Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Jít na to dobrovolně do kina, tak nevím co je větší horor, jestli tohle, Sinister nebo vlčí dabing. A teď vážně, nebýt toho pivka, co jsem do sebe kopl před spuštěním a vylepšování skillu, během filmu, ve Flappy Bird (lidi, skoro jsem dal svůj rekord!! 2x po 24 a rekord mám 25 :((( to mě fakt mrzelo) tak bych to asi vypl. Hej a ještě něco, možná jsem viděl u Kristen víc než 2 výrazy v obličeji! Ale zas, nebuďme na ni tak zlí, je to celkem solidní kobra :)))

Na život a na smrt (2013)

Lone Survivor je film balancijící na hranici nereálna, nemožna a dalších sraček, stejně jako touha ŽÍT, což film dělá reálnějším, než kterýkoli jiný. Nebylo ani třeba střelby, stačilo jenom posrané zlomení větvičky, pád šutru o šutr, no sound atmosféra a slyšel jsem jak dýchám. (A nasrat, že slyšeli po tolika výbuších, nasrat.) Téměř od začátku do konce, leč na konci trochu napětí kleslo, ale toho mi líto není. Mě je líto, že jsem na to nebyl v kině...

Mulholland Drive (2001)

Moje první Lynchovka...a musím říct, že jsem se smířil s tím, že tempo bude jaké bude, atmosféra bude jaká bude a ten opar mystična...skoro no coment. Celou dobu jsem byl v obraze, kromě scény v "kavárně a roh", to bylo fakt wtf. Celou dobu, jak jsem říkal a pak BOOOOOM a já měl hotový BRAINFUCK!! Skládal jsem střípky zpátky do tabule, přičemž jednou už seděl (střípek) a pak byl zase úplně mimo, stejně jako já z rozuzlení. Něco to ve mě zanechalo, něco nepopsatelného...a až příjdu na to co, pokud příjdu... (po vícero shlednutích), tak možná prcnu pátou a Mulholland Drive se u mě stane nečím neobyčejným.

Mizerové (1995)

V mládí to byla moje třešnička na dortu a tím mládím myslím věk mezi 6-10 lety, kdy jedinou možnou výplní léčení rýmečky a kašílku (někdy i teplotka) bylo prcnutí VSHky do "videa" a bomby pecky s Mizery. Líbila se mi především akce a to Porsche, no ale hlavně jsem se na filmy "nedíval" jako nyní. Teď, o cca 12 let později zhodnocuji, že Mizerové střílí na slepo v dialozích i ve vystavění děje a bylo tam zbytečně moc roztěkanosti mezi charaktery (zabte můj vysvětlovací skill). A Bože, Anna Levine absolutně neumí hrát, nebo mluvit, nebo cokoli... ale Téu bych si dal.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Tohle dílko má potenciál a do jisté míry i hloubku, ale tohle vše, ten náboj, se vytrácí někde mezi hlavní a hlavní postavou. Je mi to také líto, že Vince nemá charisma, které by utáhlo takový film, protože já sem chtěl být alespoň trochu dojat. Hodil bych tam třeba Hugh Jackama :D Já vím, přehnané, ale vezmete-li v potaz Hitche se Smithem, tak by to nemuselo být nutně nemožné. Jak říkám, chyběl tomu osobitější herec, který by to s nadhledem hodil na 4 hvězdičku a mohlo tu mezi námi všemi být velmi, velmi zajímavé dílko.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zoufalky rozhodně není seriál nevídaných kvalit, ale extrémně mě okouzlil. Celá ta sněť toho hašteření, absurdních situací a sledování toho jednoho velkého vyvíjejícího se organismu za přítomnosti soundtracku s nádechem popichování a trapnosti zároveň (jo, takhle to na mě působí :D zabte moje vysvětlovací dovednosti) na blabla street (sorry, tohle si fakt nezapamatuji) je moje tajná radost. Je to můj GUILTY PLEASURE.

Dogma (1999)

No tohle! Film, který má koule a prcne Bibli na dvě půlky za pomocí ohnivého meče (nebo jak to bylo)? To sem musel vidět, navíc se skvělou hereckou partou a scénářem. Jéj, ty kecy byly úžasné, prostě mě dostalo, že se v jednom filmu dá udělat prdel z celého křesťanství a zároveň nabídne trochu té filosofie a hloubky. A lidi, ruku na srdce, s vědomím, že Boží hlas je Alan Rickman...můžu umřít s klidem v mysli i duši.

Carrie (2013)

Potenciál utopený v kýblu s prasečí krví a s grácií, což mě mrzí, protože to mohl být dobrý teen horůrek. Chybu bych viděl především ve vyjádření jistých situací (ples, kecy s matkou, pojebání výsměchu a najednou tralala královna). A bohužel ani režisér nedokázal zachránit co šlo. Jo a holky, aspoň vidíte, že se nevyplácí být čubkou :)))) Na každého jednou dojde, ať už skončíte s čelním v xichtě nebo s fakanem v děloze.

Arrow (2012) (seriál)

Nejsnesitelnější seriál stanice....pf sorry nevím jak se jmenuje. A to bude hlavně tím, že je pro mě prvním v celé té TV show mánii Flashe, Gothamu a dalších. Mimochodem, na Flashe sem radši ani nekoukal a Gotham je více než tragický. Nuže, potenciál slibný, kopnut do koulí opravdu směšnou teenage romancí, u které se mi doslova varlata vracejí zpět do těla. Ano, v posledních epizodách už to stačilo eskalovat do těchto výšin. Plusem je celkem sympatické obsazení a hlavní záporáci, kteří mají koule tam kde já ne. Při vší smůle to ale tak nějak pokulhává ve všech aspektech jakožto klišé scénář, směšní epizodní nepřátelé, soundtrack, shyby bez trika. No však to znáte, ale i tak je to pořád lehký nadprůměr.

Temný případ (2014) (seriál)

Vyhovuje mi pomalé tempo, vztah mezi Rustem i Martym, atmosféra, hudba (jako bych v těch 90. skoro žil) a především to super duo, kterého se nemůžu nabažit, ale přesto mi v tom chybí nějaký faktor, který by mi dovolil tam dát pátou hvězdičku. EDIT: Po dojetí zbylých 4 dílů musím konstatovat, že tohle je zatracená kvalitka od rejži a po zaměstnanecké ToiToiky. Plná palba do kandele - 5 ***** Rust & Marty ♥