Temná věž (2017)

Na to jak dlouho se na tento film čekalo, jsem byl připravený na solidní podívanou, která se bohužel nedostavila. Film se docela vymyká knižní předloze, a je místy nekoukatelný a lehce předvídatelný. Jen herecký výkon Idrise Elby byl za povšimnutí, jinak jsem s výkony ostatních herců nebyl spokojený. Snad příště Kingovo veledílo dostane na starosti někdo, kdo film dotáhne k dokonalosti, kterou si zasloužíme.

Leon (1994)

Tenhle film mě dostal. Jean Reno jako profesionální zabiják, a la Brutální NIkita v mužském podání.Dobře odvedená práce i herecké obsazení. Film má to, co od něj divák očekává. Nezbývá než se spokojeně usadit a zmáčknout na dálkovém ovladači tlačítko "play". Skvělou zábavu, vážení.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Luděk Sobota (dovolím si říct) v mé nejoblíbenější roli, ve které vévodí špičky České kinematografie. Kdo neviděl přichází o hodně, kdo viděl, ví o čem mluvím. "Neber úplatky, neber úplatky, nebo se zblázníš" doktor Chocholoušek, bude mít práci.

Méďa (2012) odpad!

Tak tohle mě vůbec nezaujalo. Herecký výkon Marka Wahlberga nemasný-neslaný. Oživlý medvěd byl spíš trapný, než aby bavil. Takového medvěda bych spíš nechal zahrabat někde hluboko skládce, aby nevylezl a se svými trapnými skeči neotravoval.

Chobotnice (1984) (seriál)

Skvělou dramatickou atmosféru boje policie s Italskou mafií v seriálu, který nemá obdoby. Michele Placido, sympaťák, kterému držíte palce, až po samý konec, ve kterém nejedenkrát budete tahat nudli u nosu a utírat slzy. Depresivní atmosféru umocňuje hudební doprovod Rize Ortolaniho.

Bláznivé poslání (1983)

Skvěle nadabována a zahrána dobrodružná akční komedie s prvky kung-fu, pobaví i po letech. Za podobné filmy jsem rád, a rád se na ně podívám znovu, znovu a znovu. Jak se na podobné filmy sluší, zvedám palec nahoru a tleskám bravo! Viděno v kině.

Počátek (2010)

Tak tohle byla pecka přímo na čumák. Film je chytrý, rychlý, skvěle zahraný, dokonale zvládnutý od Christophera Nolana. Na dokonalosti uměleckého díla, je třešničkou na dortu hudba Hanse Zimmera. Nejde jinak hodnotit, než pěti hvězdičkami. 2x viděno v kině.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sylvester Stallone to dokázal, a vrátil Ramba mezi akční špičku filmové historie. Drsné boje v Barmě, nelítostný velitel, který byl po zásluze potrestán. Rambo nebral ohled "na čichání k růžím", a ukázal akci hezky postaru - jak na veterána z Vietnamu patří. Tento díl bych bral jako završení celé série, návratu osamělého bojovníka, se Rambo vrátil zpět domů.

Bůh: Serengeti (2017)

Zajímavá myšlenka Boha, který sleduje počínání lidí jako na dlani - hrací desce stolu a klade jim překážky a nástrahy.

Iron Man 2 (2010)

Po první Iron manovi, docela veliké vystřízlivění. Mickey Rouke byl skvělý, Robert Downey Jr. jakbysmet, ale Jon Fevreau, pokračování nezvládl a kvalitou jedničky, to nesahalo ani po kotníky. Herecký výkon Sama Rockwella, byl hodný snad do pokračování Alvina a Chipmuků a oblek Iron mana mi přišel víc plastový a natolik úzký, že by do něj nevešel člověk. Druhý díl mě vůbec nepřesvědčil a jsem rád, že jsem návštěvu kina na poslední chvíli zrušil. O nic jsem nepřišel.