Nevěsta přes internet (2001)

Takovou nevěstu přes internet bych prosil taky jednu. Lépe řečeno - Nicol Kidman chci taky! Ona je neskutečnej kus krásný ženský, navíc je tak roztomilá a s tím ruským přízvukem byla ještě víc sexy. Ale bonus v podobě šílenýho Vincenta Cassela bych klidně oželel. Je pravda že to není žádná velká filmařina, ale mě se film moc líbil. I humor který tam byl, mi přišel dobrý a vkusný.

Pistolnice (1994)

Westernovka které schází spousta věcí k tomu, aby se mohla nazývat dobrou. Kdyby ve filmu místo žen prchali muži tak by to bylo uplně o ničem. Takhle to holky vytáhli alespoň na dvě šerifské hvězdy, především Drew Barrymore to v kovbojském moc sluší.

Specialista (1994)

Tak tenhle film naprosto zbožňuju, jedna z mých srdečních záležitostí, ještě z dob kdy světu vládli "VHSky". Přál bych si mít Sylvestera jako bodyguarda a Sharon jako holku do postele. Na konci super písnička "Turn The Beat Around". Na zdejší hodnocení nedejte.

48 hodin v Paříži (1988)

Harrison Ford pátrá po své ženě, která záhadně zmizela z hotelu a jazyková bariéra mu v to ještě víc komplikuje. No pokud by mi někdo ukradl takovou šeredu, ještě bych mu k ní poslal zdarma letenku. Ale Harrison přeci umí najít Chrám zkázy, Svatý grál i ztracenou archu, tak jedna ženská by mu neměla dělat problém. Pokud však čekáte akční jízdu, střelbu a nějaké honičky v autech, budete nejspíš zklamáni. Film totiž jede tak na jedničku, a na někoho (třeba jako na mě) to může působit až nudně. Ke konci se se film trochu rozjede, ale na průměr to ani zdaleka nestačí.

Shrek (2001)

Ze Shreka se postupem času stal doslova celosvětový fenomén. A ani já jsem mu neodolal. Po jeho bok se samozřejmě zařadil i ukecaný oslík, a později i kocour. Zkuste najít vtipnější animovaný film, který je navíc ještě dokonalou parodií na spoustu známých pohádek a filmů...podle mě nenajdete!

Smrt krásných srnců (1986)

Když jsme se na základní škole učili o Otu Pavlovi nic mi to neříkalo. Když jsem se byli podívat v jeho muzeum...stále nic. Až tento film Karla Kachyňi mě naplno okouzlil. Možná vůbec nejlepší české drama se spoustou vtipných momentů ale i hodně, hodně smutných. Herecký koncert pana Heřmánka je úžasný.

Statečné srdce (1995)

Jedna z těch nejlepších historických podívaných. Statečné srdce je film který má uplně všechny aspekty pro to stát se Megafilmem. Kvalitní souboje, emoce, skvělé herecké výkony, výbornou režii, atmosféru a dokonalou hudbu Jamese Hornera. Mel tu jednoduše všechny mele za zvuků překrásné skotské melodie. Skutečně působivý film! Mele Gibsone vítej navždy mezi moje oblíbence.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Jedna z nejlepších českých sci-fi komedií se spoustou kvalitních herců. A tolik dvojníků v jednom filmu, to se také jen tak nevidí. Na tehdejší české poměry velmi zdařilé triky. Jo...a Hitler? Ten měl tenkrát prostě smůlu že se Petr Kostka opařil čajem.

Záchranáři (2006)

Kevin Costner už si v životě vyzkoušel spoustu rolí. Prvně si zatancoval s vlky, potom si střihnul Robina Hooda, osobního strážce, obojživelníka. Tentorkát v kůži záchranáře pobřežní hlídky. Ale nebojte se, žádná Pamela ani "Mič Bjůkenen" tu běhat nebude. Film se totiž z převážné části odehrává ve výcvikové škole, kde musí Kevin dávat do latě namachrovaného Ashtona Kutchera. Pohled do výcivkové školy považuji za velmi zajímavý nápad, určitě lepší než se pořád dokola dívat na topící lidi v moři.

Světáci (1969)

Výborná komedie o "buranech" v praze, ovšem podaná klasickým, milým a českým humorem. Výkon ústřední pánské trojice je světový. Především pan Libíček exceluje. No a dámské obsazení? To je přímo luxusní. Bohdalku moc nemusím, ale tady hrajou všichni opravdu krásně. Poslední povyražení...to se musí vidět.