Odpolední směna (1984)

Zajímavý příběh z období druhé světové války, ale tentokrát očima amerických žen, jenž zůstali doma a zatímco jejich manželé se vydali na frontu bojovat, ony "narukovali" do továren vyrábět zbraně, letadla, zkrátka vše, co je ve válce potřeba. Podobně laděný film jsem zatím neviděl a musím připustit, že to pro ženy, přestože válka skončila, muselo být docela těžké, vrátit se zase do starých kolejí "ženy v domácnosti". Nejvíc mě ve filmu dostala totiž právě ta část, kdy válka končí a všechny ženy jsou po těch letech propuštěny a loučí se s touto životní etapou.

C.K. Williams: Tar (2012)

Nebudeme si nic nalhávat, pustil jsem si to kvůli Jamesovi a Mile a hlavně díky jejich účasti dávám ty dvě hvězdy. Kdyby tam nehráli, film by asi nebyl hodnocen současnými 66 uživateli, nýbrž maximálně 6 a já bych mezi nimi nebyl.

Extrakt (2009)

Nezávislá komedie ve stylu "Better Living Through Chemistry či Drinking Buddies" a takové já mám rád. Extrakt je s nimi na stejném levlu, tedy stejné hodnocení.

Pirani útočí (1995) (TV film)

Opravdu bych se chtěl ponořit do hlubin duší lidí, co se na takovýchto skvostech podílejí. Přeci všem musí být když si přečtou scénář dopředu jasné, že to bude sračka. Hercům, režisérovi, producentům atd. A to myslím všeobecně. Co je vede k tomu, že s tím chtějí spojit své jméno? Jestli je zkrátka do ničeho lepšího nevyberou, tak berou cokoliv, aby měli na jídlo. Nejspíš jo, jinak je to smutné. Ale abych nežral, znám daleko horší filmy.

Newyorská romance (2013)

Nesmírně pozitivní film. Sympaťáci Mark s Keirou hrajou senzačně, Adam "Maroon 5" Levine se taky snaží, některé písničky jsou skvělé takže proč ne. Uživatel Matty vidí negativum v nekonfliktnosti děje a žádném vážném problému, který by hlavní postavy museli začít řešit, ale mě to teda vůbec nevadilo. Carney prostě nechá děj plynout, snímá venkovní New York a já jsem spokojen.

Neopouštěj mě (2010)

Komorní verze Bayova "Ostrova", přesně to mě napadlo při sledování filmu a jak čtu zdejší komentáře, tak nejsem sám. Tedy až na to, že poté, co hlavní hrdinové zjistí pravdu o "svém poslání", nesnaží se s tím nic udělat a v podstatě jen čekají na svůj osud. Což mě nejprve dost překvapilo, jelikož jsem to v žádném filmu podobného ražení neviděl a také to moc neodpovídá lidské povaze a touze přežít. Ještě více mě však překvapilo, že jsem to dokázal akceptovat a tiše a napjatě čekal na očekávané finále.

Princezna zlodějů (2001) (TV film)

Děsně Disneyovsky naivní, navíc s příšernými šermířskými souboji. Alespoň, že tam je Keira Knightley, jenž sice herecky nepředvádí žádnou hitparádu, ale pěkně se na ní dívá. Kdyby byl někdo na i v ní, možná dám průměr, takto ne.

Grace, kněžna monacká (2014)

Čisto čistý průměr. Žádná scéna, jež by dokázala strhnout a nejspíš jsem cynik, ale u toho závěrečného proslovu jsem usínal. Zajímalo by mě, jestli se takto opravdu udál. Hlavní devízou je tak povedený herecký projev Nicole Kidman, i když ruku na srdce, na těch 32, kterých v té době skutečné Grace bylo rozhodně nevypadá. A její krásu také nepobrala, ale to málo která žena.

Koleje osudu (2013)

Začíná to velice pomalu, řekl bych, že prvních zhruba půl hodina je zbytečně zdlouhavá a romantická a navíc nudná. Poté, co se děj přesouvá do barmského zajateckého tábora za druhé světové jako bychom se ale dostali úplně do jiného filmu. Vynikající tísnivá atmosféra, brutální zacházení Japonců s válečnými zajatci, emoce. První setkání mladého Lomaxe s mladým japonským "tlumočníkem mučedníkem". Škoda, že tomuto období nebylo ve filmu věnováno více času na úkor první půlhodiny. No a nakonec v poslední třetině se už starší Lomax setkává se svým odvěkým nepřítelem a opět je z toho skvělé pokoukáníčko, vysvětlování dávných činů a konečná Lomaxova volba. Po první půlhoďce jsem chtěl dát dvě, nakonec dávám zasloužené a velmi jisté čtyři.

Reportér (2012)

Zajímavý námět, bohužel příšerný střih, spousta zbytečných scén. Režisér absolutně nezvládá svojí práci. Neví, čemu dát prioritu a tak film splácal jak pejsek a kočička dort. Když koukám, že tenhle borec natočil i příšernost "Stín zabijáka" tak se vlastně ani nedivím. Přitom herci jsou fajn. Myslím, že pokud by to vzal do ruky někdo zručnější, mohl z toho být dobrý nezávislák. Takto 55%.