Boccaccio '70 (1962)

Nejvíce se mi líbila poslední povídka s loterií a sexy kolotočářskou kurvičkou Sophií Loren. Povídka od legendárního F. Felliniho o puritánském týpkovi, který vidí všude okolo sebe hřích a tak jednou zkrátka musí sexy Anita Ekberg sestoupit z billboardu a pořádně mu to vysvětlit se mi též líbila. Stejně tak, i když o trochu méně pak "Práce" o záletném manželovi a sexy R. Schneider, která se po dlouhém přemýšlení o vhodné práci "najde". Jediný první příběh mě moc nezaujal. Sice měl něco do sebe, ale u něj jsem se zkrátka nudil.

Cid (1961)

Velkovýpravné historické dobrodružství, jaké se už dnes jen stěží natočí. Heston v roli Cida je velmi přesvědčivý a i když Loren jsem viděl v lepších rolích, jako Jimena byla si myslím též dobrou volbou. Škoda té doby, kdy cenzoři ještě vládli a tak absence krve či realističtějších bojových scén zamrzí.

Klíč (1958)

Hodně zajímavý námět, který bohužel nebyl plně využit. Válečná část příběhu odehrávající se na remorkéru na moři moc prostoru nemá, ani závěrečná operace není nijak dramatická a dobře natočená. Film se tak soustředí spíše na putovní byt, ve kterém se střídá jeden kapitán za druhým a každý se kupodivu ihned zamiluje do mladé a krásné Sophie Loren. Ta je součástí a takovým bonusem onoho bytu, nicméně k výkonu v Horalce má ještě hodně daleko. Tato část příběhu je docela zajímavá, bohužel příliš předvídatelná. Tedy až na konec, který potěšil. Přesto na více než průměr to není.

Legenda o ztraceném (1957)

Nemám rád JW, naopak mám rád dobrodružné filmy i filmy, ve kterých se nevyskytuje moc postav. Zde, když si odmyslím prvních deset minut, jsou jen tři lidé. Prvotní oťukávání a desert trip do ztraceného města včetně pobytu tam mě velmi bavil. Pozdější změna rolí a charakterů se dala vytušit, přesto potěšila. Proč tedy dávám pouze tři hvězdy? Je to kvůli posledním dvaceti minutám, které jsou vysloveně trapné včetně toho konce. Jo a PS. ve starých filmech mě vždycky štve, když někdo do někoho napálí čtyři pět kulek nebo ho probodne nožem a oběť přesto že má bílou košili, neutrousí ani kapku krve. Já vím, tvůrci proti dementním cenzorům asi nic nezmohli, přesto mi to dost vadí.

Věčně mladá (2015)

Poprvé od března konečně film, kterému dávám plný počet. A to bez jakýchkoliv pochybností. Blake Lively konečně dospěla do věku, kdy je schopna utáhnout celý film. Adaline v jejím podání je samozřejmě neskutečně krásná, ale stejně tak neskutečně charismatická slečna/dívka/dáma/paní. O její osudovosti na několik mužů jsem naprosto nepochyboval. Chci určitě pochválit i jednoho z nich, Harrisona Forda, kterému jeho role sedla jak prdel na hrnec a který je stále neskutečný sympaťák. Závěr a ono odhalení mohlo být možná trošinku dramatičtější a možná jsem i malinko očekával (chtěl), jestli se nestrhne mela mezi Fordovou postavou a Ellisem, nicméně i tak jsem konečně od března naplno "uspokojen". PS. Konečně film s poselstvím o přirozeném stárnutí. Doporučuji všem starým obludám s botoxem ve rtech, puse, hýždích a silikonem v kozách.

