Vanilkové nebe (2001)

Tenhle film je pro mě taková malá motivace. Být krásný jako Tom, s kráskou jako Penelope, v krásném Vanilkovém nebi.

Zranitelná srdce (2022)

Námět dejme tomu originální, ale nevyužitý v průběhu filmu, tj. lepší vzájemné porozumění prcinky a kocourka a jejich sblížení skrze tyhle momenty. Tak nějak napůl to bylo. S tím je i spojený rozpočet, který vystačil pouze na plný amfiteátr, nikoli ale na scény od mariňáků nebo na uvěřitelný lipsync hlavní herečky. No, ale nějak si ty slaďárny do oběhu napumpovat musím, don't judge me.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Nevím, proč jsem zvládl první sérii, možná to bylo ještě pravidelným přísunem sexu, ale teď ten netflix blackwashing prostě nedokážu vystát. Jestli fakt Cavill opravoval štáb, aby byl seriál věrný předloze, tak mu muselo mrdnout v pale, protože tady je to jak z nějakého randomizéru, ať už u barvy pleti, motivů postav nebo v ději celkově. Sapkowski je posraný pokrytec, když se vysmál hrám, které ctí svět, ale tohle si prej pochvaluje. Hlavně že to v měšci cinká, že, ty šmejde?! Pořád platí, že Cavill, Allan a Batey byli dobrou volbou + nyní i Vesemir a příšerky taky vypadaj líp. Pro zaklínačem nepolíbeného diváka je to asi fajn, ale já už se teď otáčím v hrobě. A to budu zpopelněn.

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Na 3 to není, to bych Sex Ed-u křivdil, ale na 4 taky ne. Největší problém mám a tím, že jsme všichni tak nějak držěli pěstičky pro Otise a Maeve, jenže mezi nima už není chemie a zajímavější to teda bylo s Ruby, kterou pak pro její velký úspěch zamrdali na druhou půli série do hajzlu. Dále Jackson. Překvapivě dobrý vývoj postavy v druhé sérii, který scénáristi rozjebou tak, že má jakože randit s absolutně plochým a nezajímavým queer charakterem. A víc nic, prostě se s jím/jí/jemi jen tahá. A stejně to, pičo, nedopadne! Eric je teď vyjebaná woke lifestyle píča a nová ředitelka bere tu motivaci odkaď že to? Asi z prdele. Maeve se po týdnu nastěhuje k cizí borce, ale Otise do karavanu na kafčo a sukačku nepozve. Omegalul, ty vole. Technicky vzato mám problém jen se scénáristy, protože spoustu postav dojebali na fest, nechali je udělat retardovaná rozhodnutí a naopak zbytečným charakterům dali moc místa nebo se ani neobtěžovali něco vysvětlit. Já to chápu, puberťáci mnohdy smysl nedávají, ale tohle je na můj zakrnělý mozek příliš. Navíc další cliffhanger, který je opět jen špatný a zbytečný. Já bych zvládl napsat lepší scénář, kurva! Nejlepší postavy - Adam, Ruby, Otis. No nic, od 4. série už nic nečekám a upřímně nemám ani tušení, co bych taky čekat mohl.

When We First Met (2018)

Marry, fuck, kill. Zabít Adama, opíchat Alexandru a vzít si Shelley.

Sexify (2021) (seriál)

Plz, už ne, Poláci už by neměli točit cokoli o sexu, nejspíš ani ve vzdělávací rovině. Nápad možná dobrý, ale zpackaný a ani zdaleka nedosahující odvážnosti a jebnutosti Sex Education. Hrozně chtěli, ale zkapalo to na divném scénáři a ještě divnějším soundtracku. Jediné klady - teplý ajťák a nakonec zajímavý příběh puťky Pauly. Možná kdyby ta třetí říše nepadla, dopadlo by to lépe.

The Circle – USA (2020) (pořad)

Prozatím 3 hvězdy, protože je to zábavná kokotinka a jako bonus mě naprosto hypnotizují ty Chloeiny uši.

Cherry (2021)

Na můj vkus kapánek dlouhé, ale díky dobré filmařině bratrů Russo-ových to šlo stále dokoukat. Patnáct, dvacet minut dolů by ale neuškodilo a to zejména proto, že když se rozhodnete film rozdělit na kapitoly a jedna je znatelně delší než druhá, výslednému dojmu to chtě nechtě ublíží. Nevím, co jsem vlastně čekal, ale nakonec jsem byl výsledným válečně-feťácko-psychologickým mišmašem překvapen, a o to víc, že to fungovalo na emoční i dramatické úrovni. Co je pro mě ale naprosto nečekané je výkon Hollanda a jeho úspěšný úprk z role Spideyho. Jasně, vypadá mladičce, ale dost mu to žeru a po Cherry a The Devil All The Time jsem zvědavý na jeho další počiny. Mimochodem lehkým plusovým bodem je i mluvená angličtina, které bylo hezky rozumět, což se mi bez titulků hodilo. Ale to je jen takový trapný flex, na který bohužel nikoho nesbalím.

The Winter Lake (2020)

Nejlepší na The Winter Lake je, že jezero tam prakticky není vidět celý film a to, co má divák možno vidět ke konci, je spíš kombinace vody, země, stromů, větví, kamení a bláta, ale rozhodně bych to nenazýval jezerem. To studna v naší zahradě je více jezerem než to něco na konci. Vždyť i batole by mělo problém se v tom utopit. Ale co já vím, já jsem hovno jezeroolog. Nebudu zakrývat, že tahákem filmu pro mě byla Emma Mackey, kterou jsem chvilku "simpoval" (ale už ne). Za normálních okolností bych ocenil relativně krátkou stopáž, protože kdo má dneska pořád čumět na ty dvouhodinové sebevraždy. Ani porno si nevybíráte dlouhé a koukáte jen na to zajímavé. Ekvivalent k tomu je něco jako když vylížete tu náplň z Diska a sušenku zahodíte. Ale to jsem odběhl. Délka filmu by byla fajn za předpokladu, pokud by i film sám byl napínavý, jenže nebyl. Vyústění bylo neuspokojivé a hlavně debilně uzavřené. Jako co se stalo s tou a onou postavou, do prdele?! Co ale chválím, a díky tomu jsem i uvažoval chvíli nad 4 hvězdičkami, je psychologie postav ve stylu spisovatelky Gillian Flynn. Ať už ve Zmizelé, Ostrých předmětech nebo v Temných koutech jsou hlavní i vedlejší postavy doslova nenávidění hodné a zároveň s nimi v jistých věcech sympatizujete. Je to zvláštně znepokojující spojení s postavami a ani v přímé adaptaci Temných koutů jsem neměl takový pocit. Takže smekám klobouček, protože herci to zvládli obstojně. Jinak je to ale šedý, průměrný a po čase i zapomenutelný film. Mimochodem... PRVNÍ!!!

Dárek do cely č.7 (2019)

Byl to dobrý film, to ne že ne. Jen to bylo na můj vkus pořád moc turecké a moc dlouhé. Trochu tím asi urážím jejich kulturu, takže mám štěstí, že nikdo z nich neumí číst česky (ale nebojím se ani toho, že by si recenzi přečetl Čech). Vcelku dojemné a slušně zahrané drama, které mi i zbořilo předsudek typu "všichni Turci jsou jak mocca karamelová kávička". I když učitelku bych si ke kávičce jako zákusek dal.