Ad Astra (2019)

Když jsem na tom byl v kině, dlouho to ve mě dozrávalo. Později jsem si udělal projekci doma a musím říct že si to sedlo. Stačilo smíchat Vesmírnou odyseu, Interstellar a Gravitaci, přidat šikovné scénáristy a rejžu, Brada do hlavní role a je vymalováno. Pokud se hlavnímu protagonistovi dostanete do hlavy máte částečně vyhráno, potom přijde pouto otec a syn a později myšlenka o nás jako lidstvu a celé to kompletně zapadne dohromady. Je to velmi realistické a promyšlené dílo u kterého mi čas ubíhal zatraceně rychle - není to však pro konzumního diváka (berte jako varování).

Přízrak (2017)

Dlouho jsem se tomu vyhýbal až si mě to nakonec našlo a dalo mi to přesně to, co mi to dát mělo. Asi stárnu ale začíná mi ve filmech stačit hloubka, dobře vykreslené postavy a trochu toho srdce místo akčních jízd nebo vizuálně namakaných Marvelovek - miluju samozřejmě vše, ale dramata a věci které nejsou na první pohled každému jasné si užívám čím dál tím víc (stává se z toho moje oblíbená parketa). Výborný snímek který nestál mnoho peněz, ale jistě stálo mnoho sil ho dát na papír a následně ho zrežírovat. Chytré a perfektní ač trochu smutné a určitě ne pro každého. Velmi mě to překvapilo, všechny palce nahoru. Jo a skladbu "I Get Overwhelmed" asi už nikdy nevyženu z hlavy.

Joker (2019)

Skvěle napsané a mistrovsky zrežírované dílo s naprosto fenomenálním hereckým výkonem (ne-li koncertem) v podání Joaquina Phoenixe. Film od začátku do konce neskutečně graduje a mění nám Arthura před očima aby nám ho na konci dalo v podobě, ve které ho všichni známe a na kterou po celý snímek dychtivě čekáme. Za mě je to nepochybně film roku (a že měl letos docela konkurenci) na který už teď nedám dopustit. Jo a jestli chcete dvojku, klidně si pusťte Heatha Ledgera v Temném Rytíři protože ten na to s klidem může navazovat. Todd Philips totiž ukazuje vzrůstající šílenství a tvaruje antagonistu správným směrem a Nolanův Batman nám pro změnu dává Jokera v jeho nejčistší podobě (nehledě na tom že oba herci ze sebe vymačkali maximum a do role se naprosto hodili - Joaquin však Heatha za mě v lecčems překonal). A abych nezapomenul, jděte na to do kina, na domácí shlédnutí je tohohle veledíla škoda! Tleskám ve stoje. (95%)

Doom: Annihilation (2019)

Parta hláškujících a divně vypadajících mariňáků v levném oblečení přilétá na Phobos s cílem dělat na místní stanici UAC ochranku avšak přiletí zrovna ve chvilce kdy se celý barák odmlčí jelikož místním vědcům se lehce zvrtne testování teleportu. Tolik základní kámen DOOMa 3, tolik scénář DOOM: Annihilaton. Dál už je to vlastně jen o tom, že se musí dostat dovnitř a zjistit co se tam stalo a když to zjistí ideálně se rychle dostat zase ven. Jakmile začnou bloudit koridory továrny na smrt, spustí se koncert špatného hereckého obsazení a laciných digitálních efektů spojený s fakt zvláštním industriálním prostředím ve kterém se vraždí zombies a když už přijde řada na Impa, jedná se o skoro nesmrtelnou bestii co vypadá fakt divně (alespoň metá firebally – když z někoho teda zrovna nevysává duši). Ono ve finále moc jsem nečekal žejo, trailer byl tragikomickej a film byla jen jeho delší verze. Myslím že tu 1* za snahu si to určitě zaslouží ale spíše mi to připomínalo partu lidí co si šla hrát za barák. Za mě tedy DOOM s Rockem zatím neporažen (a že to není zrovna soupeř - ale to by se musela DOOMgirl se svým tenkým krčkem víc snažit a nevypadat všude tak divně). Pocta skvělé videohře se tedy opět nekoná a můžeme si připsat další zářez do prznění herních adaptací.

