Muži v černém 2 (2002)

Kouzlo jedničky bylo rázem pryč. Aspoň že film i svět zachránila dvojice Will a Tommy Lee, když už nic lepšího film nenabídl a co se filmu týče nejlepší byla jednoznačně první třetina. Hlášky lítaly zleva doprava a naopak. Ale zbytek??? Škoda, alě rozhodně se těším na MiB 3. Jo mimochodem, tohle je jediný film, ve kterém mi nevadilo mluvící zvíře. Možná právě psík Frank dostal tu třetí hvězdičku.

Moneyball (2011)

Prostředí baseballu tady nebylo žádnou bariérou. Myslím tím hlavně terminologii. Může vám být úplně jedno kdo nebo co je středopolař atd. Ani mi to nepřišlo tak ukecané, jak tady někteří psali. Příběh může působit nudně a utahaně (hlavně ze začátku) ale to mi nijak nepřišlo, protože jsem se do filmu zakoukal. Sledoval jsem herecké výkony a věřil v úspěch systému "moneyball"a v případě moneyballu platí pravidlo, že někdy je méně více. A ještě bych chtěl pochválit pár záběrů. Nejvíc se mi líbil záběr, jak Hatteněkdo odpaluje míček. Zpomalený záběr letícího míčku na tribuny byl parádní. A výkon Brada taktéž!

Zack a Miri točí porno (2008)

"Zack a Miri točí porno" mají v sobě celkem velký potenciál, ale využitý jen z části. O pornu tam toho bylo hodně, víme už jak amatérsky natočit péčko. Trochu mě ale zarazilo, že si spolu jednou vrznou a najednou se jejich city vyplaví na povrch. Čekal jsem trochu víc od rozvoje jejich vztahu. Jinak fórky nebyly zlé, někdy sice trapné, ale já se bavil solidně. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Muži v černém (1997)

Mimozemšťanská zábava v 98 minutách. Skvělé grimasy, fóry...Blahopřeji Regee, je to....chobotnička

Warrior (2011)

Skvělé! Film, kde se kloubí MMA a rodiné trable. Příběh je sice doprovázen hromadou klišé, ale to je jedno, protože z příběhu sálaji emoce tak vehementně, že na nějaké klišé brzo zapomenete. Film roku, bez debat. No, alespoň pro mě. Očekávám aspoň jednu zlatou sošku nebo nominaci a to Nicku Noltovi. Při poslední písni "About Today" jsem se rozpouštěl blahem. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Zkus mě rozesmát (2011)

Film měl několik kladů i záporů. Klady jsou rozohdně některé povedené vtípky, sexy Brooklyn a Jennifer (hlavně v bikinách) a to je tak vše. Moc toho sice není, ale vtípky, což je základ pro komedii se tu nějaké našly.. Zápory jsou chraktery některých postav, hlavně iritující dcera, divný syn (pro mě snad až zženštělý) a taková ta filmová hloupost Brooklyn. Nicméně, po shlednutí filmu dosti uvažuji, že po dostudování na hasiče si zajdu na zdravku a pak hurá na plastického chirurga. No kdo by nechtěl tolik peněz, že byste si mohli zaplatit dovolenou na Hawai pro 5 lidí, luxusní šaty pro falešnou ex a prezidentské apartmá? Já jo! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Výprava dobrá, skoro na jedničku, téměř nic mi nevadilo, jen ten idiot s nosem jako prase a k tomu ten jeho dubing. To bylo tak zásadní. Ani dokonalá potvora na konci nebo tajemnost okolo knihy kouzel či téměř zdařilé efekty. Prostě ten prasečí rypák mě dohnal až na 2*

Obvyklí podezřelí (1995)

Flashbacky jako prostředek slepení několika dílků do jednoho mistrovského díla. Začátek je pozvolný, seznamování se s "podezřelými". Pak se banda rozhodne si dát pár kšeftíků a postupným sledem událostí se objeví legenda o Keyseru Sözevi. Celou dobu přemýšlíte nad tím, jestli je to opravdu jen mýtus, báje na zastrašení. Nevěříte, že by někdo tak geniální jako Keyser Söze mohl existovat. A pak konec, absolutní rozuzlení, rejža nás nechal čekat až do poslední minuty. To všimnutí si "spoilerů" na nástěnce, posílání faxu a čekání na to, co na něm bude až se došle na stanici. To je napětí které se pouhým komentářem popsat nedá, tohle si musíte zažít přímo u filmu.. A jen taková drobnůstka, zase Kevin Spacey, to nemůže být náhoda. Hold Kevin je ty záporáky hraje nejlíp. A já si myslel, že konec podobný tomu v Se7en už neuvidím. Díky Bohu ANO!!! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

L. A. - Přísně tajné (1997)

Přestřelka hvězdných jmen, no na rok 97 asi ani ne, ale dnes, to je minimálně zvučná 6ka. Mám rád všechny z oněch herců, možná jen Jamese Cromwella, ale to bude tím, že hrál sviňáka. Ale hrál ho dobře, moc dobře. Děj se může zdát celkem složitý, protože během filmu padlo stousta jmen okolo případu "sova", a to se dá snadno odstranit vícenásobným zkouknutím. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Celý film mě dostal a to od fajn střihů, přes počítačové efekty a vtipné scénky (proskočení sklem), fakt libový soundtrack, velice kreativní dialogy až po neuvěřitelně přehledné souboje. Tohle mě prostě velmi mile překvapilo a hlavně ty boje, kam se na tu přehlednost hrabe Segal :D tam jen vidíte mávání rukama, lítání lidí po bytech... [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]