Terminator Genisys (2015)

Řekněme si to na rovinu! První dva díly jsou jiná liga, ale překonat je je nemožné, i když se na ně snaží Genisys navázat a je zde i množství odkazů. Můj největší problém je s herci ztvárňující Kylea a Sarah. Oba sice mají hezké tvářičky, ale kurva vůbec žádné charisma a herecký talent a je fakt smutné, když v takovým kultu jako je Terminator mohou hrát takovýhle nemehla. Hlavně tomu Kyleovi jsem měl chuť pokaždý když promluvil nakopat držku. Naopak Jason Clarke jako John a především starej dobrej Árnie táhnou film nahoru. Švarcík je děsněj sympaťák a srdcar a hláškuje jako v nejlepších letech. Co se týče děje, nemám s ním problém jako někteří zdejší uživatelé. Začátek a rok 1984 jsou super, potom v 2017 už to trochu ztrácí dech, ale i když konec je vlastně stejný jako ve trojce, neurazí. Nicméně pokud se mě zeptáte za pár měsíců, nevím zda-li si nějakou sekvenci zařadím mezi nezapomenutelné, to asi ne. To je problém. Taková dvojka nemá jediné slabší místo a v podstatě každá scéna je kult/klasika, tady to tak rozhodně není. Taylor zkrátka není Cameron a ani nesmírně náročné trikové efekty nenahradí filmařský cit a um. Kdybych měl všechny díly seřadit, tento by se umístil na bramborovém místě před Salvation, ale stále mě to baví. Další díly už však moc nechci i když vím, že budou.

Simon řekl (2006)

Bože! To byla ale 3,14čovina. Hodně dlouho jsem neviděl tak nesympatické a zároveň hloupé hlavní teenage postavy. Takže chyba je rozhodně na straně herců i scénáristů. Dvě holky jsou sice docela sexy, ale to bohužel nepomůže. Hlavní buran/vidlák/magor/Glover mě neskutečně prudil svojí uječeností, takže jsem ani neměl komu fandit. Jo a ty cool krumpáčový katapulty byly děsně trapný! Jednu hvězdu dávám za atraktivní prostředí, kde se děj celou dobu odehrává. Jinak ale nikdy více!

Útes smrti (2010)

V hororech nemám rád, když při pohledu na všechny hlavní hrdiny během pěti sekund víte, kdo přežije a kdo umře. Tady mi to bylo jasné hned, navíc jsem i trefil, v jakém to bude pořadí. Absence překvapení mě mrzí a některé věci ze "založeno na skutečné události" byli jednoznačně upraveny pro větší napětí, ale to je samozřejmě běžné, bohužel to však nepůsobí příliš věrohodně. Nicméně určitě je to jeden z těch lepších filmů o zabijáckém žralokovi.

The Poker House (2008)

Film plný průměrných dialogů dokáže skutečně zaujmout a emocionálně strhnout až v závěrečných 20 minutách a proto to bohužel na více než tři hvězdy nestačí. Scéna na drogovém večírku a závěrečná v autě krásně deklaruje znamenité herectví nejnadanější a nejtalentovanější mladé herečky USA. A považte, že v době natáčení jí bylo pouhých 17 let.

To nejsi Ty (2014)

Další z řady filmů, kdy hlavní hrdinka trpí nevyléčitelnou nemocí. Poslední dobou je jich opravdu hodně a ani tento není špatný, avšak Hillary Swank dle mého názoru nedokáže (alespoň tady ne) strhnout jako J. Moore, E. Redmayne či ten herec z Intouchables. Mě se daleko více pozdávala Emmy Rossum a to ne jen kvůli tomu, že je mladší a hezčí. Její postava a postupná proměna ve mě vyvolávala více emocí než Hillaryna, což jednak svědčí o jejím hereckém umění, ale jednak také o tom, co jsem zmiňoval, že Hillary zkrátka nedokázala tak strhnout. Na tuto herečku si musím dávat pozor, jelikož jí moc neznám, nějaké filmy jsem s ní sice viděl, ale v nich buď neměla moc velkou roli, nebo neměla co hrát.