Koupili jsme ZOO (2011)

Neskutočne skvelý film. Okom znalca sa môže javiť plný nedostatkov, ale okom diváka, ktorý sa nebojí hodnotiť film na základe pocitov takmer dokonalý. Film je plný skvelých hlášok a plný emócii, a... všetkého dobrého.Neskutočne krásny film, zvlášť úžasná je hudba. Čo tam po tom, že film je dosť klišoidný (ako napr. tá scéna kde je Matt proti medveďovi, alebo keď jeho syn vyznával lásku Elle Fanning...) to vôbec nevadí. Rodinné filmy také zvyčajne sú a tento okrem iného chytil za srdce. A že poriadne. Hodnotenie: 84%

Memento (2000)

Takže, čo som to chcel? :-D Nie, teraz vážne. Ľutujem len jednu vec: že tento film natočil Christopher Nolan. Od akéhokoľvek iného režiséra by mi to nevadilo ale prečo zrovna on? Prečo zrovna "môj" Nolan musel natočiť tento film?! Zo všetkých filmov, ktoré som od Nolana videl, ma tento sklamal najviac. Nieslo to typický Nolanov rukopis (neprehľadné :D ) ale chýbala mi tu akási tajomnosť, teda ani nie to, ale skôr pointa.. Čakal som od tohoto filmu podstatne viac a žiaľ, veľmi ma to sklamalo. Čo už.. Dúfam, že na druhé zhliadnutie sa mi bude páčiť viac. Nolana tak zbožňujem ale toto... mu neschvaľujem. (( 75% ))

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Nevidel som ani len desať sekúnd z tohoto a preto nebudem dávať hodnotenie. Inak mám o tomto programe jedinú mienku a tá nie je zrovna lichotivá. Robí sa mi zle pri takýchto splaškoch, ktoré púšťajú v hlavnom vysielacom čase.

Umělec (2011)

Perfektný scenár, perfektná hudba, perfektný Dujardin, perfektná réžia... len myšlienku to nemalo. Naozaj nemalo. Bol to síce pekný príbeh o slávnom týpkovi, z ktorého sa stala troska, no nič viac. Len pekný príbeh. Artist nie je vôbec zlý film, po všetkých technických stránkach to je takmer dokonalé a na dnešnú dobu obzvlášť neobyčajné, no to, prečo by ste tento film bezvýhradne a okamžite milovali tu nie je. Úprimne ma mrzí, že Oscara za najlepší film dostalo práve toto, pretože na porovnanie s asi najžhavejším súperom Hugom u mňa vyhral Hugo na plnej čiare. Tie dva filmy boli v podstate o tom istom - začiatkoch filmu, no Hugo chytil za srdce. Áno, viem, bola to iba taká rozprávočka, no tamten film mal niečo, čo nemajú všetky filmy - myšlienku. Je mi preto nesmierne ľúto, že Artist ju nemal takú silnú. Inak to nie je film pre všetkých. Hodina a 40 minút stopáže bohate stačí. Hodnotenie: 70%

Loupež po italsku (2003)

Toto... bol jeden z najlepších lúpežníckych filmov, takmer vôbec. Mark Wahlberg je skvelý tak, akého som ho ešte nevidel. Najlepší bol ten nápad s minicooprami. Proste perfektný film! Hodnotenie: 79%

Já, padouch (2010)

No dobre. Tak dám tie 4*. Ale je to skôr spodná hranica štyroch hviezdičiek, než tá horná. Takéto "rozprávky" stoja na tom, že v nich je nejaká postavička alebo postavičky (v tomto prípade tie žlté tiktaky :D ) a tie majú na svedomí väčšinu vtipov a srandičiek. Úprimne som už videl omnoho lepšie animované filmy a toto síce nie je zlé, ani som veľa nečakal, ale chýbali tomu trochu... ehm... grády. Inak celkom pozerateľné. (Hodnotenie: 70%)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

"Good night, Benjamin." Tento film som skutočne docenil až na druhé zhliadnutie. Je to prekrásny príbeh o živote, o tom ako plynie, začína a končí. Po technickej stránke masterpiece s oscarovými výkonmi Brada a Cate, emotívnou hudbou a všetkým tým... pekným čo spôsobuje že filmy máme radi. Veľmi originálny Fincherov kúsok. (( 80% ))