Blade Runner (1982)

Obrazově vypiplané prostředí, hudebně nezajímavý motiv, obsahově neosobní a utahané a hlavní myšlenou velmi minimalistické (4 replikanti usilují o delší životnost pouze sebe samých...). Od pojmu kult bych očekával nějaký přesah, jenže ten se ztratil a jestli vůbec nějaký byl. A Ford jako hlavní vábnička taky nič moč, mohl mít alespoň více prostoru, takhle byl děj nesourodý a divák pak nemá šanci vůbec někomu "fandit". Scott je extrémně nevyrovnaný režisér a nechápu jak to dělá.

Birdman (2014)

Takže, co nám vlastně Birdman přinesl? Máme tady pokrokovou kameru a střih, který je zároveň prostředkem pro umocňování rozkošné nudy v momentech, kdy už po devíti milionté procházíme divadlem, za nějakého soundtracku, z kterého jsme padli do kolen pouze v momentě, kdy byl vtipně odhalen. Jediné čemu jsem tak rozuměl byl Keaton, ale zbytek byl absolutně bez jakéhokoli emocionální dopadu na diváka. Žvatlání o kravinách v kravském snímku aneb měl jsem si zajít na Whiplash a namísto mozkomíšního moku bych stříkal mozkomíšní mok, ale nadšeně, s jiskrou v oku. A po dnešních Oscarech mimořádně nasrán, dávám jen z principu 2*. Bez principu bych sáhl i po odpadu! Skoro si připadám jako pokrytec, když se mi Chlapectví vcelku líbilo a toto ani za pič, naštěstí vím, že pokrytec nejsem.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Takže kde je chyba? Zaprvé, Gordon-Levittův příběh byl svým finálním úmyslem absolutně mimo mísu. Nejenže bylo jeho zakončení banální (wtf, tak ho porazil 2x), ale i v úplném závěru můžeme vidět, jak má onu prohru pan Zeman těžce v piči. Diagnóza - takových 20 30 minut úplně v sin city. No celkově by druhým bodem mohlo být málo příběhů, nebylo to vzrušující ani brutální jak v jedničce. Jediné co můžu říct, že tady se mění mýtus hučení v klacku ve fakt a to přesně v rozmezí od levé, až po pravou bradavku slečny Greenové.

Vrtěti ženou (2011)

Čekal jsem jakoukoli zápletku, pf klidně i McFlye se strojem času, ale toto?! Prostě velmi svěží a překvapuje mě, s jakými tématy jsou scénáristé ještě schopni přijít. Ideální délka, skvělá herecká sebranka, živořivý soundtrack, akorát na můj vkus málo úderného humoru, což je jediná výtka. 4 dát nechci a 3 je podle mě málo...lol. A dotaz holky, kolik z vás si po filmu udělalo siestu se svým "Evženem"? Edit: 4 hvězdy jsou zcela adekvátní. Jde o svěží, příjemný film.

Slídil (2014)

Louis Bloom - Jedna z TOP3 nejzajímavějších postav filmového roku 2014 (zbylé 2 patří Fargu a Temnému případu). Z mého pohledu, tuším, že široký úhel, je to moc dobře zvládnutá filmařina, výtečně vystavěná psychologie jednoho neuvěřitelně zahraného magora magorem, který si dle mě zaslouží alespoň tu trapnou nominaci a hudba jen utvrzuje onu specifickou atmosféru. Originální, děsivě pošahané, trochu těžké...Jake se dotahuje na Lea, no podle mě už je na stejném levelu.

The Expert (2014)

A takové to mám s lidmi v životě neustále.

Dokonalý trik (2006)

Film o neznalosti první pomoci u tonoucího, jak smutné. Herecky na jedničku, hudba na jedničku, způsob vyprávění taky. Jakože, mít zmatek v tom, co je jaký čas? Come on...Nolan tyhle atraktivní projekty prostě umí.

Equalizer (2014)

Jenom Denzel a.k.a Bořek - Ničitel může jet na hlavního Ukrajince autobusem!

Skins (2007) (seriál)

Strasti a radosti dnešní mládeže, přičemž ty SRÁČstvi tady eskalují trochu do jiných výšin. První série sic ne tak dramatická, avšak herecky postavami jednotná, což v druhé sérii upadá. Nevidím tam takové ztmelení všech těch homoxeuálů, egoistů, paniců, huličů, černošek(?), muslimů, anorektiček (nebo to druhé, nevím nejsem do řiti doktor) a kundiček. Tohle se Británii povedlo i z hlediska humoru a soundtrack jak by smet. Druhá generace o úroveň horší, otravnější, méně vtipnější, oblíbenější, prostě vše o úroveň. Mimochodem, lesby jsou pěkně trapné, je to jen plýtvání kvalitním materiálem. HEJ HOVNA, TO TADY KAŽDÝ PRVNÍ HODNOTÍ JEN PRVNÍ DVĚ SÉRIE? WTF? O_o

Výchozí bod (2014)

Velmi příjemný, šokující, emocionální a dobře natočený mix vědy a náboženství. A to já můžu. EDIT: Náboženství nemůžu, nevím, co jsem to tehdy fetoval za sračky!