Blade (1998)

Twilight jak se patří, jen s tím rozdílem, že je více cool a méně shit, než ta novodobá pohádka. Je to svižné díky dobrému střihu i kameře. Obojí to s upírsko/bladeovskou stylizací vytváří skvělou akční jízdu, s přehlednou a dobrou bojovou choreografií, výborným soundtrackem a mám-li zhodnotit i efekty, taky vynikající...na rok 98 (o 16 později) rozhodně nic k zahanbení. Až mi zase bude smutno po upírech, nebudu váhat a šáhnu po Bladeovi. Styl každým coulem.

12 let v řetězech (2013)

12 x 10 minut v křesle...ano, byl jsem zaražen a každým záběrem, každou scénou jsem čekal, do jakých sraček Sol ještě může spadnout. Má oblíbená fráze - vždycky může být hůř - se tady totálně hodila. No a vzhledem k několika zdejším kritikám, které zdůrazňují klišé, které film provází od nevidím do nevidím jim musím na dálku říct, že i kdyby to byla pravda, tak je mi to u pipiny. Pravděpodobně z toho důvodu, že jsem moc filmů s tématikou otroctví neviděl, a tak jsem byl "mile" překvapen vyjádřením McQueenových vizí. A k hercům...jednoduše bravo! Nominace na kandel zasloužené a pro Fassbendera na 99% sošku (zbylých paralelních 99% má Leto), jo a k hudbě, navodila dobře atmosféru, ale pomalu mě začala iritovat cyklicky opakující se stopa. Kdo viděl, ví co myslím.

Ona (2013)

Je to spíš drama nežli romanticky zaměřený film, no jisté prvky romance tam jsou, ale vidíme je tak nějak z vlaku. Co se týče konceptu, či vize (nazývejte si to jak chcete, jednou to tu stejně bude) OS1 je velmi uvěřitelná a ještě více uvěřitelnější je samotné citové pouto k němu. Ruku na srdce, kdyby jste byli zraněni jiným člověkem, také byste se chytli této alternativy (leč i UI umí zranit...sám o tom vím své - lagy, bugy ve hrách xD ). Zprostředkováním dobrého scénáře sem se jen utvrdil v myšlence, že lidstvo si kope svůj sociální hrob a místo lopat používají noťasy, mobily a tablety od "Jablek, Samšuku" a dalších.

Vlk z Wall Street (2013)

Připadám si mezi všemi kdo film doporučují jako černá ovce, když jsem dal 3* a zbytek v převážné většině samé pětky. Možná to byl klasický syndrom velkého očekávání, což se u mě začíná nekřesťansky opakovat. No každopádně bych vlka definoval jako "fuckin american dream...bitch" kde se a teď hádejte se mnou: Prcá? ANO! Fetkuje? ANO! Bohatne? ANO! Žvatlá o něčem čemu nerozumím? ANO! Ke všemu v tří hodinovém cyklu...shit. Ještěže vizuál a herci to udělali lehce snesitelným. Scorsese rozhodně není můj typ a pochybuji, že někdy bude.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Community je do jisté míry na 100% originální a to hlavně prostředím, plném retardů jak prase a výjimečnou formou, přičemž cílem je totální vysátí kdejaké předlohy a ukrutně ji zparodovat, což se daří na výbornou! A jak už tomu bývá zvykem, nedílnou součástí toho všeho je studijní skupina španělštiny, ostatní spolužáci a profesorský sbor. Co mě ale krapec sere na celé této sebrance je Pierce...jako, ne že by mi vadil rasismus nebo snad narážky na homouše, ale nedokážu akceptovat tu jeho přirozenou hloupost. Pod kůži se mi navíc solidně dostal "seňor Chang" - magor na entou a transka/homo děkan + Abed, to je mladší Sheldon, minimálně herecky...tihle tři jsou prostě bez komentáře. Samozřejmě nemohu zapomenout na Annie a její "ouuuuuuu", které bych, ale radši slyšel v jiném kontextu. Jinak jediná větší komplexní vada je "tutlání" sexuálního života postav. Přeci jen, tohle má v malíku více HIMYM nebo TBBT, škoda. POP - POOOOOOOOOOOOOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plán útěku (2013)

Subžánr - Útěk z vězení...cílová kategorie - senioři. Ano, sraz legend opět na place a i to je důvod proč bych Escape Plan hodil do TOP10 roku 2013. Nebylo to nějak zvlášť originální (takových námětů tady bylo), ale byla to dobře udělaná slátanina akce, humoru, trochu takové té sviňárnosti (Caviezel byl k nezaplacení) a samozřejmě velice sympatické obsazení. A v rámci tohoto roku, co se týče braků, které letos rozleptávali plátna v kinech, to bylo velmi svěží, taková Shrelockovka nebo jak to říct. Jednoduše to bylo vše správně namixované a celkový dojem mi dal pěstí jako pravý vegetarián.

Marley a já (2008)

Hachiko byl natočený více "umělecky" nebo jak to říci, prostě měl za úkol dojmout a ukázat vztah mezi psem a člověkem více do hloubky. To se samozřejmě povedlo, neboť jedno oko nezůstalo suché. Marley na to šel z druhé strany, protože spoléhal na humor, který nebyl trapný, ukázal i citlivější stránku, která sice nedosahovala kvalit Hachika, ale oko taktéž nezůstalo suché. V celku vydařený rodinný film do všední nudy. ...já moc zvířata nemám rád...no možná i díky těmto vydařeným kouskům si ty čtyřnohé šmejdy oblíbím.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Po dohrání Assassin´s Creed: Black Flag jsem si říkal, že pirátství a plavení se na lodích muselo být skvělé. Po zkouknutí Master and Commander jsem si řekl: Já jsem magor! Je jasné že na živo to bylo ještě horší, ale i tak se Weirovi podařilo námořnictví vystihnout se všemi krásami, negativy a emocemi. Příběh leč strohý (2 lodě - 1 vítěz), tak funguje a herci tomu dávají fajn kapky, přičemž u mě zde vedl na plné čáře Paul Bettany.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Princ dvojí krve je pro mě v sérii HP něčím novým, něčím jiným. Zdá se mi, jakoby tímto dílem série "vyrostla" (stejně jako protagonisti, kteří se tak i chovají a mají pubeřtácké problémy), získala více na temné stránce a ubrala na klasické dětské hravosti a vtípcích na jaké jsme byli doposud zvyklí. Tedy vtípky přítomny byly, ale v míře a byly retardované a dospělejší zároveň. Plné hodnocení je ryze subjektivní díky výše uvedeným faktům a na serioznosti mého, plného hodnocení ubírá jen kastrol sestřih pana "Propra".

Sbohem, baby (2007)

Affleckův styl mi velice sedí, má to šmrnc a je to příjemná změna, když se podívám na současné "hvězdy", které jebou reworky starších filmů. Zápletka byla celkem zapletená, ale postupem času ne nepředvídatelná a nezlobil bych se kdyby to bylo trochu míň ukecané a děj by byl více dynamičtější, jinak jsem velmi spokojen. ENG dabing rulezzz.