Predátor (1987)

Lepší film z prostředí džungle už asi nikdy v životě neuvidím, a především s takovou parádní atmosférou. Tohle je naprosto skvělá výsadková jednotka, z které mám nejradši "Blaina". K predátorovi jako takovému se nemusím ani vyjadřovat, ten je bezchybnej. Arnie pomalu šplhal na vrchol, kde na něj teprve čekala ta největší výzva v podobě T2. "Lézt do džungle byla chyba......že Predátore?."

Pravdivé lži (1994)

Po Terminátorech a Predátorovi třetí nejlepší Arnold! Špička akčních filmů v 90. letech, která sebou nese pěknou dávku humoru v podobě výborných hlášek i situací. Dokonce i žokej Váňa by měl co dělat aby porazil Arnolda. Cameron mě opět nezklamal!

Rambo III (1988)

Dobré pokračování jedné legendární série, ovšem první dva díly jsou trochu někde jinde. Sylvester je pořád ještě pěkná bedna, a vypadá to že má v sobě obrácenej magnetismus, všechny kulky ho totiž míjejí. Tentokrát se přesunul z lesů a džungle na píseček. "Tady jsou věci které jste požadoval. Co to je? Rozbušky. A tohle? Modré světlo. A co dělá? Svítí modře. Aha." , "Zbláznil jste se? Jeden chlap proti celý armádě? Kdo si myslíte že je? Bůh? Bůh ne, ten by měl slitování!"

Holka na roztrhání (2002)

Reese je fakt na roztrhání. Ta i kdyby hrála tu největší mrchu, tak by byla k sežrání. Tentokrát v romantické komedii, které chybí zajímavější zápletka i přesto jsem si ji užil. Nikdy jsem nechápal lidi, kteří se s klidného místa stěhují do velkého města. Já jsem si pořád říkal, odkud znám toho herce co hrál toho fotografa, a on je to Stuart z Big Bang Theory :D

Divoký měsíc (2000) (seriál)

Jediná telenovela na kterou jsem koukal od začátku až do konce. Samozřejmě je to všechno na jedno brdo, ale tady to bylo někdy docela akční. Pravdou je že z těch 151 dílů by mohlo být klidně tak 20. Kdyby se hlavní hrdina nevyboural a jak jinak než ztratil paměť. Takže se to trochu protáhlo asi na dalších 100 dílů :D

Mlčení jehňátek (1991)

Nikdy jsem nechápal nadšení kolem tohoto filmu. Jeden můj kamarád mi o MJ vyprávěl, básnil o něm pořád dokola a vychvaloval ho do nebes. Tak jsem se jednou rozhodl že se na něj taky podívám. A neviděl jsem nic jiného, než jen průměrný krimi-thriller s docela slušnou atmosférou a s několika dobrými scénami. Dokonce jsem si ho pouštel pozdě abych si ho co nejvíce užil. Možná někdy v budoucnu zvednu hodnocení, to bych ale musel mít chuť na další projekci. Hopkins ten je samozřejmě výborný. Jedna scéna mi ve filmu přijde naprosto absurdní. Pokud je Hannibal Lecter opravdu tak nebezpečná osoba jakou z něj dělají ve filmu. Tak proč je pod dohledem pouze dvou policjtů, kteří nemají daleko do důchodu. A ještě k tomu mu přinesou druhou večeři. Naopak ta část ve sklepě mi přišla fakt hustá.

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Upravená špehovací kočka a nebezpečný lustr, v bláznivé komedii s jedním šíleným plánem, který má ovšem své mouchy pánové... Jako tahák tohoto filmu je určitě herecké obsazení.

Tři králové (1999)

Válečná tématika zase trochu jinak, film zobrazuje odvrácenou stranu války. Američanům nestačí že se všude serou a buzerujou, ono se jim zachtělo i trochu toho zlatíčka. Asi se dám taky k armádě, když je tam čas a možnost si takto přivydělat. Velmi podařený výběr herců v čele s ženským idolem Clooneym, výbornej je hlavně Mark Wahlberg, Ice Cube ten je sleduje pouze z dálky. Musím říct že limuzínu na poušti jsem v žádném filmu ještě neviděl.

Nejbližší příbuzenstvo (1989)

Zahrálo si tu několik dobrých herců, kteří se později proslavili ve známějších filmech. Za zmíňku určitě stojí malá rolička mladého Bena Stillera, kterého jsem zpočátku vůbec nepoznal. V hlavní roli si tu mstící bratry střihli Swayze-Neeson. Nemůžu se ubránit dojmu, že pokud jsou ve filmu přítomni mafiáni, taky by to měli "mydlit" víc od podlahy.

Knoflíkáři (1997)

Nejlepší je příběh "taxikář", ten nasadil laťku hodně vysoko, postupně mě další povídky bavili míň a míň. Ovšem ta s Hrušínským a Holubovou mi celkový dojem zlepšila. Mám z fimu rozporuplné pocity, natočené je to více než kvalitně, já ale dávám spíše přednost dnes už klasickým českým komediím ze 70 a 80 let.