• Rodinný

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Jedna hviezdička za Emila Horvátha a dobre oblečených a vystajlovaných hercov.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Človek sa niekedy diví na akých hovadinách sa dokáže zasmiať. V daždivej júnovej depke obzvlášť.

Nezlobte, když nemusíte! (1983)

Spracovanie slabšie, ale bosah výborný. Krásny a múdry film. Konečne som videl svatca, ktorý bol aj človekom.

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama (2013)

Film sa mi veľmí páčil. Moj prvý dokument v kine. Videl som ho na Flore v Prahe. Kniha je lepšia samozrejme, ale bol to osviežujúci pohľad na Dorotku a jej príbeh. Nepál na mňa posobil dosť kruto a depresívne. Potešilo ma to, že aj v takej mizérii sa dá pomocť ľuďom a zažiť trochu úsmevu. Hudba a zvuková stránka bola výborná. Dorotkin príbeh ma inšpiroval a pomohol mi pri doležitom životnom rozhodnutí. Rozumiem jej, lebo sa cítíím podobne ako ona.

Stopy dávnej minulosti (1993) (seriál)

Jeden z najlepších slovenských televíznych seriálov natočený filmovou kamerou, čo mu dodáva na kvalite. Každým rokom sa mi páči viac a viac. Praveké dejiny sú plné tajomstiev a záhad. Pável Dvořák ich vie veľmi pútavo podať a vyrozprávať. Na jeho hlas i dikciu som si zvykol a teraz ma unáša nekonečným prúdom času a priestoru.

Nevědomí (2013)

Dobrý sci fi filmík. Dobre sa to pozeralo. Príjemná a dobre prepracovaná vizuálna a zvuková stránka. Námet zaujímavý, ale mohol byť ešte lepší. Zvukové efekty boli výborné, pripomínali mi Blade Runner. Púšť a jaskyňa zase pripomínala anglického pacienta a samozrejme veľký počítač s červeným okom starého známaho Hala. Tom Cruise dobrý ako vždy. Ani sa nedivím, že stále sníval o svojej žene, žiť s jeho oficiálnou manželkou - angličankou s iritujúcim prízvukom musela byť otrava. A bazénová scéna? Nic moc. Dobrá oddychová scifi.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Náhodou, dobrý filmík. Dnes ťažko zohnať dobrý horror. Síce je miestami ťažko uveriteľný a pritiahnutý za vlasy, ale za to správne konšpiračný (napr. filadelfský experiment). Koniec bol veľmi pekný, bytostí dosť desivé, pripomínali mi bytosť z filmu REC. Herci sympatickí, atmosféra zasneženého ruska, príjemne mrazivá a tá hudba na konci veľmi pekná. Tento film mi spríjemnil dnešný studený zamračený deň v Prahe.

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Je to krásný seriál. Milujem staré československé seriály. Už len tá atmosféra - ten pokoj, pohoda, poriadok - krása. Áno, je to dosť rozvláčné a nudné, ale aj tak poteší. Napríklad prvé časti seriálu Dnes v jednom domně boli oveľa vačšia nuda.

Terapie láskou (2012)

Depresívny film plný amerických bláznov.