G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Oproti jedničce určitě rozdíl. Bylo to aspoň dle mě mnohem temnější, akčnější a v mezích reálnější (shurikeny zastavené kulkou neberu), taktéž jsem se i sem tam zasmál. Nenudil jsem se, uteklo to a i přes tento typ zábavy mi něco brání dát 4*, asi že to bylo tak prosté.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Na jednu stranu to byl ukázkový blockbuster s jediným cílem a to nasytit konzumní diváky. To se myslím v drtivé většině povedlo, neboť vše co jste viděli byly jen souboje Jaegerů a Kaiju - od začátku do konce. Kdo by si to nezamiloval? Bohužel já ne. Na druhou stranu ale utrpěli diváci, kteří čekali něco víc. Něco, co nebude jen tupé fightění, no ale jak jsem psal, je to prostě blockbuster. Po pár minutách jsem si uvědomil, že tohle nebude žádná srdcovka, taky že ne, když herci měli méně prostoru než roboti. Akce řekněme slušná (neuvěřitelné co nám počítače umožňují) a já se jí slušně bavil, no ani mě to nenudilo a uteklo to jako voda, ale když já budu asi ten náročnější divák...

Kick-Ass 2 (2013)

Není nic na intelektuální úrovni, co by spojovalo mistrovskou jedničku a "jen dobrou" dvojku. Je to především jen násilné, sprosté a puberťácké...no ale neříkám že mi to nevadilo, jen to bylo ve špatném poměru podáno. Taktéž děj je celkově kostrbatý, nepropracovaný, přičemž jde jen o to že někdo chce někoho zabít a mezitím se děje spousta nedůležitých věcí, mající účel jako výplň pro snesitelnou délku filmu. Wadlow se podle mě špatně popasoval se vztahy charakterů mezi sebou. Místy vynikající hlášky a Chloë a spol. + nějaké zářivé okamžiky to nemohli zachránit a já ještě teď přesně nevím zda-li mám prcnout 4 nebo 3 hvězdy. Prozatím se přikláním k 3 a počkám co přinese doufám výtečný český dabing.

Jackass 3 (2010)

Ujetá, retardovaná a logiku postrádající brainfucker zábava rovnou ve třech dimenzích. Velmi stroze popsáno, přesto velmi výstižně...hovna a grcky everywhere!

Rychle a zběsile 6 (2013)

Byl to klasický vymašťovák se sci-fi akcemi, což se rozhodně neshoduje s titulem Fast and Furious, že? Ani scénář nebyla žádná bomba, prostě všechno bylo tak jako u předchozích dílů. Ale něco by se našlo - souboje...byly opravdu mňamózně přehledné a stejně na tom byly auto honičky. Za to fakt velká pochvala. Noooooooo, ale na druhou stranu takový proplach jednou za čas určitě bodne. Učebnicová popcornovka.

Elysium (2013)

Z mého pohledu velmi špatná kompozice děje. No začátek celkem seděl, Matt měl důvod proč jít do tak brainfucker situace, jen postup směrem k Elysiu byl podivný. Celá banda spojenců i záporácká skupina agentů byla totálně mimo mísu. Jodie a Will nápodobně, ale s tím nic neudělám, když to scénárista posral...Herci to prostě neměli šanci potahat a to i díky prostoru jež jim byl dán. + je sice pěkné, že oblek mu dával nadlidskou sílu, ale k čemu když jsem jí viděli jen kousek a většinou rozmazaně a někdy, což mi hlava nebere, to byly úmyslně udělány jako efekt. Hmmmm. Představoval jsem si paralelně úplně jiný příběh, něco ve stylu Bourneovy trilogie - jedinec s zvláštními schopnosti, neví kdo je, neví proč po něm jdou (v tomto případě tajná data) a systémem Elysiovské hierarchie se probíjí směrem k poznání pravdy. No a na závěr ještě zmíním záběry(především vesmír a ostatní scenérie), které nebyly kulervoucí, ale ani nezklamaly a zveličily dílo, do rozměrů, jaké si Elysium zasloužilo. Potenciál nevyužit skoro na maximum a to náš ještě letos v kinech vesmírné sračky teprve čekají, v čele s mnou nenáviděnými děckami v hl. rolích.

Croodsovi (2013)

Za den 2 pětihvězdičkové filmy????? To je snad sen!!! Teda ne, protože jak Millerovi tak Croodsovi mi ukázali, že rok 2013 není tak ztracený a já jsem za to opravdu rád. Croodsovi mě zavedli do nového světa plného strachu, temnoty, pravidel, ale i nápadů, vtipů, mozků, světla a triviálního chování každého Croodse zvlášť. Animace, to už je klasika - skvělá + některé scény byly na WOW a to zejména exploze, boom a další boom! A dokonce mě to stihlo i dojmout :-) K plné palbě vám tahle kombinace všeho co jsem vypsal možná stačit nebude, no mě to ale stačí.

Millerovi na tripu (2013)

Konečně něco u čeho jsem se tento rok velmi bavil. Hlášek po black dick a ještě výš. V pohodě zápletka, obsazení taky velmi sympatické. Možná to úplně na 5 není, ale zvážím-li jak moc jsem se smál, tak je to nevyhnutelné. Už teď se těším na druhé shlédnutí :P Navíc když je mamča i dceruška z kategorie hot xD

Jerry Maguire (1996)

Musím rozdělit film na 2 části a to na práci Jerryho jako agenta a na tu rodinnou pasáž. Prostředí dojednávání smluv, trhání velkých ryb na velkou návnadu, přičemž to Tom dostával pěkně sežrat. To mi moc nesedlo stylem jakým nám to Crowe naservíroval, ale rodinná část...skoro bych řekl WOW. Tom a Renée byly rozhodně na vrcholu, jak fyzicky, tak herecky (Tom určitě). Nechápu to, ale tak prostá a tak krásná (asi mi na ni názor podělal Deník..) a Tom klasicky playboy. Jejich herecké výkony včetně prďoly to vytáhly na 3,5* a opravdu musím uznat, že zahrát agenta na nominace je kumšt. Ten netradiční vztah zahráli opravdu skvěle, což se nedá říct o C.G. Jr., který mi místy lezl na nervy. Radši dám 4, protože 3 je pro minimálně výkony a sympatie málo :)

Já, padouch 2 (2013)

Jasně směřované na dětské publikum. Neříkám že jsem se nezasmál i infantilním ksychtíkům žluťounkých mimoňů, nebo občasným hlodům hl. postav, ale usměrnění k cílovému publiku bylo opravdu vehementní. Postrádal jsem i nějakou tu velkoúžasolepou akční akci. Na druhou stranu je to jako stvořené pro celou rodinku do víkendové pohody. A záporák mi až nechutně připomínal Petr Novotného...palec dolů samozřejmě.