Ghost in the Shell (1995)

Nemůžu se zbavit pocitu necelistvosti a zbytečné strohosti...asi tomu dám ještě někdy druhou šanci.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Po 1. dílu jsem byl zaujatý, po 2. nadšený, zatím jsem se koukl na 6 a hrozně mě to chytlo, jediný problém bude jak to celé rozmotat a vyřešit, ale partička šachu dvou géniů, při které umírá tolik lidí a která nutí člověka k filozofickým úvahám o dobru a zlu, se hned tak nevidí. Velmi pravděpodobně se stane mým nejoblíbenějším anime a nejoblíbenějším seriálem vůbec...ale bude záležet na vyústění.

Toopy & Binoo (2005) (seriál) odpad!

Proč? Proč jen proboha pouštět malým dětem takové nesmysly, když existují i kvalitní dětské seriály jako je Sesame street? To asi nikdy nepochopím...

Zahřívací kolo (2006)

Nebylo to příliš vtipné, ani příliš smutné, vlastně trošku nudné. Nicméně James McAvoy, scéna s televizní soutěží a hlavně Rebecca Hall si ty 3* zaslouží. A klidně bych se na to podíval i podruhé, mělo to světlé momenty.

Batman navždy (1995)

Nebudu říkat, proč se mi film celkem líbil, protože to bylo naprosto zabito nepovedeným Riddlerem a ještě více nepovedeným Two-Facem. Harvey si svojí mincí háže zatraceně sporadicky a jen málokteré rozhodnutí jí opravdu přenechá. Riddler je zase vylíčen jako nepříčetný blázen, který krade inteligenci (a navíc jeho hádanky jsou dost o ničem). Takhle to prostě není. Obě tyto postavy mám moc rád jelikož oba mají kvůli páchání zla výčitky - Two-Face si je obhajuje náhodným rozhodováním, Riddlerem tím, že nezabije člověka, dokud ho intelektuálne nepřevýší. A to tu prostě obrovsky chybělo. Ale jinak jako vždy skvělý Jim Carrey a není to nuda. Je to prostě obrat od Burtona zpátky k seriálu z 1966. Naštěstí Nolan se zase vrátil k Burtonovi (a pochopitelně Frankovi Millerovi, který to všechno začal).

Záhada Blair Witch (1999)

Celý film jsem rozhodně byl napjatý, chvílemi jsem se možná i trochu bál. Pravá hrůza však nastalo na konci filmu, (bez spoileru), kdy jsem zjistil, že opravdu TAKHLE to končí. Žádná pointa, žádný závěr. Je to asi způsobeno onou legendou, že kdyby to opravdu byla realita, tak by na konci fakt nic nebylo, ale přesto mě to hodně rozčílilo. Stojí za to vidět? Ano. Stojí za to vidět podruhé? Ne.

Jarní prázdniny (2009) odpad!

Když jde film od špatné scény k ještě horší tak rychle, že se člověk nakonec štěstím rozbrečí, když se po půl hodině povede alespoň jeden vtip, tak je to čistý a nefalšovaný odpad. Nevěřte nikomu, kdo tady dává 1*, fakt není za co.

Sbohem, baby (2007)

Jedním slovem - překombinované. Více slovy - Ben Affleck rozhodně uspěl jako režisér, už méně však jako scénarista. Některé scény jsou natočené tak dobře, že jsem měl chvílemi pocit, že na režisérské sesli nesedí Ben Affleck, ale David Fincher! Herecké výkony jsou rovněž dobré, až na Michelle Monaghan, která nehrála moc dobře a hlavně její postava byla trochu zbytečná a hloupá. Film sice drží napětí, ale asi 4x se vystupňuje do nějaké pointa, přičemž až to poslední je opravdová. Nejvíce mi však vadilo, že některé scény jsou dlouhé, aby dělaly atmosféru, avšak ty scény, kde by se měl vykrystalizovat děj a pointa, jsou naopak urychlené, útržkovité a ačkoli jsem si jako chytrý divák většinu věcí domyslel, zůstalo několik otázek, na které jsem odpověď nedostal, a s odpověďmi na některé jiné jsem nebyl moc spokojen. Na hraně mezi 4* a 3*, zatím nechám na 4*.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Ano, bylo komunismus. Ano, byla bída. Ano, bylo těžké potratit. Ano, trošku jsem se nudil.