Pařba ve Vegas (2009)

Zopár nápadov celkom originálnych (napríklad tiger v kúpeľni), ale nejaká extra úžasná super sranda... to teda nie. V podstate úbohý film o tom, ako boli traja exoti "kontaminovaní" a nič si nepamätali. Morálne skazený film, ale hovorím: aspoň pár haluzí bolo zaujímavých. ((40%))

Příběh Rudého zla (2008)

Pekne zhrnutý príbeh o tom, ako nacizmus a komunizmus išli ruka v ruke a ako bol Stalin rovnaký ... ako Hitler. Svižný a rýchly spôsob spracovania okorenený dobovými videami a výpoveďami ako historikov, tak aj tých čo to všetko prežili. Mňa napríklad úplne dostalo to, že Stalin konfiškoval jedlo ľuďom na Ukrajine a nosil ich nacistom... ((76%))

Gnomeo & Julie (2011)

Nebyť toho klišoidného koncu, ktorý sa dal čakať už od prvej minúty filmu (veď, čo iné čakať v rozprávke pre deti) celkom vydarený kúsok. Niektoré nápady boli naozaj originálne, napr. malý zajačikovia, jazdenie na kosačke, porcelánový plameniak... no celkovo to nie je až také skvelé. ((60%))

Nedotknutelní (2011)

Nejde mi do hlavy, ako mohol takýto SKVOST zostať nepovšimnutý filmovou akadémiou. Nedotknuteľní je neuveriteľne vtipná dráma (to sa dá?) so skvelým obsadením málo známych hercov, perfektným scenárom a vkusným výberom hudby. Naviac o smiech núdza nebola. :D Len by ma zaujímalo, ako to dopadlo s Phillipovou dcérou... Hodnotenie: 90%

Sedm životů (2008)

Pekný film o živote, so skvelým Willom Shmitom. Zo začiatku zaujímavý a nabudený, inak samá omáčka a naťahovanie, no a v posledných šiestich minútach veľa emotívnej hudby, sĺz a dojatia. Len kvôli tomu koncu dávam 4*. Film neodsudzujem ale zas ani tak veľmi nevyzdvihujem. Príjemná podívaná, aj keď by som podstatne znížil stopáž. ((70%))

Requiem za sen (2000)

"Oh, Harry. I'm going to be on television." Stálo ma to veľa premýšľania a rozhodovania, ale napokon predsa len Requiem vytlačil z môjho rebríčku Apollo 13. Ale nestalo sa tak hneď po spustení záverečných titulkov. Film je veľmi silný na prvý pohľad a ešte silnejší na druhý pohľad . Možno to nie je akčná jazda, filmová extáza ale to, čo robí tento film filmom hodným svojho postavenia je jeho praktická hodnota. Aronofsky nemusel napísať na konci filmu vetu ako: Neberte drogy, zničia vám život! ale nechal to tak. Naozaj. Ukázal ako všetci štyria "hrdinovia" skončili, ako ich drogy pripravili o všetko (peniaze, zdravý rozum, ruku, slobodu, dôstojnosť...) a nechal na divákovi, aby si o drogách urobil vlastný názor. A len hlupák by ich začal potom s chuťou brať____ Tento film by som dal pozrieť každému feťákovi, každému kto chce experimentovať s drogami, aby videl, v akom srabe môže skončiť. Film je ťažký a ešte týždeň po zhliadnutí vás núti zamýšľať sa nad tým, čo ste to dopekla videli, no stojí za to vidieť ho___ Ako bonbónik bol perfektný husľový soundtrack, ktorého som sa nevedel celý film dosť nabažiť. Konštatujem: Wow! (( 100% ))

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tento film nie je ani omylom dokonalý. Koniec-koncov, kto by to od neho aj čakal? Zápletka celkom zaujímavá, herecké obsadenie tiež ušlo ale prosím vás, kto robil preboha animáciu tej "piesočnej búrky" ?! Veď to museli kresliť vo photoshope alebo kde!!!! No, to je možno trošku veľa ale aj tak je to dosť. Dobrá hudba, stará známa znelka nechýbala takže... čo viac dodať? Ja by som len možno vylepšil - to taká drobnôstka - napínavosť. Strašne dobré boli tie "hračičky" agentské vybavenie (holografná stena ma dostala) ale toto všetko len orášľovalo dej. Inak s mi viac páčila mission III. (( 75% ))