Temný rytíř (2008)

Co to ten Nolan vytvořil...nejlepší komixovou adaptaci v historii, nejlepšího záporáka v historii, nejlepší chaos v historii. Sorry, už i tak je to hodně titulů na jeden film. Rejža s týmem vyspinkaní do růžova, natočili komix bestiálně fungující v rovinách thrilleru, akce, napětí, úžasu, boje dobra a zla, to je jednoduše bez komentáře. Pár dodatků - RIP HL, vycházející hvězdička schopna překonat DiKapra. Nevím jestli se Snyderovi povede natočit alespoň něco tak dobrého, jako bylo toto, ale držím mu kurva pěsti, protože já chci další takový kousek. A poslední dodatek, jestli se někdy Nolanovi podaří překonat jiným filmem kvalitu Temného rytíře (pardóóón, ale Intershitter fuckt ne), koupím si ho ve speciální edici za 100$ a více. Já vím, motivace jak přejeď Bartošovou, ale co...

Mlčení jehňátek (1991)

Jediný mráz po těle mi šel ze scén s Anthony Hopkinsem a s tím Buffalo Billem, taktéž děj byl v pořádku, ale prostě nemělo to gradaci jako v Se7en. Já vím je to pitomina to srovnávat se sedmičkou. Možná změním hodnocení u příštího shlédnutí. Čekal jsem něco víc(no jen Hopkins + pár okamžiků to zatáhlo na 4*).

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Spousta lidí ho vidí jako kultovní a jeden můj kámoš z něj na základce neustále používal fráze jako "tvoje prdel zažije středověk", až mi to lezlo krkem. Já ovšem tento kult nechápu, stejně jako u Gumpa. Zpřeházení děje mi v tomto případě nic neříká (u Kill Billa nemám námitky, tam by jste se mohli klíďo mrknout první na vol.2 a pak na vol.1 a také ani samotný děj mě nijak neohromil. Jediné co pro mě stojí za zmínku je výkon Samuela L. Jacksona, Johna Travolty, Bruce Willise a Umy Thurman. + soundtrack. Prostě ke mě ty bezpředmětné dialogy nepřilnuly.

Shrek (2001)

"Když takhle pootočím hlavou, vystřeluje mi bolest do krku" Revoluce v animovaných rodinných filmech.

Drtivá porážka (2009) (pořad)

Richard Hammond je nejlepší, jeho hlášky, grimasy, pohyby. V Angličtině to vyzní asi uplně jinak, ale vše co řekne má grády! Ostatní Wipe Outy a Wipe a Outy jsou na prd. Hlavně Wipe Out souboj národů - odpad! Tomuhle dávám ale 80%

Requiem za sen (2000)

Posledních 25 minut mělo šťávu, kterou jsem potřeboval, ale kde byla ta šťáva celý film? Prostě jsem tam v první půl hodině neviděl žádný smysl. Že chtějí feťáci dávku vím i bez té hodiny filmu. Nejlepší a zároveň nejhorší nebo nejodpudivější je "epizoda" s Ellen Burstynovou, ta člověka znechutí a dodá mu jistotu, že zhubnout do nějakých šatů přes prášky je kardinální blbost. Takže se mi líbilo jen posledních 25 minut a samozřejmě soundtrack. 60% [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Babel (2006)

Jednoznačným trnem v oku je zde japonský příběh. Nechápu, proč vůbec byl ve filmu? Kdyby ho vystřihli a dali jen Mexiko s Marokem a i kdyby to trvalo hodinu a 10 minut, tak budu uvažovat o pěti hvězdičkách. Chtěl bych i přes ten trn dát alespoň 4 hvězdy, ale prostě mi to něco nedovoluje. Jinak bych chtěl dodat, že je tam moc pěkně znázorněná situace dětí, tím myslím, že neví co by dělali, tak střílí po autech. A tak samo musím pochválit nastínění emocí při volání o pomoc, takovou situaci nepřeji nikomu. K filmu jako celkově - škoda. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Forrest Gump (1994)

Nechápu vychvalování do nebe tohohle filmu, většinou člověk, kterého znám řekne: Forrest Gump, to je super film. Ale já vám nevím, ani zdaleka mě to nepohladilo po duši tak jako Shawshank. Silnější 3 nebo slabší 4

Leon (1994)

Velmi fajnové akční scény. Na rok 94 velmi bravůrní a to je co říct od děcka co je ročník 93, který je na více efektní filmy. Dále musím říct že Gary Oldman zahrál toho nejsviňáčtějšího poldu co jsem viděl (teda s Al Pacinem v Nelítostném souboji) a jako poslední, ty brýlé jsou fakt husté a nevím zdali by Leona mohl hrát někdo jiný, než Reno. 90% + záběr kdy jde Reno s Portmanovou po střeše a v dáli jsou ty mrakodrapy - epik. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Legie (2010) odpad!

Film už v životě nezkouknu. Ty kecy mi na odpad uplně stačily. Pro boha, kdo takhle může posrat film? Snad jen odpladlí režiséři, kteří touží po nějakém návratu, ale přiznejme si to, takovouto pitominou se dostanete maximálně na vrchol hnoje.