Jumper (2008)

Průměrná sci-fi, která u mě těží především z velmi dobře zvládnuté akce. Nápad je sice též hodně zajímavý, nicméně ne plně využitý a herecké obsazení hlavních hrdinů je příšerné. Nechápu, jak může někdo do hlavní role obsadit trotla Anakina, když měl určitě velký výběr. Stejný případ je pak u jeho slečny lomeno přívěšku. Osobně bych ocenil, kdyby většinu času dostali dětští představitelé AnnaSophia Robb s Maxem Thieriotem

Šílená jízda (1999)

Vtipná a nenucená teen komedie. Sice předvídatelný děj, ale kvalitní hlavní představitelé, kterým budete fandit. Nicméně kdybych byl v kůži toho kluka a měl na výběr, zvolil bych Ali Larter.

Méďa 2 (2015)

Pokračování ve stylu úspěšné jedničky, opět plno výborných fórků (Neeson top, Jurská tráva, Brady), Amanda Seyfried děsně sympatická a šukézní, ale přeci jen od té doby, co se hrdinové dostanou do New Yorku to není úplně ono, takže na plný počet to jako u jedničky tentokrát není.

Vražda v Bílém domě (1997)

Má to mnoho much! Mezi ty nejviditelnější bych určitě zařadil dialogy, motivaci některých postav, stupidní závěr a též to, že obyčejný poliš dokáže rozkrýt intriky nejvyšších kruhů. Jinak to ale rozhodně není nuda, akce je svižná, Snipes v 90s ještě válel a Diane Lane je kočka.

Ohnivé ulice (1984)

Senzační 80s songy, hutná noční atmosféra, vynikající stylizace a v hlavní roli jedno z největších dřev, které jsem kdy na plátně viděl. Kdyby místo Parého hrál Codyho někdo jiný, asi by to bylo za pět, protože jinak je to fakt pecka.

Příležitost pro šest (1982)

Komedie pojednávající o jednom starším obtloustlým a zarostlým automobilovým závodníkovi, po kterém kupodivu touží každá servírka v každém baru/restauraci a o šesti dětech, sirotcích, které kupodivu sociálka nechává žít si svým vlastním životem. Ano, je to plné logických i "přírodních" chyb, které mě ze začátku docela štvali, ale díky výborné atmosféře a doopravdy sympatickým postavám vás to po pár minutách přejde a užijete si celkem zábavnou komedii. Navíc v dětských rolích potěší začínající Diane Lane a Anthony Michael Hall.

Jonesovi (2009)

Často si říkám, kam až jsou prodejci, obchoďáci či jejich šéfové schopni zajít, ale v případě, že doopravdy funguje něco na principu tohoto filmu, tak to už je opravdu silné kafe. Jinak filmově samozřejmě výborný nápad, originální námět, silné herecké obsazení a spousta vynikajících scén.

G. I. Jane (1997)

Kdyby film skončil před "tréninkem ve středozemním moři", napařil bych mu čtyři hvězdy, jelikož ten trénink a vývoj postav Demi a Vigga mě velmi bavil. Bohužel ta akce v Libyi mě dost štvala, tak musím jít na průměr. Ještě bych ale chtěl říct, že i když Demi není bůhvíjaká herečka, tak dát jí zlatou malinu můžou snad jen zamindrákovaný retardi. Bohužel toto "ocenění" dost devalvuje fakt, že hlavní kategorie většinou vyhrávají lidé/filmy známí v očích veřejnosti, kteří si to mnohdy nezaslouží. Jo kdyby nejhorší herečku vyhrála nějaká Rosalita XY tak by to nemělo takovou reklamu a každému by to bylo jedno. Být v kůži Demi, využil bych získaných bojových zkušeností a těmto "odborníkům" bych rozsekal prdel.

Šarlatové písmeno (1995)

I když je tam možná více romantické linii, než jsem čekal, nebylo to špatné. Doba a umístění tomu dodaly patřičné emoce. Na druhou stranu když to porovnám s o rok novějšími Čarodějkami ze Salemu tak ty jednoznačně vítězí a to jak na poli hereckém (Lewis vs. Oldman, Ryder vs. Moore), i příběhově mě strhli daleko více. Takže nakonec takové horší čtyři.

Ohledně minulé noci (1986)

Já mám pro osmdesátky zkrátka slabost. Jak pro filmy, tak i songy, který se v nich objevujou. A když hlavní dvojici tvoří herci z "Brat Pack", pro něž jsem měl/mám nečekaně slabost také, dokáže mě tou jedinečnou atmosférou pobavit i ne moc originální film jako byl tento.