Futurama (1999) (seriál)

Problém všech podobných seriálů je ten, že si jen těžko udrží stabilní úroveň a kvalitativně spíše kolísají. Futurama není výjimkou. Navíc humor je až příliš specifický a určitě se najdou mnozí, kteří jej nepoberou. A poslední výtka: autoři poměrně často tlačí na pilu předvídatelným způsobem, zejména v pozdějších dílech. Tím výčet drobných negativ končí a zbývá už jen skvělá zábava.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

"Není 800 po zuby ozbrojených výsadkářů trochu hodně na misi dobré vůle?" "Ale vůbec ne, je to jenom hodně dobré vůle!" Viz. komentář k ministerské sérii.

Mumie (1999)

Egypt, třicátá léta, spousta písku a koketování s egyptskou mytologií (ačkoliv komerční). To vše v povedené jízdě, na kterou se dobře dívá i opakovaně. Autorům se podařilo vystihnout neokoukané a přitom atraktivní téma, postavy i jejich obsazení a celkově namíchat ten správný charismatický mix. Není to dokonalé, ale mým preferencím to nevadí.

Příběh rytíře (2001)

Teenagerský mišmaš, který je až příliš mišmašovitý na to, aby byl teenagersky cool... A pokud už kdo chce parodovat středověk, nechť to udělá na plný úvazek a nesnaží se současně o rádobydramatické soudobé prvky... Nedalo mi to a schválně jsem shlédl titulky, abych si ověřil, zda za produkcí filmu nestál časopis Bravo. K mému převkapení nestál.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantino točí filmy na okázalý efekt a tohle je jeho vrcholné dílo. V mých očích poněkud přeceňovaná záležitost. Jaksi mě neuspokojuje, že vše ve filmu je děsně cool. A všechny ty kultovní dialogy a monology jsou ve skutečnosti naprsto prázdné a bezobsažné. Na druhou stranu, pokud tohle QT natočil za 8 mega, pak klobouk dolů.

Tenká červená linie (1998)

Tento film mám raději než Ryana. Mnohem raději. Ryan byl čistá válečná akce - nic víc. Toto je naopak psychologické válečné drama proložené jen několika bojovými scénami, které však v mých očích ty Ryanovské přebijí. Celkově jde o velmi komplexní film s filozofickými úvahami, epickou stopáží a přenádherným soundtrackem. Nesedne však zdaleka každému, zejména pak ne tomu, kdo očekává "pif paf pif ááááá". Naopak Vás ale dozajista přenese přímo na onen tichomořský ostrov, do kůže vojáka ležícího ve vysoké šumící trávě, do jeho hlavy, když nepřítel je tak blízko a přitom schovaný.... Film mě nehorázně naštval jedinou věcí, a to tím, jak v upoutávkách láká na hvězdné obsazení a přitom většina oněch proklamovaných hvězd má ve filmu role skorem menší než štěky komparzistů (i ve zdejší galerii straší Clooney, ačkoli ve filmu se objeví tak na minutu v naprosto bezprizorní roli). Takovou trapnou reklamu film nepotřeboval a ani si ji nezasloužil..