Magnolia (1999)

Moje hlava nápor tohoto filmu nezvládala a málem explodovala. Ke konci už jsem se pomalu vzpamatovával, konečně se postavil na nohy a vykřikl "Joo pobírám to" v tom mi na hlavu spadla žába.

Oko dravce (2008)

Režie vypadá jako od Michaela Baye, ale neni to Bay. Kdo je to? D.J. Caruso! Oko dravce má v sobě typické prvky tvorby Michaela Baye. Např. Chlapec hrající na trumpetu americkou hymnu, Pentagon-ministerstvo obrany a přísně tajné projekty, víc než kvalitní akční scény. Tažke při sledování jsem měl pocit že to natočil sám Bay. Jo a nesmím zapomenout že na světě samozřejmě není nikdo důležitější než prezident Spojených států. Film ubíhá dravou rychlostí a moje oko má co dělat aby to všechno stíhalo sledovat. A Shia? Ten už definitivně patří mezi moje oblíbence.

10 000 př. n. l. (2008)

Jedna věc mi na tomto filmu nedá spát. Jaktože když se jedná o film odehrávající se 10 000 let př.n.let tam všichni vypadají jako metrosexuálové s dredama? :D Vizáž člověka v té době si představuji poněkud jinak.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Není to sice tak vtipné jako třeba TBBT, nicméně dívá se na to velmi příjemně, také díky dobře zpracovaným chrakterům jednotlivých postav. Stejně tak jako v TBBT vyčnívá Sheldon, tak i HIMYM má svého "exota" Bárnyho, a když píšu exota myslím to doslova. Na druhou stranu jako parťák na balení holek je fakt boží. Jak jsem poznal vaši matku je jeden z těch nejlepších sitcomů, které američané skutečně umí. Zpočátku mě příliš neoslnil ale později jsem mu velmi rád přišel na chuť. Jak by řekl Bárny "Tenhle seriál je fakt boží!" a hlášky jako "Nahoď oblek!", "Ahoj, už se znáš s Tedem?" , "Placák!" se časem určitě stanou LEGEN....počkej si....DÁRNÍ!

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Film nabízí spoustu humorných situací. Konfrontace mimozemšťanů s lidmy, kteří musí být asi hodně technicky vyspělí a chytří, když se k nám na planetu dokázali dopravit, zároveň ale nechápou skoro nic. Hezky a mile pospané jak tu vlastně žijeme. Pokud návštěva z jiné planety vypadá jako dvojice Satinský-Lasica, tak to jsem uplně v klidu. "Zatraceně zkurvená práce".

Spalující touha (1999)

Na začátek musím říct, že díla Kubricka jsou mi dosti cizí. Uznávám, točí zajímavé a kontroverzní filmy, ale mě prostě jeho styl nesedí. Takže jsem čekal velkou nudu. Ale hned od začátku mě film upoutal a nedokázal jsem odtrhnout oči, jak od tématu, tak i od Nicol Kidman, jejíž postavička ve filmu je jako nejkrásnější ozdobička z vánočního stromku. Když už mluvím o vánocích, tak právě vánoční období mi připadalo hodně zajímavé. Do tak tajemného filmu s erotickou tématikou "vlepit" vánoční čas, to chce určitě kuráž, protože to mohlo dopadnou i velmi špatně. Kubrick se však opírá o kvalitní scénář a režii, moc se mi líbilo jak film pomalu a klidně proplouvá až k závěru. Já to celé sledoval tak napjatě, že mi přišlo jakoby měl film tak půlhodinky. Jednu hvězdičku si nechávám v záloze pro druhou projekci, v případě že by mě film ještě víc dostal, což je velmi pravděpodobné. Nádherná myšlenka je vlastně to, jak někdo sexuálně podvádí ve svých snech a když to svému partnerovi důkladně popíše, tak ten najednou začne pochybovat a už se toho nikdy nezbaví, což je ovšem pochopitelné. A k tomu pochybování může patřit i to, že začne podvádět ten druhý, a to ve skutečnosti. Také velkou roli hraje v příběhu náhoda - viz prostitutka. Malinko jsem byl zklamanej z toho, že Nicol Kidman dostala mnohem míň prostoru než Tom Cruise, svým výkonem ho ale převálcovala, tím nechci říct že Cruise hrál špatně, to ani náhodou. Každá postava ve filmu má své místo a není tam zbytečná. Překrásné jsou také klavírní tóny, které zazní pokaždé když atmosféra začíná pořádně houstnout. Další projekce určitě přijde, jen nevím kdy protože ještě dlouho budu trávit tu první. Nejdůležitější myšlenka kterou nám chtěl Kubrick sdělit, je řečena posledním slovem které zazní ve filmu! Jaké to je? To už musíte vidět sami.

Švindlíři (2003)

Jeden z nejhorších filmů Ridleyho Scotta, i tak je kupodivu snasitelný. Ze začátku mě film vůbec nebavil, ale když se do příběhu připletla ta holka bylo to hned lepší. Nějaká originalita však chybí a ve filmu vidíme typickou zápletku - Otec zjistí že má dceru, z počátku je odtažitý, později si k sobě navzájem najdou cestu. Je pravdou že Cage tantokrát nebyl vůbec marnej.

Helena (2012) (seriál)

Češi prostě točit sitcomy neumí a vo tom to celý je.

Drsný Harry (1971)

Na svou dobu určitě dobrý snímek na téma vydírání. Ovšem dnes už těch filmů je tolik a daleko lepších. Clint Eastwood se mi tu vůbec nelíbil, no on se mi film nelíbil jako celek, takže ať by tu hrál kdokoliv hodnotil bych stejně. Je mnoho filmů které si třeba i po 30-40 letech pořád drží své kouzlo, ale drsoň Harry mezi ně teda nepatří. Clinte radši se drž Westernů tam ti to jde.

Za nepřátelskou linií (2001)

Owen Wilson si na chvilku odskočil ze svých komediálních rolích, a vrhnul se rovnýma nohama hned do role sestřeleného pilota, který spadne do pěkných sraček. A je potřeba dodat, že si vedl celkem slušně. Film má sice tempo, ale příběh nic moc. Některé akční scény podařené, jiné zase špatné a ty zbytečné zpomalovačky si mohl režisér klidně odpustit. Pokud bych na film pohlížel čistě jako na válečný, pak je to v záplavě těch válečných filmů velká slabota. Když se na to ale podívám jako na moučník po obědě, tak nakonec proč ne.