Avengers: Endgame (2019)

Mno tak Avengers je za mnou a rád bych k tomu řekl pár slov. V první řadě je to vskutku milostný dopis všem doposud natočeným filmům a jejich fandům, ale zároveň se jedná o spektakulární podívanou kde jedno oko nezůstane suché. Všechno do sebe zapadne a na konci to diváka vyflusne nadšeného takovým způsobem, že začne rozjímat o tom, jestli mu někdy v životě takhke rychle utekly tři hodiny. Prostě epos obrovských kvalit. Režisérské bratří duo to prostě zvládlo až do konce. Pakliže jste fandové Marvelu a máte za sebou ideálně všechny filmy, tohle je povinnost! Zároveň tleskám jak málo nám toho trailery ukázaly a kolik vás toho ještě ve filmu čeká. Je to prostě narvaný k prasknutí a myslím že udělat z toho jen 180 minut je umění. Už teď se těším na vystřižené scény. Jo, bylo to epický! Neusnu - tedy minimálně do doby, než to uvidím znova. Hodnocení? Špička. Maximální počet čehokoliv. Jděte, plňte kina a kasy, tohle se zapíše do historie komiksáren zlatým písmem.

Halloween (2018)

Byl to rachot, takhle kdyby se točilo pokračování každé kloudné filmové série byl bych v sedmém nebíčku! V tomhle snímku bylo prostě všechno správně i po dlouhých 40ti letech. Michael ve formě, soundtrack a atmosféra taky a hlavně to srdíčko, to tam tepalo až do posledního výdechu záporáka, který zazněl po titulcích! So good.

Deadpool 2 (2018)

Jednička byla luxusní podívaná protkaná sarkasmem, narážkami, drsným vtipem, slušně napsanými dialogy a zajímavými postavami. Dvojka to všechno vzala, vynásobila a nebála se přidat plyn ve všem, kde to šlo. Co do obsahu už to asi nabušenější být nemohlo. Některé situace už byly přitažené za vlasy, ale zhruba od půlky filmu už jsem neměl k ničemu výhrady. Velmi slušných 90 procent (5/5*)

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Ufff, tak tohle byla jízda! Španělsko běžně nesleduji ale tohle vzalo za srdce. Vybroušené postavy, scénář, hudba, herecké výkony....byl to zážitek a každý kdo má rád tématiku loupeže (navíc v tomto podání dotaženou k dokonalosti) by to neměl minout! Stála za to každá minuta! Vřele doporučuji. Tak BELLA CIAO!

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ready Player One je rozhodně velmi povedený film. Jistě, má svoje chyby a z knižní předlohy si bere jen to nejzajímavější, ale jako celek funguje naprosto skvěle a to se počítá. Jsem docela rád tomu, jak se k tomu Steven s Ernestem postavili a rozdělili tuto látku na dvě média - knižní a filmovou - protože kopírovat to stránku od stránky by prostě nešlo a kdyby přeci jen šlo, film by musel být minimálně trilogií (jednoduše by se do 140 minut nedalo všechno natěsnat a co je hlavní, něco prostě v knize funguje lépe než na plátně a naopak). CGI funguje na jedničku, herci umí hrát, hudba sedne jak prdel na hrnec a celé je to protkané kupou easter eggů a pomrknutí. Člověk, který se vyžívá ve filmech, si zde najde svoje stejně tak jako někdo, kdo pro změnu miluje videohry - a kdo se věnuje obojímu a žije popkulturou bude jásat nadšením (zvláště v případě, že nečetl předlohu). Není to v mých očích dokonalé, ale rozhodně velmi, velmi povedené. 8/10.

Zabít Gunthera (2017)

Musím uznat, že mě ze začátku trošku odradilo hodnocení, ale jak bývá zvykem, není nad to, udělat si svůj názor. Ulítlá a pro mě přirozená zábava ve stylu Waititiho "Co děláme v temnotách". Moc peněz to nestálo a je to na tom samozřejmě vidět. Vtipy jsou víceméně béčkové, scénář žádný a Arnold tam zase tolik času nehraje, ale svým způsobem to jako celek velmi dobře funguje a čím blíže je film konci, tím více by člověk chtěl vidět víc - stopáž je však akurátní a další minuty by snímku jen uškodily. Jo a jako bonus vám k závěrečným titulkům Arnie zazpívá country, co víc si přát. 76/100