Hanebný pancharti (2009)

Jak by asi mohl vypadat paralelní osud 2. světové války? Přesně takhle! 1. kapitola byla fakt bombastická, úvod jak něco! Christoph Waltz se mi celou dobu zdál herecky ze všech nejlepší, prostě magor, prostě Lovec židů (během koukání jsem neměl ani tušení, že za to dostal Oscara). Brad Pitt a jeho drsňáctví příšlo fakt vhod, tady bylo uplně v pořádku + jeho italština. Samozřejmě nechutný Hitler. Dále musím připomenout scény, u kterých jsem se málem podělal - přestřelka v hospodě nebo jak Landy začal škrtit špionku. Tak moc mě štve, že jsem na to nešel se kámošem do kina - 100% Srdce mi bušelo jak splašené ještě 30 minut po skončení.

Kick-Ass (2010)

Film, který je originální svým dějem a neustále z něj srší emoce. Jsou tak syrové (např. brutální scény) až mě to skoro děsí. Scény zastupující jednotlivé prvky skvěle fungují - romance, akce, vtipná momentka atd. Herci vybráni skvěle, každý si to užíval na maximum. Chloe na svůj věk hrála skvěle, Cage si to velmi užívá, z každého srší charisma a každý monolog Aarona je strašně pravdivý. Je to jen pitomá komedie, ale ten scénář je dokonalý, sprostý, ale dokonalý. A ten soundtrack! Jen vyhranil všechny scény nad 120%. Spojení každé scény s hudbou je tady na úplně jiné úrovně než u jakéhokoli filmu. Ani ten dabing není nejhorší, vadí jen "zabijačka", taťulda" atd., ale vzniklo by potom něco jako: "snažil se aby mu nenařezali, měl by si říkat nařezánek" :D Tady se zrodilo něco fantastického! Vaughne, děkuji za nejlepší film co jsem kdy viděl!

Sedm (1995)

To proč je tento film tak skvělý už tu napsalo hafo lidí. Nebudu to tedy psát, já jen napíšu, že se jedná o široko daleko nejlepší thriller vůbec. Pochybuji o tom, že jej někdo překoná a pokud se to povede, budu se na to těšit. Fincher je superbůh, Freeman nadbůh, Pitt polobůh, zbytek bandy bozi na druhou.

Svět podle Prota (2001)

Do doby 1. hýpnozy to bylo geniální, ale pak?! Sám nechápu jak takhle rozjetý film mohli takhle zprznit. Měla z toho být rize sci-fi psychárna. Chtěl jsem ať je Prot nějaký mimozemšťan, ale ne člověk, který... To mě prostě mrzí. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Kopačky (2008)

Když jsem film viděl prvně, dost mi krvácely oči. Nejsem fanouškem ukazování pindíků jako symbol pure comedy haha, takže jsem chvíli krvácel i teď, ale bylo to kupodivu snesitelnější. Humor byl najednou správně cringe a i Russel Brand byl snesitelnější. Dokonce troufale prohlásím, že byl i vtipný! Film ale nejede na humorné vlně v takové kadenci, která by mu vysekala 4 hvězdy, a také jsou občas divné nebo vlastně úplně zbytečné kamerové záběry a střihy. Kolem a kolem to na zapomenutelný večer u netflixu naprosto stačí. Jo a daaaamn, holky s hnědýma očima...

TRON: Legacy 3D (2010)

Doslova erektózní dílko, které si tak trochu osvětluje svůj vlastní žánr, který spoléhá čistě na audiovizuální stránku. Bylo to všechno tak nádherně futuristické a vypiplané, až je mi trochu líto, že jsme neviděli více barviček. A možná se Kosinksi mohl více zakousnout do struktury systému aby hloubka myšlenky byla ještě hlubší, ale to jsou jen nicotné výtky. Najednou mám tak strašnou chuť na Oliviu Wilde a to (ne)perverzním způsobem.

Batman (1989)

Jestli jste viděli Batman začíná a Temného rytíře, tak se na staré Batmany vůbec nedívejte. Smích, který vás bude provázet filmem bude ze zastaralých efektů(např. Jokerův úsměv :D ten je něco). I když třeba scéna kdy Joker jde se svou bandou na "rande" za zmínku rozhodně stojí. Mě se Butronův styl prostě líbí, takže mnou napsaná první věta automaticky odpadá :)

8 MM (1999)

Film ze sebe nevyždímal vše co se dalo. Myšlenka je fakt dobrá, ale řekl bych, že ve scénáři byly jisté vady. Trochu ho pozměnit (já fakt nevím jak, ale nebylo to z mého pohledu OK) a možná dát někoho jiného do hlavní role(záporáci celkem seděli), klaplo by to asi ještě líp. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD]

Žába k zulíbání (2002)

Nejlépe zahraná role, kterou kdy Rob Schneider dostal. Jeho grymasy a pohyby + český dubing byly dokonalé. Od přeměny do návratu podob, jsem se smál v jednom kuse. I když to bude pro kupu lidí absolutní zhovadilost, tak já tvrdím opak, protože jsem se bavil a hodně. 70%

Saw: Hra o přežití (2004)

Nejlepší horor co jsem viděl a to co se týče všeho, tedy prvky fakt hustého leknutí(prasečí hlava), potom fantasticky promyšlený děj a fakt fajnové chuťovky a samozřejmě soundtrack, který napětí a jen podtrhává. Nemám co vytkout, protože pointa filmu je ukázková a proto měla být natočena jen jednička a zbylé filmy nikdy neměly vzniknout, protože jedničce kazí reputaci.