Comeback (2008) (seriál)

Základ kvalitního sitcomu jsou dobré a sympatické postavy. V Comebacku je afektovaná hlava rodiny - na facku; jeho "jakožerozumná" dcera/slepice - taktéž na facku; retardovaný a permanentně nadržený soused - ... no dejme tomu; a konečně nezdárný strýc Ozzák - zabít, zakopat a zalít betonem. Ozzák se snaží být svou nekonformitou a stylizací hlavním hybatelem děje, ale je tak odpudivý, hulvátský a hloupě nevtipný, že i přes jeho zdravému vztahu k hudbě a relativně pohodovému náhledu na svět, je nejhorší z celé té sebranky. Druhou věcí která by měla táhnout sitcom je humor - ten se tu prakticky nevyskytuje. A pak už není nic. Jen nezajímavý seriál který je mezi dalšími českýmy seriálovými blitkami vlastně skoro nadprůměrný, ale cíleně by ho dlouhodobě sledoval jen blázen.

Skóruj! (2007)

Pitomých a spíše trapných vtipů se tu najde docela dost, ale ten nápad na kungfu pingpong turnaje na život a na smrt je natolik praštěný, že naštěstí vytváří prostor i pro gagy nadmíru povedené. Je to tak trochu jako Vybíjená vymyšlená recesistickými vysokoškoláky na marihuanovém dýchánku... a dá se u ní slušně pobavit i za střízliva. 7/10

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Neskutečná kultovka, kdo nezažil, nepochopí.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Kultovnost Harolda a Kumara v určitých kruzích moc nechápu, je to jen další průměrná huličská komedie... resp. vzhledem k převážně sračkoidní konkurenci - lehce nadprůměrná. 5/10

96 hodin (2008)

Až půjde Bourne do důchodu, bude vypadat jako Liam Neeson, terminátorsky táhnoucí temnými zákoutími města lásky. Za minimální rozpočet, ale se zkušeností starého mistra rozjíždí Pierre Morel akční inferno s příběhem vykradeným z Komanda, ale akčními scénami které letos nemají v kinech žádnou konkurenci. S rozklepanou "realistickou" kamerou se to musí umět... a tady někdo uměl sakra hodně. 9/10

Rallye smrti (2008)

Je to zvláštní, ale i přes veškeré snahy ostatních je jediným člověkem schopným slušně natočit herní adaptaci stále ten samý člověk - za zprasené AvP nenáviděný Paul W.S.Anderson. V Béčkovém hávu mu to zkrátka vždycky pekelně šlape a když si může dovolit vycákat na plátno hektolitry krve a kořenit příjemnou nekorektností, tak jede ještě líp. V Death Race nejde o logiku, příběh, emoce, nebo nedej bože myšlenku - jediný dostačující důvod existence jsou hyperakční závody aut jezdících na čistý testosteron. 7/10

Control (2007)

Vizuálně pěkný, ale spíše nezajímavý popis toho že Ian Curtis uměl docela slušně zpívat, podváděl svou ženu, a oběsil se. Tím to hasne, kromě pár nezávisle na filmu fungujících písní na hlubší vhled do Curtisovy duše sžírané vnitřními démony a depresivní hnípání se v bahně existencialismu zapomeňte. Přitom biografie jakého hudebníka by si podobně hlubokomyslný přístup zasloužila víc, než autora jedněch z nejvíce oduševnělých skladeb své doby, jednoho ze zakladatelů žánru New Wave, který ovlivnil následující generace nejen svou hudbou a svými texty, ale i svým životem a hlavně finálním aktem dobrovolného ukončení své subjektivně marné existence? Takto je Control jen řemeslně efektním, ale velmi povrchním popisem událostí, nikoli myšlenek a emocí... čímž navíc nabízí velmi diskutabilní výklad motivací činů hlavní postavy. 7/10

Trainspotting (1996)

Kupte si zasraně velkou televizi, šlehněte si heroin, šukejte, zabijte se, pracujte, rozbijte si držky, jděte do kina, vždyť je to stejně jedno, nic jinýho z toho života stejně nevytřískáte, tak prostě zalezte a chcípněte v pokoji. 9/10

