Olověná vesta (1987)

Taky se mi víc líbila první polovina filmu. Druhá část má určitě své nesporné kvality, ale problém je v tom že první půlka nasadila laťku moc vysoko, a pak už se nepodařilo jí přeskočit. Ještě se mi líbilo těch pár písniček, který k armádě tak nějak patří. Určitě jeden z těch lepších válečných filmů, ale k těm nejlepším mu přeci jen něco chybí. Stanley Kubrick se vrhnul na téma války, které si málokterý lepší režisér nechá ujít. A šel do toho naplno ostrejma! Kdyby takovej kotel jako dostávali vojáci jsem měl snášet já, psychicky bych to stopro nevydržel a místo "Sir Yes Sir" bych odpověděl "Fuck You"!

Kult hákového kříže (1998)

Společně s Crash je Kult asi nejlepší film o rasismu. Zaměřující se především na to jaký může mít člověk pohled na nacismus. Servírovaný na tvrdém, nekompromisním podnosu který ale divákovi musí zajisté chutnat. Edward Norton zazářil!

RocknRolla (2008)

Ritchie se snaží, ale už to zkrátka není taková jízda jako v Sbal prachy a vypadni nebo v Podfucku. Nedokázal jsem se ztotožnit s hercema natolik jak u jeho předchozích filmů. Také nebyli ani moc sympatičtí, s jeho předešlými filmy se to opět nedá srovnávat. Zpočátku jsem měl stejný problém jako u Sbal prachy a vypadni - orientace v postavách. Ale naštěstí se to záhy rozplete, a pak už je to v pohodě. Z Thandie Newton sexappeal jen čiší, a Karel Roden hraje rusáka (jak překvapivé) který nepije! :D

Kmotr II (1974)

Kmotr 2 mi připadal celkově o trochu horší než jednička. Ovšem co mě ohromilo, to byl výkon Al Pacina (ač nepatří mezi mé oblíbence) ten byl skvělej! Nějakou tu přestřelku v bance, baru a nebo honičku v autech by to ale chtělo. Aby si přisli na své i milovníci aut a zbraní z té doby.

Samotář v Seattlu (1993)

Hrozně mě štvalo jak Meg Ryan pořád řešila jestli má za Tomem přileťet nebo ne. Průměrný romantický film, na který stojí za to se podívat jen kvůli Meg a Tomovi.

Batman začíná (2005)

Christopher Nolan rozjel novou kapitolu o nejslavnějším komiksovém hrdinovy, která i mě samotnému přirostla nejvíce k srdci. Později to Nolan v Temném rytířovi dotáhl k naprosté dokonalosti. A pevně věřím že ve třetím pokračování bude v té kvalitní podívané pokračovat. Michaelu Cainovi role alberta sedí, Christian Bale je v roli Bruce Waynea skutečný elegán a v kůži Batmana opravdový superhrdina. Morgan Freeman je většinou muž velkých rolí, tady ale hraje na vedlejší koleji, každopádně do toho celého Nolanova díla jednoznačně patří! Akorát Katie Holmes mi do filmu nějak nezapadala, naopak policejní komisař Gary Oldman je přímo ukázkovej. Strašně se mi líbí jak si Bruce musel projít těžkou cestou než se jako Batman dostal na vrchol, hotové hrdiny už od začátku prostě nemám rád. Ta hudba Hanse Zimmera na mě působí stejně jako Rajský plyn - jednoduše omračující! "Dojdu pro auto. Není třeba, mám tu svoje. Takový si musim taky pořídit."

Pán fanoušků: Společníci Prstenu (2005)

Já se domníval že dokument bude hlavně o filmovém Pánovi Prstenů a jeho fanoušcích. A né o nějakých hipís a feťácích atd. Teď nevim jestli jsem byl někdy v životě z nějakého dokumentu tak hodně zklamanej. Až trochu ke konci tam bylo konečně to co jsem chtěl vidět.

Odpadlík (1992) (seriál)

"Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažily se ho zabít, místo toho zabily ženu kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec který loví psance, lovec lidí ODPADLÍK!" Vyrůstal jsem skoro na všech seriálech, které brázdili v našich televizích v průběhu 90. let. Takže jsem samozřejmě pravidelně sledoval i odpadlíka. Všechny ty seriály nebyly tak vyumělkovaný jako dnes a každý měl své kouzlo. Ale jestli bych to i dnes sledoval to fakt nevím. Nejlepší byl stejně Bobby SixKiller :)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Nedílná součást mého dětství na kterou nikdy nezapomenu. Toma a Jerryho jsem měl jako malej na videokazetách nahranýho celkově snad deset hodin. A vždy když jsem byl nemocnej šoupnul jsem do videa kazetu a už to jelo. Takže vždy když vidím tuto kreslenou klasiku, se mi jako první vybaví jak vyháním chřipku z těla ven :-)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Spojením Vetřelec-Predátor se přímo nabízí další vražedná kombinace Sigourney Weaver-Arnold Schwarzenegger. Škoda, protože to by byl tahák filmu jako hrom. Takhle se musíme spokojit jen se skupinou archeologů, kterou vede naprosto trapná černoška. Místo které tvůrci zvolili pro film byl docela chytrý tah, protože Antarktida má určitě spoustu neprobádaných míst. Takže pro výskyt Vetřelců a Predátorů vhodné. Co už ale není zdaleka tak dobré je atmosféra, režisér si na ní uplně vylámal zuby. Od kdy používá Predátor červený pohled pro to když hledá lidi? Termodynamický pohled Predátora je přece vždy modrý, to fanoušci Predátora moc dobře vědí. Od kdy nejde síť z Predátorovi pistole přeříznout obyčejným nožem? Od kdy vypadá disk predátora jako ninja hvězdice? Další věc kterou nemůžu tolerovat je to, že Predátor má být predátor a nemá nikomu darovat život, a už vůbec né dávat se do páru s nějakou černoškou. Tohle kdyby Arnold tenkrát věděl tak se nechal přeoperovat na ženskou a měl by od Predátora pokoj. Potom ta černoška probodne Aliena tváří v tvář kopím a ani kapička kyseliny na ní nevystříkne. Naprostá blbost! Jako fanda série Pradátora a Vetřelce a hlavně počítačové hry, nemůžu tyhle nesmysly jen tak přehlédnout. Jednu hvězdu za to že jsem fanoušek a druhou za souboj Predátora s Alienem. Jinak bych ale tenhle paskvil nejradši poslal do odpadu.