Děsivé dědictví (2018)

První hodina takové divné rodinné drama, pak půl hodina hysterické cosi a ke konci trocha vyvolávání duchů. Jako jeden z nejlepších hororů roku 2018 je to smutný ukazatel kvality, ovšem se skvělým předpokladem, že rok 2019 bude už jen lepší.

Castle Rock (2018) (seriál)

A s devátým dílem přišlo zmatení. Obrovské. Ale ... Série je paradní psycho. Chtěla bych, aby toho bylo víc. A dobrá rada pro všechny, kdo přemýšlí nad tím, zda se do toho pustit - sledujte pozorně. Všechno. I zdánlivé maličkosti mohou být důležité. Velmi.

Mistři hrůzy - Dance of the Dead (2005) (epizoda)

Nevím, jestli to byl záměr, ale mě z toho bolela hlava. Neocením kameru, ani střih, ani nic jiného. Byla to jen epizodka s neustále blikajícím bílým světlem a sfetovanou mládeží.

Mistři hrůzy - Dreams in the Witch-House (2005) (epizoda)

Já tomu tady moc nerozumím. Takový klasický béčkový čarodějnický díl... Ne moc atmosférický, spíš tak nějak ukřičený a hysterický.

Mistři hrůzy - Incident On and Off a Mountain Road (2005) (epizoda)

Ještě nikdy jsem neviděla takovou pěknou honičku, kde se honěná pipinka snaží taky trochu bránit. Konečně někdo, kdo neběhá zmateně dokola do hlubokého lesa a neschovává se v polorozpadlých ruinách.

The Haunting (2018) (seriál)

Přikláním se ke kladnému ghoustdnocení. První polovina je fajn duchařská povídaná. Prolínání dnes - včera - před časem - před ještě delším časem je občas matoucí (hlavně ze začátku), ale tak od poloviny druhého dílu si člověk na skoky zvykne, od třetího dílu mu dokonce začnou dávat smysl. Když jsem si po čtvrtém díle myslela, že už jsem na ten systém přišla, začalo se mi to hodně líbit a říkala si "fakt super nápad". Jenže po šestém díle mi došlo, že to byl můj super nápad a nic tak velkolepého se zde nekoná. Pátý, šestý, sedmý díl hysterie, pláč, řev a výčitky. Osmý díl takový jakýsi klouzavý a téměř s nulovou vypovídající hodnotou, devátý a desátý jakési rozuzlení, které ovšem tak od poloviny celé série z větší části očekáváte. Celkově dobré hodnocení, rozhodně nadprůměrné. Kdybych neměla pět konečných hvězdiček, asi bych se rozšoupla s tím hodnocením trochu víc, ale ve srovnání (a všichni srovnáváme) s jinými čtyřhvězdami na ně prostě nemá..

Avengers: Infinity War (2018)

Kdybych věděla, jak to skončí, ani bych se na to nedívala. I když se tentokrát sešli všichni avengeři, x-meni a pak ještě pár dalších - jako že se přidá spider man jr., pár neznámých a tak .. stejně jim to nebylo k ničemu - zkuste mě přesvědčit o opaku. > Viděla jsem Avengery všechny a Infity war dacele předčí kterýkoliv díl. Endgame je sice parádní rozuzlení, ale po vizuální a ... no i morální stránce nedosahuje stejné výše.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Musím to prostě hodnotit tak, že to má být to GRAND finále všeho a všech. No a kdo by to tak čekal, byl by zklamán. Jako já. A tak se stalo, že závěrečná kapitola sice přinesla očekávanou skoropointu, ovšem ta nebyla dostatečně uspokojující. Z Jennifer se postupem času stala dost kočka a z malé holky vyrostla královna ročníku, kterou najednou všichni hrozně chtějí. Tak jasně, nakonec se vždycky všechno obrátí v lásku a mír. A světovou pravdu, samozřejmě.

American Horror Story (2011) (seriál)

Musím říct, že jsem nikdy, fakt za celých těch mnoho let (a teď mě vlastně tak napadá, že je mi 33, nemá to něco společnýho s Kristem a tak? Neni to nějaký znamení?!), neviděla lepší seriál. Miluju Rayena Murpyho a kdyby přišel ke mně domů, připoutala bych ho k posteli do odhlučněné místnosti a nechala bych ho vyprávět mi další a další skvělé příběhy po zbytek jeho dní, které se v jeho hlavě líhnou jako trsy hroznů! V sériích je hodně opěvovaná Jessica Lange, ale jo, je dobrá, jen bych neřekla, že nejlepší. Ve všech sériích zcela jednoznačně vyniká Evan Peters (ani nevím, kde se ten kluk celou tu dobu schovával). Mou velkou favoritkou byla v Hotelu Lady Gaga, až mě to přimělo pustit si pár jejích písniček. Velmi obvyklé bývá vnímání herců v určitých rolích, to je seriálový fenomén. Tvůrci (a tím myslím i herce, protože oni hodně tvořili) téhle rozkošně krvavé záležitosti se ale překonali a ačkoli ve všech sériích s malou obměnou hrají ty samé tváře, úplně pokaždé je jejich postava dokonalá. Naprosto sedící. Jako by se sešli v krčmě (nebo asi drahým holywoodským baru), Ryan mezi ně hodil scénář a řekl: "Tak si vyberte koho chcete, bando." Nemá smysl pustit si jednu sérii někde od půlky a pak konstatovat, že je to blbost. Chce to začít tak, jako s milostným životem - pěkně a pomalu všechno popořadě, ale až do konce. Poslední (zatím Apokalypsa) série totiž dá všemu nový smysl, vezme diváka za ruku a provede ho podstatou celku, od zrození syna Satanova, přes vražedný Hotel a to celé v duchu Covenu...