Příběh služebnice (1990)

Když začnete seriálem a pak se podíváte na film, přijde vám ten film skutečně jakýsi neúplný a zkratkovitý. Do samotného děje se skoro nestihnete vžít, postavy si nestačíte oblíbit. Kusé scény ne delší než minutové - jdu do obchodu, šup jsem v obchodě, šup platím, šup jsem zpět doma.. Charaktery postav jsou celkově dost nedotažené a i kdyby byly - vlastně by nikdo nestihl cokoli vysledovat. Je to chladné, uspěchané a chaotické. Nepříliš příjemné na pohled. Neuvěřitelné. A je také možné, že vše je to jen srovnáním dvou hereček v jedné hlavní roli a pak i všech ostatních.

Padlé ženy (2002)

Takový celkem klasický film o mezilidských vztazích. Lidé nejsou svině, lidé vše, co dělají, dělají ze svého přesvědčení a sami před sebou celkem realisticky vysvětlí, proč dělají správně. Umění přizpůsobit se ale nezvládá každý a v tomto případě je velmi podstatný příběh dívek, které to zvládly.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Raubíř Ralf je prima týpek, co se kámoší se sladkou holčičkou. Super. Co se děje s postavou ze hry, kterou vypneme? Rozhodně dobrý nápad. Jednička mě bavila natolik, že jsem se na dvojku celkem těšila. Ale Musím říct, že Ralf nemá na internetu co dělat. Vanilopka by měla zůstat divokou princeznou mezi lízátkama. Online svět buď není pro roztomilé postavičky stvořený, nebo tvůrci v tomto případě selhali ve své podstatě.

Skrytá čísla (2016)

Už dlouho jsem neviděla film, který by si zasloužil pět hvězdiček. Neuvěřitelně procítěný snímek o mezilidských vztazích v době, kdy černoši nebyli za lidi považováni. Je fajn vidět, že i národ hrdých Američanů překoná pohled do minulosti - do své minulosti. Dvě hodiny utečou jako voda, až mi přišlo líto, že příběhy končí. Ani minutku jsem se nenudila, ani minutku jsem nemyslela na nic jiného než na životy hlavních hrdinek, ani na minutku mě od filmu nic neodtrhlo. Hans Zimmer se samozřejmě opět vyznamenal. Každá ze 127 minut stojí za to a to už se mi velmi dlouho nestalo.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Velmi povedený snímek plný tmy a dobrých herců. Napjatá atmosféra se nenásilnou formou drží celých 80% filmu. Děsivé pozadí všeho se odráží od lekavých momentů na všechny strany a doplňuje tak pochmurnou náladu příjemné duchařiny. Bílé šaty zhrzené nevěsty vždy odehrají svou roli stejně perfektně jako zčernalé slzy na bílé tváři, práce se světlem a tmou, svíčky, černovlasé krásky, vyděšené děti a jako třešinka na dortu samozřejmě bývalý kněz a jeho neortodoxní metody. Tohle známe, je to dost klasika, ale funguje to. I tentokrát to vyšlo. Rozhodně doporučuji zajít si do kina, které celou atmosféru násobí.

Penny Dreadful - Série 1 (2014) (série)

Já si nemohu pomoct - mě to prostě chvílema bavilo, chvílema nudilo. Už jen to, že jsem se na jednu sérii dívala snad měsíc, hovoří za vše. Nebyla jsem napjatá, jak to s kým dopadne, Eva Green je sice prima baba, má jakési sexy kouzlo, ale celé to sama neutáhne. Rozjezd byl zajímavý, ale díl za dílem veškerá má zvědavost a zájem opadalo, až jsem poslední díl pouštěla asi po dvou týdnech od dokoukání předchozího...

Pupendo (2003)

Líbezná komedie o divné době, ve které se lidé prostě museli naučit žít. A naučili. Holubová s Duškem jsou bezvadnou dvojkou, na kterou se těším pokaždé, když mám v plánu si film pouštět. Znovu a znovu. Každý rok.

Horem pádem (2004) odpad!

Film se tváří jako příběh o mezilidských vztazích, ve skutečnosti jde spíš o takovou pitomou náckovskou nesmyslnost. Navzdory skvělému hereckému obsazení. Navzdory režisérskýmu esu. Navzdory zdejším komentářům a jejich podivným vysvětlování, že jde vlastně o skvělý film, jen my jsme takoví filmoví analfabeti, že jsme tu kvalitu nenašli. Sorry, ale když musím kvalitu lupou hledat, je tu něco špatně.

Nestyda (2008)

Takový nevinný příběh o vině nevinného trdla. Macháček má ksichtík vyloženě říkající si o roli subíka v pozici pozorovatele. Jak on dokáže zahrát údiv, stud a chtíč v jednom okamžiku, to je skoro umění. Přesto ovšem filmový příběh nestál ani za zlámanou grešli a nebýt pár úsměvných scén, nestál by ani za starou bačkoru.