Příběh Audrey Hepburnové (2000) (TV film)

Bohužel to celé působí a vypadá jak nějaká srajda od Daniely Steelové-Ocelové. Zkrátka klasický TV film, jenž nenabízí žádné napínavé, nečekané či emotivní okamžiky a to je dlouhý 172 minut, ne 133, jak je zde mylně uváděno. A ač je JLH sexy jako vždy, šarmu opravdové Audrey Hepburn nedosahuje ani za mák. Velké zklamání, jelikož z filmu o takové legendě se dalo a mělo vytěžit o mnoho více.

Poslední mejdan (1998)

Včera jsem tu hanil o rok starší teen comedy "Trojská válka". Tohle je úplně jiný kafe. Zábavný, na daný žánr ne tak předvídatelný (sblížení geeka s fotbalovou hvězdou) a se spoustou mladých budoucích ne snad hvězd, ale hvězdiček (nejvíc vyčnívá magor Seth Green). V rámci žánru rozhodně nadprůměr. Jisté čtyři hvězdy.

Trojská válka (1997)

Scénář jak od desetiletého dítěte. Tradiční schéma: on šílí z školní krásky a dávačky, svojí BFF bere jen jako BFF. Jeho BFF ho děsně miluje, ale nedokáže nic říct. On však nakonec procitne, dobro zvítězí a se svou BFF skončí jako největší láska všech dob. Vím, že spoileruju, ale nemyslím, že by to mohlo někomu vadit, protože konec prokoukne každý už po dvou třech minutách. Tu jednu hvězdu však nedávám za výše zmíněné, jelikož kdyby to bylo svižně, vtipně a možná trochu sebeparodicky natočené, dám daleko víc. Ale to, že zdejší vtipy nejsou vtipné, že školní kráska je daleko ošklivější než hochova BFF (kde asi soudruzi z castingu udělali chybu?), a že hlavní hrdina mě neskutečně prudil, to už je hodně velký důvod k nízkému hodnocení. To je dle mého ještě moc přívětivé a vyjadřuje maximálně tak iq toho Brada. Jednu hvězdu dávám za neskutečně rajcovní JLH.

Bez minulosti (2013) (TV film)

Tady musím naprosto souhlasit s komentářem uživatele Malarkey. Já to také viděl střízlivej, ale určitě si to někdy pustím až budu "v náladě" a třeba hodnocení změním. Hodně vtipů je totiž politicky nekorektní, takže zábava pro české opilé davy :D.

Vše o Adamovi (2000)

Hm Stuart Townsend, recpect! Ale je pravda, že i když jsem chlap a měl bych tudíž stát na straně ostatních chlapů, je nespravedlivý, že takovýto muž bývá označován za borce, frajera, don juana, kdežto kdyby se takto chovala žena, bude označována jako děvka, coura či štětka. Na druhou stranu je řada jiných věcí, které to vyváží takže co.

Na pokraji slávy (2000)

Chybělo málo, abych dal plné hodnocení. U tohoto díla jsem nejvíce ocenil onu atmosféru 70s, naprosto pohodově podanou. Po celou dobu jsem měl na tváři takový jemný úsměv, který dokázali udržet i skvělé dobové songy, výborné vedení Camerona Croweho (dost podobné pocity jsem měl i u jeho dalšího díla "Koupili jsme ZOO) a výteční herečtí představitelé Billy Crudup, Frances McDormand, Kate Hudson a především ten 15letej klučina, kterej byl super.

Fáma (2000)

Podhodnocený film (můžu spekulovat, zda je to kvůli teenage zaměření, nevím). Nápad je totiž dost zajímavý, zápletka se dobře vyvíjí, často nevíte na čem jste, komu máte věřit, na čí straně být. Herci byli zajímavý, škoda, že větší prostor nedostal Joshua Jackson. Musím říct, že závěrečnou pointu jsem odhadl, což je u mě trochu výjimka :D, ale i když bych dal přednost jinému zakončení, pod čtyři jít nemohu.

Malá černá skříňka (2004)

Nebýt toho dost zajímavého, nečekaného a na romantickou komedii nemorálního finále, dám dvě hvězdy, jelikož předtím mě to nijak zvlášť neuchvátilo. Díky závěru by však ode mě ty dvě nebyly fér.

Vraždy podle předlohy (1995)

Typický produkt, který se chtěl svést na vlně úspěchů podobně laděných filmů první poloviny devadesátých let (Mlčení jehňátek, Sedm). Což o to, je to napínavé, drží vás to v pozoru vlastně téměř po celou dobu, nicméně některé scény již dnes neobstojí (scéna zabití na policejní stanici, závěr). Nakonec tak myslím, že čistý průměr tomu sedí nejlépe.

Navždy (1989)

První půlhodina s "živým" Dreyfussem je fantastická. Zhruba od 30 do 60 minuty nastává asi nejhorší část filmu (hlavně proto, že v této části nefiguruje výtečná a krásná Holly Hunter). Poté to jde opět nahoru a ačkoliv se jedná především o romanťárnu a akčních scén moc není, je vidět, že Spielberg je má v paži.