Náš vůdce (2008)

Ve filmu bylo vyjmenováno několik podmínek, které stojí u zrodu diktatury. Já mám jen jednu: jebnutí Němci... [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Příběh rytíře (2001)

Souboje rytířů jsou královská zábava a já se taky královsky bavil. Vtípky zleva zprava, krásná princeznička s neuvěřitelně extravagantními účesy (tohle byste v té době nečekali) sympatická družina včetně Heatha, velmi netypický soundtrack a souboje, sice provázeny těmi největšími klišé, ale to je úplně fuk, když to všechno společně funguje. Má to občas pár takových prázdnějších míst, ale na ty 4* to rozhodně má. RIP sire Ulrichu von Lichtenštajne :(

Projekt X (2012) odpad!

Tak tohle byla pořádná sračka. Všichni okolo mě jsou z toho na hardy, asi kvůli těm prdelkám a možná se smáli všemu, čemu já ne. A já se nesmál téměř ničemu. Možná 5 uchichtnutí za celý film. Nejvíc u auta bez dveří. A taky viděl galakoncert těch neherců a sqělého scénáře. No když jsem se na to rozhodl dívat, to byl pravý projekt X

Temný rytíř povstal (2012)

Možná jsem trochu zklamaný, protože Temný rytíř byl skutečně špica a proto jsem čekal možná i něco podobného. Nakonec by to byla asi i chyba a Nolal udělal co se dalo. Řekněme, že začátek byl dost pozvolný, mimo akce Banea. Nástup Batmana na scénu byl skoro perfektní nebýt toho trilionu policejních aut za Batmanem. Postava Banea je víc než dobře propracovaná a zahraná. Bane působí jako (a to hlavně) hora svalů, ale má i mozek a taky zajímavý hlas. Ale HLAVNÍ záporák tady byl jako třetí kolo u vozu + ten skon. To byl trapas a nechápu, proč to Nolan nenechal přetočit. Zatím 4*

Žhavé výstřely 2 (1993)

Kdy jsem se naposled takhle nasmál u filmu z let v rozmezí 2005-2012? No moc jich nebude, možná Yes-man, Kick-Ass ale do desítky bych se vlezl. A žhavé výstřely jsou přitom z roku 93. Je až neuvěřitelné, jak dnešní parodie klesly(až na pár výjimek). Prča nevídaných rozměrů s nakorbeným Sheenem a sexy Galino. Nejlepší parodie všech dob!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Další, extrémně retardovaný komentář...až mě napadne něco, co by náležitě vystihlo seriál v kostce, tak to sem plácnu. Z toho minulého komentu se mi chtělo brečet...

Spider-Man 3 (2007)

Příběh slabší než v jedničce, vlastně v podstatě téměř o ničem, jen se dořešují nedořešené věci. Nebo se spíš rozpitvaly věci, které to umožnily (smrt Bena). Všechno okolo už je jen omáčka - pár dobrých vtípků, dobré akční scény (asi nejlepší z trilogie) a hlavně to dost zachránil soundtrack. Ten je opravdu peckovní a já se při každém songu úplně rozpouštěl. Škoda, Raimi měl dvojkou nakročeno k solidnímu zakončení, ale zpackal to. Jednička byla klasika, začátek Spideyho, dvojka byla skvělá, lepší než jednička po všech stránkách a trojka přesně naopak.

Magnolia (1999)

Začaly padat žáby a já si říkal, jestli se dívám na správný film. Nevím co tím chtěl básník říci, ale já z toho vyčetl: "Takové nudy se zažívají." [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Gejša (2005)

Gradace a podání příběhu bylo o jednu, ne-li dvě úrovně nižší, než jak by mělo. Než jak by diváka chytlo, možná i za srdce, nebo alespoň jen nadchlo jakožto precizní dílo. Avšak s ani jedním se tady nesetkávám. Marshall není rozhodně režisér, který by se mohl chopit příběhu s takovou tématikou. Nadruhou stranu jsem celkem spokojen s obsazením. Bez debat, Japonky jsou krásné, ale ani tohle film nespasí.

Nedotknutelní (2011)

Minulý týden Rain Man a teď další film s kriplem? Musím přehodnotit svůj názor na tento francouzský mástrpís. Až teď mi došlo jak krásně popisuje a staví svým způsobem ortodoxní přátelství mezi 2 lidmi, které si společensky snad nedokážeme představit pohromadě. Hořká komedie s výjimečnou ústřední znělkou...opravdu Rain Man vol.2