Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jako vážně? Po skvělé dvojce příjdou s takovou telenovelou? Nováčci tak nevýrazní (oškliví taky), ani se jim nedostalo prostoru, včetně otravného Banderase. Nemluvě o béčkových, ne-li "céčkových" tricích, které dle mě dneska zapálený samouk udělá levou zadní. Ale abych nebyl tak kritický, některé vtipy, zejména odkazy na skutečný svět, celkem fungovaly, ale to je vše. Posrat takovou značku, to je neodpustitelné...je to zjebské, ale tohoto pirátění vážně nelituji, protože mi ušetřilo 2 kilča :)))

District 9 (2009)

Musím kompletně přehodnotit vše, co jsem si o Distriktu 9 doposud myslel. Nechal jsem se příliš ovlivnit velice neortodoxním pojetím vztahu mezi lidstvem a kreveťáky. Bylo to fakt směšné, což mohlo za 1*, ale směšné to bylo i teď, jenže teď jsem úplně jiný čumil. Pochopil jsem, že Sharlto hrál výborně - bravo, také to působilo velice dynamicky, díky vynikajícímu střihu a třesoucí kameře, i když ta nemusela být skoro všude. Plus změna charakteru Wikuse hýbající celou atmosférou byla jen třešnička na Whiskasu. Po druhém a konečně úplném shlédnutí rozhodně palec gore!

Divergence (2014)

Žánrem to bude pro většinu spíš taková ta teenage scifárna na maximálně 3*. Ono to taky tak i bude, protože holky jako hl. postavy moc nemusím, nejsem ani zastánce romantických pletek ve filmech, které mají slušný potenciál, ALE!!! Divergence mě vtáhla do děje kvůli fiktivnímu světu, ve kterém bych si živě dokázal představit život. A na tuty bych byl divergent :D Je to průměrně zfilmovaná adaptace s fajn/motivačním soundtrackem a musím přiznat, že kniha v tomto případě musela být větší pecka.

V jako Vendeta (2005)

Výjimečný počin a troufnu si říct, že je to v mnoha ohledech podobný a třeba i lepší než Fight Club či Temný rytíř. Jenže v tomto případě nešlo jen o převzetí konceptu, tady šlo o to, že koncept nebyl odpálen do luftu. Všechno postaveno na tajemném V, který byl napsán a zahrán bravurně. Smekám před Weavingem, bez mimiky, jen gesty a pohyby mu dal víc života, než herci dokážou bez masky, jakékoli postavě. Na něm stojí pointa a přesně tenhle typ pointy miluji - pojďme vymrdat systém, ať konečně vyhrají ti "zlí" - protože kus takového teroristy je i ve mně. A zbývá křoví...čímž jsem vlastně urazil super soundtrack (temný, stupňuje správně každou scénu), zbylé herce - Natalie a spol. (palec gore), střih, scénář atd atd. Možná jen...ty efekty v závěru ubraly trochu z vážné idey. Viděno podruhé, nepředstavoval jsem si Weavingovi tvář namísto V, viděno v ENG, shlédnuto jakožto "vyzrálejší filmový fajnšmekr", za TOP10 zaostává jen pramálo.

Need for Speed (2014)

Bylo to tak nějak klišé-svěží. Klišé, protože šlo fakt o sračky a scénář stál v tak 90% za starou rašpli a svěží, protože to nebyl voe samý Dom Toretto, Brian OU´Konor atd. Je tu fakt přerychlezběsilováno. Na maximální hodnocení (3) to vytáhly "jen" závody, kde mi skoro slzy do očí hnaly záběry z auta...zlaté NFS3 časy, to byly kalby. A druhá část byla, sice kurde moc špatně napsaná, sexy Imogen Poots <3

Grandhotel Budapešť (2014)

Anderson mě Skoro vyšlým měsícem zklamal, ale tohle je jiné kafe. Hravě vtipné, hravě hrané, hravě nasnímané, hravě nastříhané, hravě nahudbované. Fiennes se pro tu roli narodil a není člověka, který by ji ztvárnil lépe. No když nad tím tak přemýšlím, ten "měsíc" jsem možná podcenil.

Kalvárie (2014)

Svěží irský vánek se opřel do dramatických vod a rozvířil minimálně dumavé myšlenky a vzhledem ke scénáři, který v sobě skrýval tak moudré a místy pošetilé životní myšlenky, se není co divit. Nepočítaje velmi líbivou kameru a na tyto komorní poměry (asi zamýšlené) skvělé obsazení, takže když zapojíte mozek, zjistíte, že tady se pro kvalitu daleko jít nemuselo. Vlastně jen na pláž.

(Ne)zadaní (2013)

Takže... překvapilo mě na jaké úrovni byl scénář, který byl na typ tohoto žánru obstojný. Avšak i přes tohle a celkem sympatické herce to bude jen průměrný průměr o problémech většiny mladých lidí, kteří si sní svůj idealistický milostný/romantický život, což je škoda, protože kdyby tu byla větší přítomnost vtipů, mohlo to jít hravě na 4*.

Noe (2014)

Are you mad Noah? Takto by se dal popsat Noe, film, který Aronofsky uchopil trochu jinak, než diváci čekali, což je dle mě samozřejmě dobře a vize předpotopního světa byla velmi uvěřitelná. A co se týče "příběhu", tak ten mi snad navrátil do rovnováhy mou rozvyklanou víru. To zpracování bylo, jako by mě pohladilo samotné bytí. Netradiční, originální, "šílené", kruté, obsahově uspokojující jen pro jednu skupinu lidstva.

Transcendence (2014)

Opět a zase tady máme úžasný námět a opět a zase je delikátně srolovaný a strčen do řitě. Původní myšlenka skrývala hloubku spjatou s technologií a lidstvem, jenže to vše znova přišlo vniveč, kvůli napůl udělanému scénáři, napůl napsaným charakterům (no možná jen na 25%), nesympatickému střihu atd. Taky mi chybělo nějaké ponoření mé fantasie do nekonečných možností hi-tech sci-fi a samozřejmě akce, která byla směšně minimalistická. Řeknu to velmi jednoduše, viděl jsem nejdelší filmovou upoutávku na světě...ty 2 hoďy se daly v pohodě zprcnout do 30 minut.. Kdybych na to šel do kina, dám s přehledem 1*.