Zelená míle (1999)

3x se mi dýchalo tak těžko...prostě nechápu jak dokáže film rozbečet i chlapy?! Darabont mě rozesmál, přinutil mě myslet nad mystičnem a dojal mě, popravdě, dojal mě kurevsky moc. Na závěr tohoto strohého komentu parafrázuji Coffeyho: Ten "kousek" mě emocionálně vyštavil šéfe...jako psa.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Myšlenka filmu je opravdu upřímná a možná jen to mě nutilo se dívat dál a to i přes formu, jakou byl Jeff natočen. Kamera to celé vedla i když někdy byl zoom opravdu na místě, ale to tak 5x ne-li méně. Škoda, protože s lepším rozpočtem to mohl být pěkný snímek.

Mother and Child (2009)

Herecky dokonale vystřižený počin...prostě dokonalé, leč mě zprvu iritovaly charaktery postav, ale postupně jsem se do toho dostal, i zásluhou jejich umu. Režisérsky mi to úplně nesedlo a tím myslím že to nebyla prostě trefa do černého, něco co si opravdu oblíbíte. A hudba? Výtečně namixovaná, v synergii s jednotlivými scénami. Pro dnešní společnost možná složitý příběh, ale hluboko uvnitř je to přeci jen jeden ze scénářů, který se může stát nám všem...objektivně 4,5(zaokrouhleno na 4)...subjektivně 5* Sociální dramata i díky Mother and Child, se mi začínají dostávat pod kůži.

Odpojit (2012)

Média, webky, chat roomy a mnoho dalšího. Sami jste viděli co to dokáže udělat a možná jsme si to i zažili a ti co ne, mohli se na to kouknout v Disconnect. Všechny 3 příběhy byly dobré, jen příběh "Webcam boy" byl emocionálně hůř uchopitelný. Pro režiséra samozřejmě, protože ten na mě měl nejmenší dopad. V součtu je to kvalitní drama, které nenudí.

Hledání Země Nezemě (2004)

Šel jsem do toho s tím, že nevím o čem to bude, a když jsem slyšel, čím je příběh inspirován, trochu se ve mě hnulo dítě. No a další, velmi nepopiratelné lákadlo, je Depp a Winslet. Herci si tady odtočili své na maximum a sledovat je, byla nádhera, na každém záběru na mě dýchala ta atmosféra a s radostí jsem si s Petrem a spol. představoval Zemi - Nezemi. A když k tomu připočtu vyumělkované dialogy a ten "Burtonovksy pohádkový nádech" dostanu další příjemný snímek, o kterém s radostí, (stejnou jako zažili děcka na představení) mohu tvrdit, že je přínosem minimálně mé soukromé kinematografii (doufám že ne jen pro mě). PS: Chci poděkovat uživatelce SKINNY, že mi neúmyslně vyzradila svým komentářem děj :D Dělám si prdel, i tak sem si to užil.

Gravitace (2013)

A Cuarón to udělal zase...stejně jako v roce 2006 u Potomků lidí, tak i teď současnému stylu kinematografie ukazuje stylového "fakáče". Po traileru jsem si říkal, co proboha chce naprcat do 90 minutové stopáže. To co tam prcnul bylo sice lineární, ale to je bezpředmětné, chcete-li se dívat na něco jako je TOHLE. Z 3Déčka se konečně vyždímala všechna šťáva, čemuž napomohl samotný vesmír, ale i efekty, mňamózní kamera (efekt "průletu" maskou...třešnička), soundtrack a herci. Nechybí ani situace, kdy se vám tají dech, kdy jste šokováni, kdy nasáváte poslední vítězoslavnou hudbu. Řeknu vám jedno...nemusíte mít vzdělání a nemusíte být ani fakt bohatí, abyste se podívali do vesmíru, protože vám stačí 2 kila na kino. Zjistíte, že vesmír je stejně klidný jako Clooneyho výkon samotný.

Hon (2012)

Je to v podstatě absurdita všedního světa a lidského života přetištěná do filmu. Sociální drama, které nadchne formou, obsahem a realizací. V kostele se mi dýchalo možná stejně těžko jako Lucasovi, přičemž mi pořád vrtalo hlavou, je-li opravdu něco takového možné. Prý že jsou lidé na vrcholku potravního řetězce...pche, vize tohoto snímku mě nutí přemýšlet nad věcmi tak banálními a zároveň tak složitými. Co víc dodat...chtěl bych ještě do nebe vynachválit ztvárnění postav, neboť to co předvedla malá Annika, mi vyrazilo dech. U mě má imaginárního Oscara pro mladého herce. Go the fuck off USA´s junior actors! No a Mikkelsen a spol., to není třeba detailně rozebírat. Leč ne 5*, tak je to pro mě určitě "nejtěžší" drama roku 2012.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Nelze upřít Liamovi (byl hl. postava ne?), že se své role zhostil opravdu dobře a postavu ztělesňující znuděnost a odpor vůči světu sem mu věřil, přičemž to, jak to předváděl pro mě bylo úděsné. Tedy jen do doby, kdy na scénář zasvítilo sluníčko a Duncan chytil druhý dech. Sociální drama stejně divné jako "Děcka jsou v pohodě", kde mi postavy byly taktéž nesympatické (u obou to vedly mamky...), avšak Rockwell to svou postavičkou zachraňuje, tak samo AnnaSophia a slušný Carell. Teda jestli si amíci žijou takhle, zůstanu radši u tamního bědování nad politiky, než abych jel někdy bydlet za velkou louži.

Útok na Bílý dům (2013)

Spokojenost! Jestli to tento rok nebyl nejlepší akčňák, tak nejsem daleko od pravdy (no dobře, byla jich halda xD ale i tak obstál). Tedy minimálně co se týče mě, neboť já se opravdu bavil. A to nehledě na to, že děj byl prokouknutelný, ale koho to sakra zajímá, když se chce člověk bavit? 4 hvězdičková akce oslazená 4 hvězdičkovými vtípky, které pěkně prokládaly dějovou linii, mě celkem připomínali Die Hard. Channing sice na pana Willise nemá, ale své role se zhostil dobře (nejsem žádný odborník na topornost herců, ale mě se zde zdál sympatický), stejně tak Foxx a zbytek squadry alfy. Možná pan prezident nepůsobil tak věrohodně, ale to už by to nebyl vydařený blockbuster.

Potomci lidí (2006)

Cuarón mě dostal...schytal jsem od něj plnou nálož takových emocí, že jsem to snad ani vše nedokázal vstřebat. To, co dokázal vytvořit s takovým tématem a společně s herci (neuvěřitelné vedení), no prostě WOW!!! Kamera byla perfektní, protože ve scénách hnutí jsem se cítil jako ve válce. Začalo to bez očekávání na 3 hvězdách, pak 4, a po přívalu všech emocí a celkově všeho co z toho snímku sálalo to vytáhlo na pátou. Nevím, jak jinak to mám vystihnout...milujete-li filmy, bude milovat i to co u Children of Men ucítíte. Děkuji ti Cuaróne, ukázal si mi, že skvělé filmy tady stále jsou, máš můj respekt, leč je ti na prd :)