• Rodinný

Mŕtvi učia živých (1983)

Zvláštny film. Pekná výprava. Dočolomanský mal najkrajšiu filmovú kúpelku akú som videl. Len tá hudba v pozadí. Nehodí sa na niektoré vážne scény.

Tridsať zámkov na Loire (1979) (TV film)

Veľmi zvláštny filmík. Taký zelený. Trochu amatérsky pôsobí, napr. Karol Čálik spravil pár breptov a ani to neopravili. Mrvečková sa krásne sexi usmievala.

Pytačky (1989) (TV film)

Skelé, skvelé, skvelé. Úžasná kreácia dvoch hercov, Mira Nogu a Deany Horvátovej. Chudák Miro, skoro dostal infarkt, a tá Deana - to je jaká fúria :-) Ale zlatí boli, klasická československá inscenácia na motívy výbornej ruskej literatúry.

Čekání na déšť (1978)

Veľmi zvláštny film. Videl som ho až tento rok, ale možno je to tak lepšie. Mám z neho dva silne ale protichodné pocity, na jednej strane melanchólia betónového socialistického sídliska (chápem aká to musela byť pre deti tých čias nuda a depka), sám som vyrastal v dome za mestom a preto sa mi na to obzvlášť ťažko pozerá. Na druhej strane však po toľkých rokoch cítim úžasnú nostalgiu za 80tymi rokmi a keďže milujem leto a Prahu, a funkcionalistickú betónovú architektúru, tento film na mňa pôsobí ako krásna slnkom zaliata pohľadnica dávnych čias pražského leta. Hudba vo filme sa významne podieľa na vytváraní atmosféry. Páči sa mi hlavne tanečná skladba pri ktorej tancovala Alenka na streche paneláku v horúcej augustovej noci - hudba bola pustená aj s ozvenou, čo ešte viac prehlbovalo éterickú atmosféru noci. Takto s odstupom času sa na to príjemne díva. Ale súhlasím s vojínom Pavlom: Když jsme byli malí bydleli jsme na Sázavě - to bylo pro nás děti eldorádo. A čo ma prekvapilo najviac, bol jeho prorocký výrok, na ktorom som sa skvele pobavil: "Jednou začnou lidé z Prahy utíkat a já budu mezi prvníma." Krásne :)

Železný Schwarzenegger (1977)

Dnes som si ho pozrel, konecne, po tolkych rokoch cakania. Velmi inspirativny aj teraz v sucasnosti. Odporucam pozriet si rozhovor s Arnoldom v DVD Bonusoch, tam vysvetluje, ktore informacie boli pravdive a ktore boli hrane, pretoze islo o hrany dokument.

Tele Tele (2000) (pořad)

To je sranda, i po letech. Po třech měsících v kláštere se mi zdá srandovní všechno, děkuju hoši.

The Punch and Judy Man (1963)

Sprvoti sa mi tento filmík zdal ako slabučká somrinka. Ale po druhom pozretí to už bolo lepšie, taká stará dobrá britská oddychovka, angličtina v pohode, ako vždy a Tony Hancock - pohoďák ako vždy. Spríjemnilo mi to obdobie písania mojej bakalárskej práce na fakulte.

Walk the Line (2005)

Veľmi smutný film, neviem ako ho mám hodnotiť. Včera som ho pozeral, v noci sa mi o filme snívalo. Veľmi silný smútok a dojatie. Reese ako vždy krásna a neodolateľná.