Klíč (2005)

Ok, takže máme výborný nápad na příběh i pointu, sympatickou hlavní hrdinku, nesympatického záporáka, čili všechno, co potřebujeme k vytvoření skvostu. Co tady ale nefunguje? No atmosféra přece...film jede po starých dobrých kolejích budovat si pomaličku atmosféru a rozplétat to tajemné klubko, ale tady je to prostě MOC POMALU, takže když přijde závěr, nemáte srdce až v krku a nehryžete si nehty, jak to proboha dopadne, ale koukáte jen ze zvědavosti. Jinak brilantně vymyšlený závěr pak logicky nemůže fungovat tak dobře - velká škoda...

Desperado (1995)

Antonio Banderas je velký sympaťák a v tomto případě s ním stojí a padá celý film. Nutno říct, že rozhodně více stojí :)

Machete (2010)

Jedna hvězdička a to skřípu zuby. Jste se všichni pomátli, nebo co? Vždyť ten film je otřesný! Danny Trejo byl super jako vedlejší postava v Desperadovi, ale koukat se na něj celý film je nuda. De Niro otřesně přehrává. Seagal taky. Všechno je naprosto zbytečně syrové a naturalistické. Ne, tenhle film je prostě špatný a fakt, že to všechno byla nadsázka to nezmění. Prakticky celá ta hvězdička patří Michelle Rodriguez.

Hanebný pancharti (2009)

Ne, tohle prostě není ono. Pokud na scéně zrovna není Aldo Rain, Hans Landa nebo Hugo Stiglitz, tak je to nuda ku zoufání a ty scény jsou tam snad jen proto, aby to celé bylo velkolepější (a to já prostě nemusím). Na druhou stranu - když tam je někdo z těch tří (nebo dokonce 2!) je to geniální.

Sin City - město hříchu (2005)

Velmi blízko 5*, ale stejně mi tam něco nesedělo...rozhodně silný zážitek...a přítomnost Alexis Bledel velmi potěšila.

Kill Bill 2 (2004)

Trošku už moc filozofické a pro mě jednoznačně horší než jednička. Tady už bych třeba i sáhl k nižším hodnocením, ale Pai Mei a Micheal Madson (a částečně i Budd a Elle Driver) drží i dvojku na velmi vysoké úrovni.

Kill Bill (2003)

Když se řekne Kill Bill, vybaví se mi O-ren Ishii. Proto mám jedničku o trochu radši než dvojku. Vlastně se mi celý první díl hrozně moc líbí, tak proč jen 4 hvězdičky? Protože je to sračka. Výborně natočená, skvěla zahraná, ale pořád sračka. Nevěsta se probudí z kómatu a jede vyvraždit partu elitních zabijáků? To je prostě čistý brak... Nicméně kvůli původu O-ren Ishii, souboji s Go-Go Yubari a souboji s O-ren rozhodně nemůžu jít pod 4 hvězdy!

Čtyři pokoje (1995)

První povídka je neskutečně bizarní a nudná, u druhé už začíná sranda, se třetí se dostavuje euforie a u čtvrté zas zvolna vyprchá. Nic naplat, Rodriguezova povídka byla prostě výrazně lepší než Tarantinova. Nicméně jako celek to poměrně funguje (ačkoli by se mi to více líbilo jako 3 pokoje) a Tim Roth se mi tady moc líbil, takže nakonec proč ne?

Gauneři (1992)

Tak zaprvé - Je to lepší než Pulp Fiction a kdo říká opak, ten buď lže, nebo je fakt divnej. Geniální Tim Roth, Micheal Madsen a Steve Buscemi, nicméně takhle skvělé výkony vidíme i v jiných Tarantinových filmech, tak v čem je Reservoir dogs strčí do kapsy? Není třeba dlouze filozofovat, je to dějem. Ať se vám to líbí, nebo ne, tak Pulp Fiction je jen nekončící série hlášek, Kill Bill je dějem naprostý a klasický brak a Hanebný Pancharti se hrozně vlečou. Gauneři mají šmrnc, jiskru, vtip, napětí, gradaci, pointu a právě to z nich dělá neskutečný zážitek. "Clowns to the left of me, Jokers to the right, here I am, Stuck in the middle with you..."

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Naprosto neuvěřitelná smršť hlášek, úžasný Travolta, Jackson a Uma a jeden z nejvíce kultovních filmů všech dob. I přesto všechno si však myslím, že správný fanoušek Tarantina vám musí říct, že Gauneři jsou lepší.