Důkaz (2005)

V poslednej dobe mám akosi šťastie na "divné" filmy. Od dôkazu som si veľa sľuboval - neviem čím, asi Gyllenhaalom - no toto... je totálny prúser. Zlyhanie režiséra, scenáristu a, žiaľ, aj hercov. Občas som mal pocit, že sa nepozerám na "matematický" film ako napr. Čistá duša, ale že skôr sa pozeráám na sfilmovanú poéziu! Od polovice ma film nudil a kryštalizoval sa prííííííliš dlho a zbytočne. Ani som sa nedozvedel, čo také prelomové jej otec objavil. 40%

Smrtonosná past 3 (1995)

Typický amrický akčný film s kopou ukrdnutých áut a presne mierených guliek, no nepomôžem si aj tak ma to bavilo. Normálne by ste v akčnom filme čakali najprv nejakú predohru a až potom zápletku, no tu idú tvorcovia hneď na vec. V prvých dvoch minútach sú pohľady na zobúdzajúce sa mesto, a v tom BUM, explózia. Niečo také sa vo filmoch len tak nevidí, takže zaslúžene78%

500 dní se Summer (2009)

Mätúco napísaný scenár... ale pomáha to divákovi zostať v deji a dopozerať až do konca. Zooey je krásna, príbeh fakt očarujúci. A ako bonbónik malá Chloe. (( 80% ))

Malí rošťáci (2006)

Tento film som mal rád iba kvôli... neviem kvôli čomu. Len si spomínam, že sa mi celkom páčil.

Warrior (2011)

Takto - tesne po skončení filmu - v bojovej nálade mám chuť povedať to, čo už 1000-krát odznelo: TENTO FILM MAL TOHO OSCARA DOSTAŤ. A aj to poviem: Tento film mal toho oscara dostať!" _______________________________ Po roku 2011 klesla moja mienka o filmovej akadémii z vrcholu Mt. Blancu až na dno Mariánskej priekopy. Je totiž očividné, že niekto musel poriadne zaplatiť, aby tento film dostal len jednu nomináciu aj tak "len" nomináciu. Film je (aj napriek svojej dvojhodinovej stopáži) veľmi svižný. Mieša sa tu rodinný motív s tým zápasníckym, hrá symfóniu, ale nie naraz. Vždy sa skvelo dopĺňajú. Nechce sa mi písať dlhý komentár, možno neskôr. Zatiaľ len toľko, že by bolo hriechom prehliadnuť tento film a hodiť ho do koša. Je totiž emotívny, akčný, zaujímavý a až na zopár drobností takmer dokonalý. Pre mňa jednoznačný ***FILM ROKA 2011*** so zaslúženými 98%.

Potomci lidí (2006)

Film bol až desivo reálny, (v roku 2006 to platilo dvojnásobne) a preto je možno taký obľúbený. Mne osobne dych nevyrazil -to by som klamal, no bol to rozhodne zaujímavý film. Atmosféra bola temná a hrôzostrašná, čo sa mi nie veľmi páčilo, no malo to svoj zmysel. Kvalitný film, ktorý si pamätám podnes. Hodnotenie: 80%

Ve stínu slunce (2005)

Nakoľko tiež rád píšem.... tak 4 *. Aj keď je to typicky klišoidná báchorka. :D

Pelíšky (1999)

Tak toto môže byť. :)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Bezpečne najlepší diel z celej trilógie. Nemám slov. "Nechutne" skvelý film!!! s perfektnou hudbou, hercami, scenárom, efektami, príbehom... Pán Prsteňov je DIELO! Akékoľvek ďalšie slová sú zbytočné, toto proste treba vidieť a je to skutočne hodné svojich 11 Oscarov. (( 95% ))

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Pokles, to je snáď jasné. Tvorcovia mierili až na úplne detské publikum a vyzeralo to celkom in infantilne, no aj tak. Môže byť.