Neuvěřitelný Hulk (2008)

Myslíte že film o neuvěřitelně tupé zelené opici v trenkách, která s výkřiky "HULK" a "SMASH" mlátí do všeho okolo musí být zákonitě úplně debilní? Máte naprostou pravdu. A navíc je to strašná nuda a v těch několika zajímavých scénách i vykrádačka Jacksonova King Konga. 3/10

Most do země Terabithia (2007)

Škoda že takhle nevypadají všechny dětské filmy... nádherná ukázka dětské hravosti a fantasie ve stale ještě hollywoodsky přijatelném podání. Sluníčková verze Faunova labyrintu. 8/10

Smrtelné zlo 2 (1987)

Řezání motorovkou do nemrtvého masa ještě nikdy nebylo tak zábavné... a už ani nikdy nebude. 9/10

Snílci (2003)

Takhle to dopadá když film natočí nadržený, pseudointelektuální a hravý cinefil... a já asi nadržený, pseudointelektuální a hravý cinefil jsem také, protože mě to baví. 8/10

Vyvolený (2000)

Shyamalan má obrovský talent. Smůla je, že ho všechen vyplýtval na dvou filmech - Šestém smyslu a hlavně právě na Vyvoleném. Ten je totiž něco mnohem víc než jen pouhý "komiksový film trochu jinak", ani není jen vizuálně hypernabušeným dramatem, ani psychologickým zkoumáním normálního člověka který zjistí že vlastně nic jako normální člověk neexistuje a tím méně je jím on sám,... a ani atmosférickou pastí, drtící divákovu duši svým nepředvídatelným dějem. Celek je totiž, jako téměř vždy, víc, než jen součet jeho částí.... A proč nedávám plný počet bodů přestože film nemá chybu vlastně ani sám nevím... 9/10

Beetlejuice (1988)

Záhrobní poetika Noční můry před vánoci ve hrané podobě. Jedna z mála Burtonovek ve kterých prvoplánovitá komediálnost dost drasticky válcuje jeho jinak trademarkovou melancholickou atmosféru... a vůbec to není na škodu. Winona je k sežrání, Beetlejuice je prase, duchové jsou looseři a vůbec je to prostě velice zábavná jednohubka. 8/10

Nebezpečný cíl (2008)

Mohlo být (mnohem) lépe, ale mohlo být i (trochu) hůř. Pangové v americe režírovat pořád docela umí, ale se změnami ve scénáři už se jim tak moc nedaří a tak tam kde v originále předvání až "artově" psychologizující pohlcující akci, v remaku jim jde už jen o béčkovou zábavu, drsně se ksychtícího Cage a pár cool záběrů. 5/10

Na dotek (2004)

Vztahy mezi muži a ženami jsou ta nejtvrdší válka ze všech - krve teče jen málo, ale duše umírají po miliardách... a jen málokdy se stane že vyhraje aspoň jedna strana. Closer je chladně a odtažitě dokumentuje, ale díky impresivnímu herectví ústředního kvarteta dokáže i přesto snadno pohltit. 8/10

VALL-I (2008)

Je vám pět let a NIKDY jste neviděli žádné sci-fi? Pak je Wall-E ideální způsob jak se žánrem začít. Pro všechny ostatní je to hyperinfantilní vykrádačka všeho co je mezi sf filmy aspoň trochu známější (doslova všeho!) s prostinkým příběhem a moralitami mlátícími vás do hlavy v každé druhé minutě. Ale aspoň je, obzvlášť na Zemi, vizuálně velice hezký. 5/10

Khoda (2008)

Vizuálně zajímavé, ale jinak nikterak uchvacující.