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Komentář průběžně dopisuji a s tím mením i hodnocení: Po prvních dvou dílech... není to tak strašně tragické jako film, minimálně tu aspoň není to žvatlající hovno a při dvacetiminutové délce se ani nejde začít nudit tak jako u filmu. Ale za Star Wars to stejně nikdy považovat nehodlám, je to jen znásilňování vesmíru. I tu Epizodu 1 jsem tak nějak pobral, když už nic tak posledních čtvrthodina v ní stojí za to, ale... udělat z Anakina loosera který svým mentorováním mladé otravné učnice doslova popírá to co se děje ve filmech, plastově igráčkoidní vojáky v blik-bác pseudobitvách, ohyzdnou animaci horší než v kdekteré počítačové hře, DEBILNÍ hláškující roboty proti kterým i Jar Jar byl cool... tohle jako celoživotní fanda Star Wars Lucasovi neodpustím nikdy. 4/10 /// EDIT po vidění celého seriálu - WOW, člověk míní, Star Wars mění - odpustil jsem. A plně bez uzardění přiznám že mě to většinu času dosti bavilo (s tím že Jar Jara a debilní roboty jsem přeskakoval). A nejlepší je kupodivu právě to, co na mě při prvních zmínkách působilo nejdementněji, tedy oživení Darth Maula. Tak atmosférický animák pro děti, to se jen tak nevidí - už nejen ta párminutová bitka v Phantom Menace, ale i Clone Wars z něj tak dělají zaslouženě kultovní postavu. 7/10 /// EDIT po skončení sedmé řady - WOW! Seriál vyrostl ještě víc, a už vyloženě lituji že jeho finále nešlo jako celovečerní film do kin. Lepší než celá prequelová trilogie. I těch robotů, na které jsem na začátku tvrdě nadával, mi při jejich konci bylo fakt líto. 9/10

Star Wars: Klonové války (2008)

Čekal jsem že 3D Clone Wars budou na rozdíl od 2D verze i pro starší publikum než osmileté děti - nejsou, je to úplně stejně pitomé a infantilní. Čekal jsem že přestylizovaná podoba postav nebude nic moc, ale záběry na obří bitvy plně využívající cgi prostředí mě nadchnou - nenadchly, postavy jsou ještě hnusnější než v původních Clone Wars a vojáci i lodě vypadají a hýbou se jako plastoví igráčci... celkově je animace výrazně hnusnější než u některých moderních her a to jsou renderované v reálněm čase. Čekal jsem že i když selže všechno ostatní, tak aspoň klasické propriety SW světa budou na svém místě, aspoň minimální míru osudového příběhu podpořeného orgastickou hudbou pocítím... ne, ani ty úvodní titulky už tu nejsou. Huba nezní úplně zle, ale s klasickým SW stylem a jeho hudebními motivy nemá lautr nic společného. Celkově je to pitomá kravina pro děti ve které se budoucí Darth Vader chová jako největší loser a drsnější než on by snad mohla být i ta malá holka o kterou se stará, a ta se přitom pořád tváří jako infantilní cute dítě se svítícím klacíkem v ruce a tahá za sebou žvatlající hovno (= potomek Jabby Hutta). _Jako pilot bezejmenného seriálu pro děti to není úplná sračka, ale pánové, tohle přece nebudeme nazývat Star Wars. 3/10 ///// Repete po patnácti letech, po několikerém shlédnutí Clone Wars a Rebels seriálů, Disneyho hrůzovládě, a Filoniho výstupu k vrcholu s Mandalorianem: No... je to lepší, trochu. Ale k nejlepším úsekům CW seriálu tenhle úvodní film fakt nepatří, ani po těch letech. Kontext v rámci seriálu dojem zlepšuje hodně, to ano, stejně tak vědomí že příběhově mohou SW filmy klesnout do ještě mnohem většího bahna. Třeba charakterový vývoj Ahsoky, zpětně je vidět že prostě bylo potřeba aby na začátku byla otravný spratek, i když bolelo se na to dívat. Ale nic na světě neobhájí malého Jabbu, a ta zlá Huttka je taky hrozný cringe. Jako pár slepených epizod CW budiž - ale s tím že samotný CW seriál taky ze začátku nestál za moc a zlepšoval se až časem. A zlepšovala se drasticky i technická stránka, která tady na začátku byla zoufalá, fakt se divím že pustili do kin něco co už tehdy vypadalo jak špatně otexturovaná hra - a i proto byly tehdy lepší 2D animované Clone Wars. 5/10