23 (2007)

WOW, celkem děsivý příběh, pokud přihlédnu k faktu, že 23ka je mé nejoblíbenější číslo. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Fakt, že celý seriál táhne na svých bedrech Rob Sheenah je nepopiratelný. Proto jsem zkoukl jen 2 série, ve kterých válí právě Sheenah a tomu těch 5* dám.

Rebelka (2012)

Musím přiznat, že takovou zápletku jsem rozhodně nečekal. Rozhodně ne až takovou PROMĚNU. Nakonec se mi to ale nějak dostalo pod kůži díky bratříčkům, vztahu matky a dcery a hlavně kvůli těm bombastickým kudrnatým vlasům!

Hvězdný prach (2007)

Okouzlující fantasy pohádka. Všechno skvěle klape díky hercům, místy opravdu dech beroucí hudbou, velmi originálním příběhem a vše pod taktovkou Vaughna. 2 hodiny? Kdeže....s tím co jsem vypsal Stardust subjektivně trval jen hodinku. Škoda, protože i kdyby byla výprava větší a děj na 3 hodiny, hltal bych to pořád stejně. Co mě trochu mrzí jsou efekty, které jsou, jaké jsou. Vaughn opět boduje (stejně jako u Kick-Ass) "A moc tu děvku neutahej!"

Bůh masakru (2011)

Během sledování jsem si kladl jednu otázku. Proč se na to dívám? Odpověď je velmi jednoduchá - kvartet extra hvězd a filmová novinka. Minimálně do 40 minut jsem byl solidně znuděn a dílo jsem přirovnával k divadelní hře "Plešatá zpěvačka" - hra jednoduše o hovně. No ale pak mi to došlo, to byl cíl, film je o ničem a zároveň o všem. Od 40. minuty jsem se dokonce začal i smát bizarním scénám a dialogům, které zacházely do opravdových extrému. Musel jsem logicky přidat hvězdičku. Každopádně, podruhé bych si to určitě nedal, nehledě na to jaká esa film ztvárnila a jakým způsobem. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Tahle země není pro starý (2007)

Strašně moc mě mrzelo, jak mizerně zemřel Josh Brolin. Bože, během filmu si k němu vypěstujete takový vztah, že ho Coenovi utnou jak nic. Ani si toho nevšimnete. Působil jako tvrďák a oni ho takhle složí. Skoro jako by to byl duel dvou profíků a pak z toho udělají pro vs. noob. To mě dost mrzelo a i kdyby umřel na konci tak by to nevadilo tak moc. Javier hrál strašně velkého psychouše a ten Oscar je dost zasloužený, nápodobně na tom je i Tommy Lee. Příběh, scénář a celkově vše je dost vymakané a propracované, takže proč jen 4*? 100 lidí, 100 chutí :) [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

96 hodin: Odplata (2012)

To je odplata filmovým fandům za to, že se jim Taken 1 líbil :( Souboje z regálů od Saegala, akce tolik, jak poctivých politiků ve vládě a záporáci typu Dežo, Miro a Vlado jsou jen třešničkou na dortu. Teď nevím jestli mě bolelo břicho z filmu nebo z klobásy....

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Necpěte děti do akčních filmů. A necpěte je hlavně do rolí, které mají mít velkou váhu. Film pak ztrácí vážnost a to je u Loopera velká chyba. Začátek byl skoro jako zběsilá jízda. Vzrušení z rozjezdu, ale začalo upadat při vstupu na farmu, s tím ale rejža asi nemá co dělat. Chyba tvůrců...Obsazení by šlo (až na zjev JG-L - jeho mejk ap je "dokonalý"), ale to děcko....Kdy se ti lidi poučí O_o

Big Lebowski (1998)

"Ďůda" jsem dokázal plně ocenit až po druhém shlédnutí. Po prvním zkouknutí mi film přišel nudný, děj divný, ale když jsem přišel z šichty, trochu unavený a hladový, zapl v 23:10 bednu a na "dvojce" jel Big Lebowski, řekl jsem si: No co, podruhé se koukat na film mě u bedny celkem baví...Koukl jsem a žasl. Předtím nevtipné scén mi trhaly bránici a já se neskutečně bavil tou stupidností jako takovou. 90% [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Jaký sentiment dámy a pánové? No jo, říká někdo, komu nevzali děti...i když musíme to brát s nadsázkou vzhledem k povaze Daniela. Zábava na jedničku, skvělý Robin a sympatičtí byli i ostatní herci. Nevím jestli bych dal 5 hvězdiček, pokud bych viděl Paní Douptfireovou v ENG znění, ale český byl prostě geniální. Rodinná komedie pro každého :-)