Mumie (1999)

Dobrodružství, na které jsem dlouho čekal, od dob Indiana Jonese. B. Fraser a R. Weisz je skvělá dvojice, která si perfektně sedla. Líbil se mi film i kniha.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) odpad!

o ou. Tady je všechno špatně. Nemluvím zde o ukopnutím o kámen, ale o pořádném kopanci do koulí, který hodně bolí. Klasika, kterou mám rád, jde tímto dílem prudce ke dnu žumpy. Neničte nesmrtelnou klasiku předešlých dílů a další díl už raději netočte!!! Bohužel.

Smrtonosná past 3 (1995)

John McClane byl vždy frajer, kterému fandil snad každý, kdo má rád drsné hrdiny v podání Bruce Willise. Smrtonosná past mě bavila, jen mu vytknout Jeremy Ironse, který mi do role padoucha moc nesedl. Nešel z něj strach a respekt, který byl cítit z protivníků předešlých částí Smrtonosné pasti a jeho motiv pomsty, mu nešel věřit.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Od kvalit druhého Iron mana můj zájem o filmy od Marvel uvadá, jako ochablé přirození. Spider-man: Homecoming mne ale mile překvapil. Je to spíš točeno pro mladší generaci, ale že bych jej chtěl vidět podruhé, to NE!

Princ Bajaja (1971)

Pěkná pohádka, pro malé i velké. Sympatické herecké obsazení. Ve filmu nechybí ladnost princezen, chytrost a odvaha hrdinů, draci, rytíři, souboje, mluvící kůň a objeví se i moudrá babička.

RoboCop (1987)

Drsně pojatý příběh od Paula Verhoevena, který se s brutálně pojatými scénami nikdy nesr.l. Na tu dobu originální film, se skvěle zahraným výkonem Petera Wellera v roli RoboCopa. Film má šmrnc, brutalitu, originalitu, akci, napětí od začátku, až do konce. Doporučuji!

Con Air (1997)

Simon West odvedl perfektní práci. Zde vyzdvihuji i kameru, herecké výkony, hudbu, akční scény a napětí, kterými je film doslova nabitý. Film jsem viděl v kině a velmi rád, si jej pustím i doma. Doporučuji všem, kteří mají rádi akční filmy.

Tvář vody (2017)

Pěkně pojatý film od mistra hororu Guillerma del Tora, se skvělým výkonem okouzlující herečky Sally Hawkins. Napětí, strach, krása, láska, to vše v jediném filmu. Ocenění a nominace, Tvář vody získal oprávněně.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Kurt Russell u mě vždy bude za drsňáka, který umí zahrát každou svoji roli. Tenhle film je trochu slabší, i když podívat se na něj dá. Poznámka: velitele jednotky, který se tváří drsně, ještě k tomu s namalovaným knírkem, tak leckde neuvidíte. A když ano, tak nezachováte chladnou tvář, ale od plic se mu do xichtu vysmějete.

Chobotnička (1983)

Skvělý Roger Moore je zpět jako Bond - James Bond. Tahle role mu sedla na tělo. Akční scény a kaskadérské výkony se řadí mezi absolutní špičku Hollywoodských velkofilmů, ale to měly všechny filmy s Jamesem Bondem.