení, zapalování aut a dělání nepořádku ve jménu demokracie? Třeba, jak ho neustále někdo peskuje s tou zdí. V době prezidenta Obamy nebo Clintona se také stavěli na hranici s Mexikem různé zdi a ploty a všichni demokraté včetně Hillary Clinton pro to hlasovali. Teď, když Trump navrhuje to samé (i když teda ve větším), najednou jsou demokrati proti jen proto, že to navrhuje republikán Trump. Já už mám naopak po krk politiků jako je Angela Merkel, Macron, Hillary Clinton a jim podobní, kteří mají nasazeny růžové brýle a všech těch novinářů a rádoby levicově moderně liberálně smýšlejících magorů, kteří by nejraději všude viděli politickou korektnost. Dnes zkrátka stačí vytáhnout deset let starý vtip o gayích a jste označen za homofoba, xenofoba, rasistu, sexistu, šovinistu a další sračky. A co ten blbec z festivalu Berlinale, co chce mít na festivalech 50% filmů od režisérů a 50% od režisérek. Já určitě podporuju více žen v těchto pozicích, ale zase zařadím radši třeba méně kvalitní film jenom proto, že ho natočila žena? A co ty ženy, jak neustále protestují a chtějí větší podíl ve filmovém i jiném byznysu? Aby bylo třeba 50% hornic v dolech, to kupodivu nikdo nechce. Třeba u nás v práci (v Německu) jsou ženy a muži rozděleni. Ženy tahají menší krabice, muži větší a mají stejně peněz. Na jednu stranu je to normální, muži jsou přece silnější, tak dělají těžší práci. Na druhou stranu podle uvažování feministek by to přece měla být diskriminace. Kde je tady rovné zacházení?

Kolo zázraků (2017)

Jeden z nejhorších Woodyho filmů. Bohužel. Tuctový příběh, naprosto příšerný dabing. Jim Belushi a jeho vyřvávání mi strašně lezlo na nervy (myslím, že stejně by tomu bylo i v originálu), Winslet a její hysterický výjevy zrovna tak. Jedinej, kterej za něco stál byl Justin, ale ten tam nějak moc nebyl.

Café society (2016)

Viděl jsem od Woodyho všechny filmy, ale tohle mi nepřišlo jako typický Woody. Vlastně kdybych nevěděl, že film režíruje, nepoznal bych to. A to o drtivé většině jeho filmů říci nemůžu. No, první polovina je super. Skvělý Carell, vyjukaný Eisenberg a Stewart krásná jako ještě nikdy. Poté, co se ale Eisenberg odstěhuje zpátky do New Yorku to celé ztrácí šťávu a ta druhá polovina se vážně vleče. A to navzdory krásce Blake Lively, která dostala nekřesťansky málo prostoru. Škoda, první půlka v Hollywoodu 30. let byla skutečně skvělá, druhá fádní takže výsledek je průměr.

Ledová smrt III (2010)

Takže horší než zasněžená jednička, ale zase lepší než dvojka v nemocnici kopírující Halloween 2. Tentokrát se děj odehrává někdy na podzim v norských lesích a to je prostředí, které v hororech opravdu můžu. Vrah z toho samozřejmě těží. Nevýhoda je, že se jedná o prequel prvního dílu a znalci hororů jistě vědí, jak musí zákonitě prequel dopadnout (viz Texaský masakr: Počátek). Od té minuty, kdy se tedy dozvíte, v jakém roce se děj odehrává, víte jak to dopadne. Nicméně mě to náladu nezkazilo a pěkně jsem si to užil. Plus ten bratrský souboj byl taktéž zajímavý. Pro mě trojka, která chce jet na vlně jedničky a docela se jí to i daří.

Užívej si, co to jde (2009)

Larry David je naprosto úžasnej! Skvělá náhrada za stárnoucího Allena, který už se od roku 2003 objevil jen ve dvou svých filmech. Příběh mě bavil a ačkoliv byl v řadě ohledů naprosto předvídatelný, ta kanonáda humoru to prostě vše přebila.

The Loved Ones (2009)

Tak jednak vůbec nechápu tu dějovou linku mezi Brentovým kamarádem a tou Emo holkou. Je tam absolutně navíc a kdyby se s nimi všechny scény vystřihly, vůbec nic by se na ději nezměnilo. Ale alespoň jsme viděli sex, i když ne kozy. Na druhou stranu je třeba podotknout, že kdyby byla celá tato dějová linka vystřižena, měl by film tak 50 minut. A to by nebyl film. Takže odpověď máme. Teď ten hlavní příběh. Zajímavý, ale opět mě štval hlavní hrdina, kterej měl už jednou situaci ve svých rukou a svým stupidním chováním se připravil o výhodu. Navíc něco podobného udělal dvakrát. Místo, aby dokončil práci a mohl v klidu odkráčet, udělá tu největší blbost a kvůli tomu se ocitne opět v rejži. Už kvůli těmto pochybením jsem měl problémy mu fandit, navíc když přihlédnu k tomu, že ten herec není vůbec sympatickej. Na druhou stranu hlavní (jak je to slovo v ženském rodě) padouška? No podtrhává mi to, takže asi ne, ale nic jiného mě teď posíleného alkoholem nenapadá, takže budu prostě říkat padouška. Ta padouška je stejně tak nesympatická, navíc hnusná a totálně ujetá píča, takže vlastně nevíte, komu máte fandit. Na konci se dočkáme i mini ženského fightu a úplný konec je jasný, za ten palec nahoru, ale zkrátka mých výtek je moc, a tak nemůžu dát více než tři hvězdy. Australské prostředí je ale pro horory jak dělané.