Logan: Wolverine (2017)

Docela dobrý dort, upečený z Wolverina, posledního Mad Maxe, X-Menů a Terminátora.

Létající zabiják (2007)

Bez, již tradičně, trapného Seagala a prakticky veškerých, doslovně vysvětlujících dialogů, by to bylo o něco lepší.

Rollerball (2002)

To snad musel být záměr, aby to celé vypadalo jako nepovedený pokus poloamatérských neumětelů o akci (?). McTiernan, tvůrce skvělého Predátora, má sice celé čtvrtstoletí sestupnou kvalitu svá tvorby, ale takováhle trapnost?

Utržený ze řetězu (2005)

Kdyby mi někdo nejprve vyprávěl, jak se Jet Li přeměnil z bojového psa..., tak bych se tomu radši vyhnul. Ale nevěděl jsem nic. a to bylo dobře. PS choreografie (např. duel v prostoru minitoalety) vynikající! PPS a psí oči Jeta Li ;-)

Okrsek 13 (2004)

Pierre Morel natočil nápady Luca Bessona precizně. Akční gangsta-ghetto-parkour má do detailů propracované lokace i bitky (víc bych po tomto žánru ani nechtěl). A parkourový guru David Belle je ve formě, stejně jako kaskadér-choreograf Cyril Raffaelli. Hodně slušná práce.

Lucy (2014)

Je to s ním, celá léta, kdy hýbe evropským filmem, jako na houpačce: Po mnoha zklamáních, dal Luc Besson znovu trochu nápaditosti. A Scarlett Johanssondává proměnu z oběti s dodávkou v útrobách, docela obstojně.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Nepochopitelné množství vrtulníků letí na ostrov, aby mohlo nepochopitelně hloupě nalétávat největší bezpohlavní monstropici Hollywoodu do rány... céčko s áčkovým rozpočtem. Ani vykrádačky filmových nápadů tady nefungují. Největší Kong vs nejméně napínavé zpracování. Výborná počítačová animace vs naprosto debilní scénář.

John Wick 2 (2017)

John Wick byl ultimátní film ve stylu akční videohry. John Wick 2 je tupý film ve stylu komiksu.

Život po životě (2010)

Žádná šejdířská duchařina. Vlastně, dobře rozehraný film, jen s mírným nadpřirozenem a city, v míře, kterou ještě snesu. Clint Eastwood je natolik velký režisér, že se dokázal vyhnout trapnosti nebo citubolným výlevům.

Muž z Londýna (1974) odpad!

Muž z Londýna vůbec netušil, jak je normalizační socializmus úžasný. Dobří herci v plíživé agitce. Sovák a Libíček to museli dostat za trest. Když si uvědomím, že ve stejném roce bylo možné natočit skvělou perlu Jáchyme, hoď ho do stroje nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách!, tak je mi z téhle míchanice 30 případů majora Zemana s komedií blivno.