• Rodinný

VALL-I (2008)

Super film. Krásna rozprávka. Pre deti aj dospelých. 5 rokov som ňu neho čakal, a oplatilo sa. Zachránila mi deň na Prahe 10, Strašnicích. Krásne pozemské posolstvo :)

Paranormal Activity (2007)

Na to, že je to tak jednoduchý a nízko rozpočtový film to bol dosť dobrý hororový zážitok. Keď som to pred pár rokmi pozeral bolo to nudné a niektoré časti filmu som preskočil, ale strašidelné scény boli dosť silné, hlavne tie pri ktorých temné sily ovládali priamo postavy filmu. Veľmi sa mi páčilo to neviditeľné zlo, ktoré všade a zárovenň nikde, samostatné, nepredvídateľné a útočné. Smrteľné scéný boli pre mňa dosť drastické a realistické a dodnes mám z nich zlý pocit. Po vzhliadnutí filmu som sa bál v noci v kúpelni. Sedel som na wc a pozeral na dvere kúpeľne. Keď boli zavreté, bál som sa že na nich niekto zaklope, keď som ich otvoril, bál som sa, že sa sami od seba otvoria ? :))

Paranormal Activity 3 (2011)

Som sklamaný. Pozeral som to sám doma, večer pri nahlas pustených reprákoch. Ale také scarry ako jednotka a dvojka to nebolo. Jednotka sa mi vtedy zdala nudná a niektoré časti filmu som preskočil, ale strašidelné scény boli dosť silné, hlavne tie pri ktorých temné sily ovládali priamo postavy filmu. Ale je to dobrý pokus, dobrý horor, ktorý mi miestami pripomínal Spielbergovho Poltergeista. Začiatok bol podľa mňa lepší, dobrá atmosféra, šturkúra filmu aj gradácia. Príčiny paranormálnych javov zostali nezodpovedané. Neviem, čo si o tom mám myslieť. Najviac mi nesedeli reakcie malých dievčat. Hlavne staršia sestra by po niektorých zážitkoch mala udedavo bez prestania plakať, a to vlešpom prípade. Vo filme to zvládla podobne ako dospelé osoby. Trojka je remeselne najlepšie spravená, ale jednička bola brutal. Sinister versus Paranormal Activity: V PA je skutočné zlo podané plytkou, amatérskou formou. Naproti tomu v Sinister je vymyslené zlo zobrazené skutočným a profesionálnym sposobom. V trojke by sa možno zišiel aj hudobný soundtrack. Až teraz som si uvedomil že všetky tri filmy nemajú žiadny hudobný doprovod.

Ikarie XB 1 (1963)

Ešte som len v polovičke filmu ale jednoztačne za 5.

Velký Gatsby (2013)

Práve sme boli so ségrou na Gatsbyho v kine Cinema Star na Smíchově. Zvláštny film. Vizuálne a zvukovo pestrofarebné zobrazenie "the roaring twenties" Niečo ako klasický príbeh o zlých rozhodnutiach a zlej karme a zároveň americká, dobre predpovedateľná rozprávka z dvatsiatych rokov. Ale som rozhodne rád, že už viem o čom asi bola knižka Great Gatsby, ktorú som v rámci povinnej literatúry na výške nedokázal dočítať.

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

Jiří Grygar je český Carl Sagan. Je úžasné ako vie popularizovať vedu. Vo svojej dobe to bol skvelý seriál. Pútavý, názorný, inteligentný, a aj aktuálny. Čierne diery, kvazary, dokonca spomenul aj Stephena Hawkinga. V 81. roku? Skvelé! V Tej dobe to musela byť bomba.

Po zániku Země (2013)

Veľmi zaujímavý scifi filmík. Nie je to blockbuster. Zo začiatku plynie trocha pomaly a nesúrodo. Okolité postavy a súvislosti su akosi zahmlené. Pre mňa to bola cenná lekcia o strachu a odvahe. Zaujímavo riešená technológie vesmírnej lode - tak organicky.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Čím som starší, tým sa mi to viac páči. Hlášky sú výborné, aj animácia, dialógy a námet. Keď som bol malý bolo to pre mňa dosť podivné. Málo techniky a príliž bizardné prostredie a postavičky. Až neskor som to začal chápať. Išlo o posolstvo, ponaučenie a kritiku spoločnosti. Stále aktuálny seriál. Aj mne pripomína Aladár Lemovho Ijona Tichého. Teraz je to tá pravá pohodička, usadiť sa v kresle a "vzhůru ke hvězdám"!

Milujem Slovensko (2013) (pořad)

Adela je super. Mám ju rád. Východniarsky špeciál bol najlepší. Mišo Hudááááááááááák :)

Univerzita pro příšerky (2013)

Jééééj aký pekný filmík. Je síce slabší ako jednotka, ale je to milý úvod do príbehu našich dvoch kamarátov. Začiatok bol trochu ťažkopádny a predvídateľný, ale ku koncu sa to krásne vylepšilo.