Po čem ženy touží (2000)

Stručná charakteristika: Ústřední dvojice sympatická až na půdu, velice svěží pointa celého příběhu, humor zleva zprava, skvěle naservírovaná "roztěkanost" Gibsona, půvabná Hunt. To je tak ve zkratce vše, přeci jen najít v romantické komedii něco nového je kumšt. Noooo, po čem asi ženy touží?

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jack Reacher - už jen to jméno ve mě vyvolává pocit, že to bude akční smršť. Jenže on je to mnohem více thriller což se projevuje na atmosféře filmu, která místy vyvolává pocit beznaděje. Hlavně u rekonstruované původní akce, no řeknu vám, že tak mě nemrazilo už dlouho. A celkově úvodní pasáž byla více než obstojná. Navíc si myslím, že Reacherovi k větší temnosti pomohl fakt, že tu nebyl skoro soundtrack a když už, tak byl z 90% jako pozadí. Minimálně u honičky aut to skvěle sedlo a nezbylo nic jiného, než jen sledovat skvěle odrežírovanou akci (ve smyslu celého filmu).

Drive Angry (2011)

Bylo to zlé, vážně zlé a to od efektů až po scénář. Příběh z řitě (spisovné slovo) vytažený a herci, leč téměř esa Hollywoodu (ano nezdá se to, ale Cage umí zahrát a takový Fichtner je záruka kvality, a jsou tu i další...) prostě nemohou s takovým průjmem nic udělat...OMG, záporák jak bačkora, ani z něj nešel strach a soundtrack taky nic nezachránil i když se tvářil rockově, takový řízný nádech, jenže to vyznělo divně, moc agresivně. Hvězdičku dávám za nějaký ten zprcnutý chrchel všeho do kupy a libové nožky Amber :-)

Road to Ninja: Naruto the Movie (2012)

Je to úplně jiný Naruto než jak ho známe. Příběh byl utahaný, celou dobu nám tvůrci mažou med kolem huby v podobě "převrácených" postav, zejména ze strany hlavní postavy. Animace mi místy přišla velmi netypická a pokud došlo na fighty, tak byly nudné, nepřehledné. Z mého pohledu zklamání a to jsem myslel, že ve spolupráci s Kishimotem vznikne něco epičtějšího.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Klasická americká sračka, tvářící se jako ukrutně krutý film o vztahu hl. postavy k okolí, jeho zvládání vzteku a kráčení ve stopách svýho fotra. Zaprvé - špatný záporák, zadruhé - špatní všichni, zatřetí - otřesný scénář prošpikovaný skrz na skrz samými klišé. Bože a ten dubing...je to MMA a ne Muay Thai...+ přepálená délka. Hodnocení je čistě za bojovou choreografii, ani sountrack nic nezachránil.

Crash (2004)

Crash mi trochu připomíná Magnolii (ano vím, je to v "podobných filmech" :D ), ale s tím rozdílem, že tady mě zajímalo, jak se jednotlivé příběhy budou vyvíjet. Rozhodně to přikládám za vinu charismatičtějším hercům, kteří rozhodně podali skvělé výkony, výjimkou nejsou ani negři (narážka na film). Jak jsem naoko zmínil, dostal mě i rasistický podtext, který se mi nejprve hnusil, ale jak se mi film dostával pod kůži začal jsem ho i chápat, rozumět mu. I přes skvělý výkon Dillona dávám jen "silné" 3*. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Dopadlo to mnohem lépe než jednička, ta byla strašně úzkoprsá. Jeden ostrov, "pevnost", mini armáda, drogy a mezi tím vším takové nějaké poletování. V Expendables 2 je to ale mnohem lepší. Vše je ukočírované, více úspořádáné, kamera se netřepe při soubojích, jsou tudíž přehledné, nespočet vtipů s odkazy na filmy tady hrajících legend, akce byla skvělá, zacházela do extrémů a hlavně byla nápaditá a svěží(až na klišé se vzletem letadla) a nakonec záporáci. Sice byli jen 2, ale i tak dost charismatičtí parchanti. Adkins relativně dobře sekundoval frajírskému JCvDammovi. Všechny aspekty téměř plných 5*.

Předčítač (2008)

Už od začátku do vás Předčítač začne bušit pěkně zostra. Už jen z toho důvodu, že takovou zápletku by jste ani nečekali, tedy pokud jste nečetli knihu. Vztah je vylíčen skvěle, pocity sdílíte s oběma herci. Je vám stydno, jste šťastní, vzrušení, zaskočení. Skoro jakoby stačilo šáhnout skrz obrazovku a jste tam opravdu s nimi. To platí u jakékoli scény - vztah, soud, vězení. Po emoční stránce těžký film, který si budete pamatovat napořád. Thank you!

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Je to něco mezi všemi předchozími díly a snad i stejně dobré (teda slabé) jako dvojka. Oboje jsou na pováženou mezi 2 a 3 hvězdami. Je tu zábava v podobě veverky, babky a možná nějaký gag, kterého jsem si bohužel nevšiml, je tu jakási rodinná hodnota, ale rozhodně nedosahuje úrovně jedničky. Je to jen ožužlané, přežvýkané, vyplivnuté, zase přežvýkané a potom hozené na plátno. Na děti to snad fungovat bude, ale pro dospělé je to už asi jen povinnost, jakožto přísedící u svých ratolestí.

Legendární parta (2012)

Můj výrok vůči filmu? Já nejsem dítě! Odpusťte, ale zubní vílu, jakožto člověk x kolibřík, přes to se prostě nepřenesu. Leda by se jednalo o nějaké crazy porno. Navíc v ani jednoho "strážce" nevěřím, tak do toho "Piči"! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]