Absolvent (1967)

Jó člověk si může život zkomplikovat velmi snadno. Tak jednoduchý scénář, proměnila dokonalá režie a Dustin Hoffman v něco tak krásného. Oscar za režii naprosto zasloužený, taková filmařina se jen tak nevidí. Od teď můj nejoblíbenější film s Dustinem. Dnes už "Old" muzika kterou slýcháme z rádií ale pořád se nádherně poslouchá.

Timecop (1994)

Velmi slabý film na téma cestování časem. Sice jeden z těch lepších Van Dammových filmů, ovšem ani tak to nestačí na průměr. Začátek vypadá celkem slibně ale záhy film padá svou kvalitou dolů. Timecop se snaží tvářit stylově ale já mu to prostě nevěřil. 2* za Van Dammův provaz.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Některé úkoly jsou odporné, nechutné, prostě na zvracení. Ale já se na to strašně rád dívám, obzvláště pak když je někomu pěkně špatně. Když FF neuvádí Joe Rogan je to hned o něco slabší.

Kokosy na sněhu (1993)

Když se na tenhle film podíváte, řekněte mi co vidíte. Já vidim hrdost, vidim sílu a vidim film kterej se s nikym a ničim nesere. Jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších komedií, která se semnou táhne už od dětství až doteď. Hlášky z kokosů jsme používali už na základní škole, zkrátka někteří lidi nevěří že Jamajskej bob zvítězí. Já tomu věřil vždycky. Film který je něčím víc než jen pouhou komedií.

Špatnej polda (2009)

Kriminálka která se ničím zvláštním nevyniká od ostatních filmů ve svém žánru, tedy až na fetujícího Cage. Pár dobrých scén ovšem nestačí na zastínění velmi chabého děje. Škoda že Cageovi v posledních letech dochází pára. Vyjímku tvoří snad jen filmy Obchodník se smrtí a Kick-Ass. Dřív v těch starších filmech byl Cage výborný. Nezbývá než jen doufat, že se objeví zase v nějakém pořádném filmu.

Training Day (2001)

Trochu netradiční akční drama v docela drsném obalu, se zajímavým dějěm. Mít takovýho parťáka jakým byl Denzel Washington, tak dá snad každej člověk hned první den výpověď. Nicméně Oscara pro Denzela? Tak to asi ne!

Pustit žilou (2008) (pořad) odpad!

Nejhorší TalkShow vůbec snad s tou nejhorší moderátorkou jaký se tu kdy objevil.

Funny Games USA (2007)

WTF?? Nějací dva golfový šampóni v bílích rukavičkách si tu hrajou na drsňáky. No to bylo příšerný - To jak vypadali, jak mluvili...přesná ukázka jak nemá tyran vypadat! Atmosféra hrozná, měl jsem co dělat abych film dokoukal do konce, k tomu ještě ty stupidní dialogy. Navíc ti dva metrosexuálové se snažili vypadat vtipně, klidně, nad věcí, přitom byli tak trapný, a přesně tohle slovo naprosto vystihuje celý film. Scénář ten jakoby vlastně ani nebyl. Aspoň že jsme se mohli půl filmu dívat na polonahou Naomi Watts, protože moc toho ke koukání opravdu nebylo. Ale přeci jen jsem si z filmu něco odnesl - Zatímco mi češi když nám dojdou vajíčka, tak skočíme narychlo k sousedce, slušně požádáme, poděkujeme a odejdeme. Tak v americe postupují stejně, jen s tím rozdílem že pokud jim je nedáte, rána se pravděpodobně nedožijete.

Avengers (2012)

Dneska mám narozky, pěknej dárek jsem si dal a královsky se bavil :-) Avengers jsou přesně tím typem filmu jako třeba (Avatar, Titanic, Temný rytíř, Transformers) kterému sluší velké plátno. Takže pokud vám mohu doporučit - Neváhejte, vyražte do kina, nebudete litovat! Whedonovi se povedlo dokonale skloubit akci s velkou dávkou humorných hlášek a také sladit charaktery jednotlivých postav. Nejůdernější trojka je bezesporu Iron Man, Hulk, Thor. Především pak Robert Downey Jr. každou hláškou kterou vypálí z plátna, vám napumpuje charisma do žil. Hulk nedostal tolik protoru kolik bych očekával, ale ten co mě využil na 100%. Nejslabší článek byl pro mě Captain America, což není žádné překvapení, přeci jen jsem NEameričan. Za to dívat se na Scarlett a Cobie Smulders v upnutých kostýmech to se snad musí líbit všem (i dívkám) :P Vybrat záporáka který bude čelit takové útočné síle není jednoduché ale Tom Hiddleston(Loki) to zvládl s bravůrou, moc příjemně mě překvapil. No a Iron Man s Thorem nám taky dokonale předevedli jak má vypadat kácení šumavských lesů. Po prvním víkendu v kinech to vypadá na těžkou váhu mezi tržbami...

28 dní (2000)

Vlastně obyčený film věnující se tématice léčení ze závislosti alkoholu a drog. I tak jsem z něj cítil velkou sílu která vyzařuje na diváka. Sandře jsem její roli skutečně věřil, a takový typ filmu je přesně můj šálak kávy.