Whiplash (2014)

Jedinečný film o hudební vášni, hře na bicí a o tom, jestli účel světí prostředky. Zážitek.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

(2017) Show Jana Krause je zde zřejmě brána jako etalon vtipu, dle rozdílu v hodnocení, třeba s Mr.GS. Co na tom, že v posledních letech už nebývá na hosty většinou vůbec připravený a humor už se dávno překlopil do pouhé sebestřednosti. PS a to jsem měl rád jeho inteligentní humor a vážím si jeho občanských postojů.

Mr. GS (2008) (pořad)

Tele Tele atd. jsem nemusel vůbec, takže, talk show Mr. GS jsem na Youtube zaznamenal náhodou až téměř po deseti letech. Richard Genzer a Michal Suchánek si spolu opravdu sednou a Václav Kopta jistí zpovzdálí. Jsou většinou pohotoví a často ostře trefní ( Ne každý to pobere. G+S jsou k hostům občas krutí, ale základem je sebeironie. Trapnost se prostě musí umět. Jasně, někdy (Urbanová) jsou jen blbě trapní a pozdější díly jsou postupně stále slabší, s výjimkami. dvě a půl

Nástupce (2016) (TV film)

Výborné faktograficky (pokud tedy L.B.Johnson neměl v v atentátu na JFK prsty) i filmařsky. - Co jsem věděl o člověku, který se stal americkým prezidentem jen kvůli vraždě JFK v Dalasu? Prd. A to dokázal za jedno funkční období opravdu hodně. PS: Bryan Cranston ho hraje famózně.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jak je možné, že Ridley Scott šel od Promethea tak strašně dolů? Jsem fanoušek Vetřelců, žádnou jinou ságu nemám na Blu-ray. O to větší šok, jak moc slabý je Covenant. Scénář mi přide moc dobrý, jen to už asi neměl točit Ridley Scott. Herecky je chvílemi snesitelný pouze Michael Fassbender, Jinak je to spíš parodie a béčko - Na neznámou planetu rozhodně bez skafandrů...

Očista: Volební rok (2016)

Na první (i druhý) pohled je to jen brutální slátanina s dobře natočenými scénami odstřelování "masek". Co by ale vaši sousedé dělali, kdyby byla jedna noc beztrestnosti? Co asi?

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Kevin Costner překvapil a to, po dlouhé době, příjemně. Děj, točící se kolem promíchaných vzpomínek klaďase a psychopata, to už je horší. Dokonce ani taková persóna, jako Tommy Lee Jones, nemá vůbec co hrát.

Dexter - Série 6 (2011) (série)

Celá série je zrcadlem překrucovačům víry. Debra Morgan: "Mrdám na štěstí, já beru Tebe (Dextre)"

Dexter - Série 4 (2009) (série)

Nejsilnější série. Dexter byl úkaz, který se dá, po několika letech, klidně sledovat znovu. A série s Trinitim, to je nejvyšší level - John Lithgow je zde totálně démonický.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Naprostá špička české komedie zlaté éry sedmdesátých let, (co už také mohli za normalizace kvalitní tvůrci dělat, když nechtěli zvracet agitky). Navíc, s českým uměním poradit si i s málem prostředků, vtipně vyřešena minulost i budoucnost. Paráda.