• Rodinný

Žena za pultem (1977) (seriál)

Taková hezká československá pohádka pro dospělé. Mně se to celkem líbilo. Jako večerníček určitě. Je to v podstatě velká trapárna, ale je to pozitivní, určitě víc než Okres na severu. Tá Švorcová byla tak bezchybná ženská, že by se to mělo jmenovat Žena pod pultem. I ostatní ženy za pultem jsou krásne, mladinká Macjuchová, a zeleninová Jiřinka.

Peřinbaba (1985)

Skúste si to pozrieť uprostred leta, keď máte depky. Je to prekrásne. Legendárna rozprávka našeho detstva. Geniálna hudba. A scéna (Čia je to smola? Vaša, Vaša.) je podľa mňa jedna z najlepších na svete. Veľmi hlboko sa mi zapísala do duše keď som ju ako malý chlapček po prvý krát videl, a bude ma strašiť až do konca života. A vás, milí diváci, ktorým sa Perinbaba nepáči, chápem. Ale to je podľa mňa preto, že ste ju nezažili v detstve. A to je vaša smola, vaša, vaša :)

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Zajimavost: manzelska fotografie pani Zazvorkove a pana Kopeckeho je prava z doby kdy byly manzele. Zajimave hlasky: Follof Me! he he he zlete :) Co bych pro sousedku neudelala, ja rada pomuzu. Jo, do hrobu :) Vona trochu vic bumbala, pan reziser taky, Caka CuCo :)

Setkání v červenci (1978)

České filmy sú najlepšie na svete. Díííííky :-)))) Pipomína mi to film Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tiež je trochu smutný a bezvýchodiskový, ale pekný a ludský.

REC (2007)

To bolo čo?? Rok som na ten film čakal a tešil sa. Čakal som viac. Pre mňa to horror nie je. Je to skôr krvavá dráma o infikovaných agresívnych ľuďoch. Atmosféra je hustá, nepríjemná, podmienky stiesnené. Prvá polka filmu bola nuda, rušilo akurát to ziapanie hercov. Až záver filmu je zaujímavý, ale i tak dosť nepochopiteľný. Pri niektorých scénach sa dalo ľahko predpokladať, ako to skončí. Prial som reportérke a kameramanovi aby sa im podarilo dostať z domu nejak von. Nepáčilo sa mi ako prešli do infračerveného módu. Ako by režisér povedal "Stop, teraz vypnite svetlá, nech je väčšia tma a diváci sa viac boja." Od Paranormal Activity som nečakal nič. Preto som bol príjemne prekvapený. Ale REC sa tváril od začiatku ako brutálny horor. Spoiler: (Tá obluda v závere nie je duch ale nejaká zmutovaná pizda, to ma naštvalo najviac, Mali ju zabit a hotovo) Teraz bývam v príšernom meste Brno, asi som viac odolný voči zlu. Kto vie aká je dvojka REC.

Prometheus (2012)

Tak som to dnes videl .. hmm to je teda zvláštny film. Dokonalá rozprávka pre dospelých? Niečo na ten spôsob. Ridley Scott si z nás asi spravil pekný žart. Toľko chýb v jednom filme? Žiadne prieskumné sondy pred pristátím, žiadne sondy na preskúmanie cudzieho telesa, okrem mapovacích. Len hurá Poďme do akcie! Ako malé deti. Skafandre ktoré sa poľahky rozbijú a sú horľavé. No nemám slov, toto keby videl Stanislaw Lem ;-) Ale páčilo sa mi vizuálne spracovanie, i keď oproti predošlým votrelcom už bolo také sterilné, sivé. Naviac sa mi páči rozvinutie myšlienky a mytológie o votrelcoch a ich pôvode. Veľmi som zvedavý ako to bude pokračovať ďalej.

Muži v černém 3 (2012)

Dnes ráno som čítal nie príliž lichotivé komentáre k filmu a tak som váhal, ísť alebo neísť na film. V neprospech filmu hrál aj fakt, že dej sa odohráva v 60tych rokoch. Ale nakoniec som ho videl a neľutujem! Bolo to báječné. Konečne dobrý film po dlhej dobe. Štandard a klasika MiB zostali zachované. Dynamické akčné scény, výborné hlášky. Najviac sa mi páčila zápletka a téma cestovania v čase, ktorú milujem. Ten pohľad z blízka na štartovaciu rampu rakety Saturn V bol úžasný :) Len ten Tommy Lee Jones sa mi zdal akýsi divný. To už tak zostarol, alebo to bolo maskovanie?

Ktosi je za dverami (1978) (pořad)

Milujem ich minimalistický humor už od detstva. Je to veľmy zvláštny humor, pre mňa je taký filozoficko-sediliacky.

Profesionálové (2008) (seriál)

Je to super, sú to pohoďáci. Vždy ma rozosmejú, a život zrazu nie je taký vážny. Ďakujem priatelia. Budete my chýbať. Najlepšia časť bola keď ich zasypal sneh v zime. Suseda bežná "krásne" zaiskrila ;-) a Miki Hric, je východňar jak Buk .. to stačí. Divím sa nízkym hodnoteniam. Skúste nejaký scénar vymyslieť keď ste takí múdri :-)