Stud (2011)

Dobrý námět, zajímavě zpracovaný pohled na vnitřní souboj nemocného(?) člověka a samozřejmě bravurní výkon Fasse. Jenže mě se to nějak nelíbilo, protože když čeknete stav víc jak pětkrát za film, není něco v pořádku. A to byla v nepořádku určitě osobitá, leč na nic, interpretace McKrálovniny vize, která mohla za momenty upadající do nudy, dokonale podtržená snad jedinou hudbou z celého soundtracku (hned sem si vzpomněl na Taxi Driver, blé) se zbytečně natahovanými scénami, které měly nejspíše sloužit jako brána do hlubin jebalovy duše, abychom vstřebali to, co on. BLBOST! Ve zkratce, film mě nechal stejně chladným, jako hrdinu postoj k vztahům.

Teď a tady (2012)

Na můj vkus až příliš cynický a tak trochu nevyrovnaný film z pohledu Tessyiny osoby, ale jak bych mohl vědět, zda to bylo interpretováno věrohodně nebo ne, když sám nejsem nemocný (kdo by po tom toužil O_o). Zhodnotím-li příběh tak to byla trefa do černého jak z hlediska litování, tak přemýšlení. Litování - koho by nenasralo, že musí odejít v tak významném období? A přemýšlení - samé otázky...proč si hrajeme na tvrďáky, proč vlastně tak lpíme na životě? PROČ VŠECHNO? Je to těžký, dojemný film o hledání naděje v beznaději...asi? Možná jsem to vystihl.

Zátah 2 (2014)

Druhý zátah je lepší i horší zároveň než starší brácha. Potěšilo mě prostředí, které už nebylo jen koridorové, nadchla bojová choreografie a zarazila kurva sympatická kamera. Leč se sprej na komáry snažil být mafiánským thrillerem, všechna idea šla do dupy v momentě kdy jsem viděl délku 150 minut, která pohřbila stoprocentní 4*. Délka filmu až příliš naředila ten surový adrenalin, který jsem nesměl vstřebat tak jednoduše, mělo to do mě bušit aniž by se stačil nadechnout a hlavně z toho důvodu je to "jen" lehce žánrový nadprůměr.

Andělé a démoni (2009)

Tenhle takzvaný "sherlock" žánr mi jde po chuti, protože pokud se mu plně oddáte a vypnete mozek, tak vás alespoň na moment vtáhne do světa plného hádanek, z prstu vycucaných teorií a tuny vyvrácených faktů. Horší je když tomu pak člověk i uvěří, což jsem fakt zažil. No a tady? Je to do jisté míry zábavné, snad to hraje i na vážnou strunu, dobře obsazené - hůře využité, ale co je kurva TOP, tak to jsou ty policejní auta, za které bych tam jebnul i 6*!!! More lidi, ALFA ROMEO 159!!! ..... Klid synku, hodnotíš jenom film :((((

Na hraně zítřka (2014)

Je to těsně na hraně nejlepšího sci-fi všech dob, minimálně pro mě. To, čím Edge of Tomorrow vyčnívá z řady není fantastická akce, nebo námět a další pakárny. Je to neuvěřitelná synergie mezi jednotlivými prvky, které se dokonale prolínají s ostatními - akce, sci-fi prvky, scénář, střih, komediální hledisko (100%) a dokonce i romance na pozadí. Vývoj postavy, tvrďácké záběry na Cage nebo soundtrack, který padne jako ruka na kozu, to je jen třešnička na dortu. Vůči traileru je to prostě alfa a omega a proto mě taky mrzí celosvětové tržby...Liman, Cruise, Blunt a spol. si podle mě zasloužili i miliardový úspěch, aby taky ne, když se člověk nenudí ani sekundu. Směju se frajerům, kteří tomu vyčítají závěr a přitom si drandí karly u Interstellaru - no fuckin comment.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

POZOR! Tento komentář pochopíte až po shlédnutí filmu! A teď k němu... Kam čert nemůže, tam pošle babu!!! Ano, je to vše.

Godzilla (2014)

Piráti všech zemí, serte na kino!!! 3 kilča v pipce, počítám-li návštěvu McMnicha. Nová Godžira toho má hodně, má nechutně sympatické obsazení, má timehunt kompozici, kde je to hlavně o z A do B, má megalomanské fighty a je VELMI roztahaná, což je cítit hóóódně na začátku. Všecičko co jsem vypsal jde téměř vniveč díky přepálené délce, která stahuje jakýsi "movieappeal" až na samý průměr. Tento fakt jen podpírá soundtrack, který nás v některých momentech přímo nutí litovat hroutící se Godzillu, což je fakt trapné. Všudy přítomný opar se ke kobylkám hodil dobře, zato naše ještěrka byla kulturista na steroidech..."atletický" vzhled té staré mi byl bližší.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

A já říkám, že to je snad i o 2 chlupy lepší než jednička. Tváří se to tak nějak dospěleji, tmavěji (temněji? who cares) a pokrokověji. Protože zatímco jednička upadala v mnoha místech do nekonečného zoufalství, Webb dostál svému jménu a Spidey dostal pořádný boost, tedy co se akce týče, která už nebyla směšná a příjemně přehledná...mimo motherfucker bitku v letadle, kde kameramanovi asi pořádně hučelo v kládě. Jenže, tempo pomaličku klesalo a definitvní kudlou do zad byly scény s hrdličkami, které nefungovaly jak bych si představoval. Na světě bude hrstka vyvolených, co je neumí zprasit...suma sumárum, táhlo to na 4*, ale 3,5* tady prostě není. PS: A neberte to, kino za pade :D

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Je to "jen" AKČNÍ KOMEDIE. Ale oboje je zvládnuto na 2+ :D možná i lépe, ale v celkovém zhodnocení to je pořád na 4*. Legendární dvojka sype jednu hlášku za druhou, pak zas akci na druhou. Sice to není žádný diamant, ale neurazí v jakékoli chvíli...a doufám, že je to poslední díl, z plánované pětky je mi trochu šoufl.

Amazing Spider-Man (2012)

Sjel jsem Spajdyho podruhé, protože se mi trochu zastýskalo a vzhledem k tomu, že 2 je v kinech, chtěl jsem si osvětlit děj a celkově uchopení (dle mě určitě nééé vydařeného) rebootu. Za klady definitivně považuji lepší nastínění Peterovy osobnosti...je to hravější a správně směšné (ridiculous). Co se týče jeho "sexuálního života" xD, tak na to jde s většíma koulema než Tobey... noooo a tím to končí. Když došlo na akci nebo snad jen pohupování mezi NY mrakodrapy, tak to nemělo šťávu a na vině byly obě podstatné složky. Dynamika pohybů a akce byla na mě moc pomalá a hudba byla pořádná uspávačka. Do řitě, u Raimiho Spidermana mi skoro hučelo v kládě když se šlo na akci a hrál do toho OST. Snížil jsem na 2* což mě mrzí, na druhou stranu mě dvojka může už jen překvapit.