Zabít Gunthera (2017)

Musím uznat, že mě ze začátku trošku odradilo hodnocení, ale jak bývá zvykem, není nad to, udělat si svůj názor. Ulítlá a pro mě přirozená zábava ve stylu Waititiho "Co děláme v temnotách". Moc peněz to nestálo a je to na tom samozřejmě vidět. Vtipy jsou víceméně béčkové, scénář žádný a Arnold tam zase tolik času nehraje, ale svým způsobem to jako celek velmi dobře funguje a čím blíže je film konci, tím více by člověk chtěl vidět víc - stopáž je však akurátní a další minuty by snímku jen uškodily. Jo a jako bonus vám k závěrečným titulkům Arnie zazpívá country, co víc si přát. 76/100

Přicházejí v noci (2017)

Velmi nudné nízkorozpočtové béčko (a že si na tento styl filmu potrpím), které mě nezaujalo ani hereckými výkony, ani prostředím a bohužel ani premisou. Mělo by vás dovést maximálně k zamyšlení, že po dobu epidemie a podobných věcí si nepouštíte do baráku naprosto cizí lidi i když vás o to žena požádá. Když tak nad tím přemýšlím chyběl tomu i drajv a napětí. Nestálo to úplně za prd, ale před spaním bych to raději nepouštěl - hrozilo by vám totiž, že usnete.

Thor: Ragnarok (2017)

Zatím nejlepší Thor, co jsem viděl. Konečně vystoupil ze stínu nudy, deprese a přísnosti a otočil list k zábavě, akci a velkoleposti. První dva snímky mi přišli moc vážné a místy až nudné čili jsem do kina na nový film šel celkem neklidný ale záhy jsem nelitoval ani času ani peněz. Ono to dost možná bude i tím, že Taika Waititi dělá věci přesně podle mého gusta a jeho humor a styl mi naprosto sedí - perfektní hlášky, výborné obsazení, dotažené postavy - mnoho z nich bych klidně rád viděl v jejich vlastním filmu - a nakonec HULK který byl od začátku do konce zdrojem mnoha humorných situací. Akce střídá akci, pořád se něco děje, situace jsou vtipnější a vtipnější, efekty podařené a hudba kulervoucí. Co víc si přát u filmu, který se zaměřuje na pobavení diváka ve všech směrech a snaží se vystoupit ze stínu nudy a šedi? Já osobně si přál snad jen více minut :-) Vřele doporučuji!

Blade Runner 2049 (2017)

Začnu takhle, původní Blade Runner od Scotta jsem viděl hned několikrát a to v různých časových obdobích a různém věku (hlavně z důvodu, že poprvé jsem ho viděl jako harant a úplně jsem nepochopil o co kráčí), naposledy jsem si snímek pustil po kino projekci nové 2049ky. A ano, zůstává pro mě - zřejmě bohužel - průměrným filmem. Zato Villeneuvova práce mě dostala hned od první sekundy nejen atmosférou, kvalitně zpracovaným prostředím či hudbou a zvukovou stránkou jako takovou, ale především hereckým obsazením, a tím, že i sebemenší postava byla napsána zajímavě a byla skvěle zahrána. Čekal jsem zpackaninu po vzoru dnešní doby ale dostal jsem 163 minutový epos který mi nedovolil ani mrknout. Tento komentář berte jako povzbuzení k tomu, jít na to určitě do kina, protože TV vám dá polovinu zážitku a zároveň (pakliže vám nesedlo původní dílo jako mě) tomu dejte určitě šanci, protože si to prostě zaslouží. Denis je skvělý režisér podobných látek a jeho filmy jsou vždy nadprůměrné, tudíž očekávám, že nová DUNA, která má dorazit někdy v roce 2019 mi opět spraví náladu po tom, co už jsem viděl - protože jestli to má někdo dokázat, je to právě Villeneuve! Tleskám (95/100).

Vetřelec: Covenant (2017)

Pokračování Promethea mě nadchlo ještě o fous víc než jsem čekal. Zrod vetřelce si asi každý včetně mě představoval jinak ale vůbec se nebráním tomu, co jsem dostal (a ve trojce dost možná ještě dostanu). Příště bych si maličko víc vyhrál s výběrem herců, ale jinak je za mě vše v naprostém pořádku - a ruku na srdce, Ridley by měl mít v prequelech poslední slovo. Vizuál na jedničku, zvuková a hudební stránka jakbysmet a u zbytku je třeba zapnout kebuli a nečekat vše na zlatém podnosu. Vetřelčí universum prostě miluji a líbí se mi jakým směrem se trilogie vydává. P.S. ať žije David! 8,8/10.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jsem stejně spokojen jako s BvS jelikož jsem si počkal a shlédl EXTENDED edici. To porovnání sem dávám proto, že oba filmy v kino verzi příliš neobstáli. Za mě palec nahoru.

High Rise (2015)

Totálně nudná, smysl nedávající a ulítlá šílenost toho nejhrubšího zrna. Asi na tuhle látku nejsem dostatečně "inteligentní".Jestli si svého života alespoň trošku vážíte, prostě se tomuhle snímku vyhněte, ušetříte si dvě hodinky na jiné a dost možná zábavnější aktivity. Úplný odpad to není ale šanci byste tomu měli dát jen v nejkrajnější nouzi - pak mi ale neříkejte, že jsem vás nevaroval. 2/10.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ok, tak přihodím i svoji trošku do mlýna....kde začít? No třeba u toho, že hodnotím Ultimate Edition která má 183 minut. Upřímně řečeno jsem po vlně hejtu od ordinary people po kritiky myslel, že to pro mě bude umučení ale opak byl pravdou. Film mi kupodivu velmi dobře odsýpal a po Muži z oceli (2013) jsem byl nakonec mile překvapen....Původní kino verzi jsem neviděl a možná asi dobře. Inu, tento komentář a hodnocení berte zavděk především ve chvilce, kdy si nejste jisti, zda si film pustit....a pokud by to měla být tím obsahem nahuštěná verze co jsem viděl, tak se nebojím vám říct "směle do toho!".....škála pěti mi zde nestačí a proto hodnotím 7/10 - rozhodně si to ještě jednou rád shlédnu - ne hned, možná později, ale určitě....

Zánik (2015)

Velmi příjemné nízkorozpočtové béčko se solidním obsazením. Místy se to možná trochu táhlo, ale ve finále jsem se bavil a tak to má být. Není to rozhodně žádná velká věda, ale po delší době je to trošku jiný film se zombíkama, který nejede podle šablon.

Terminator Genisys (2015)

Dobře odvedená práce. Po vlně kritiky která se na tento film vznesla, musím za sebe dodat, že jsem se velmi dobře bavil. Arnie je sice stará páka ale hláškoval jak za mlada, příběh celkem ušel i když se jedná především o těžkou popcornovku a výběr rolí také nebyl zcela od cesty. Začátek byl naprosto perfektní v půlce to trošku začalo zpomalovat aby to ke konci nabralo plný plyn. Jsem velmi mile překvapen, jak to celé dopadlo, jen mi tam chyběla obvyklá scéna s brýlemi. Ano, když chce člověk psa bít, hůl si vždy najde a kdybych chtěl, mohl bych to vlastně celé strhat, ale mě se fakt nechce. Opravdu jsem se bavil a to i přesto, že to byl jeden velký digitální trip a věci byly mnohdy přitažené hodně za vlasy. Za hlavní plus považuji, že mě to doslova vrátilo časem. Sečteno podtrženo 8,7/10.