Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Velice zábavné, v základu sice jen obyčejná standartní romantická komedie s velmi předvídatelným dějem, ale obalená docela originálním prostředím a povoláním hlavních postav, které si docela hezkým způsobem střílí ze superhrdinských komiksů a vyžívá jejich klasická klišé "trochu" odlišným způsobem. A Fillion v roli Kapitána Kladiva prostě ruluje. 8/10

Next (2007)

P.K. Dicka, jednoho z nejlepší sci-fi autorů vůbec, przní filmaři víc než jakéhokoli jiného spisovatele na planetě - ne že by "jeho" filmy byly vždy špatné, to často právě naopak, ale až na jedinou vyjímku v podobě Scanner Darkly se výsledné filmy od jeho knih liší přímo diametrálním způsobem a většinou mají společný jen nějaký jediný prvek. V Next podle povídky Zlatý muž je to jistý druh jasnozřivosti hlavní postavy která vidí striktně dvě minuty do budoucnosti - v knize je to ale mutant znásilňující lidské ženy a prchající před všemi ostatními, který na konci de facto způsobí vyhlazení lidské rasy, ve filmu je to Nicolas Cage s divným účesem dělajícím divné a nepochopitelné věci které zřejmě mají vypadat cool. A ostatně ani ty dvě minuty nejsou pravda protože film je i přes svá ubezpečení často překračuje. Děj jednoduše nemá smysl řešit, protože se bere strašně vážně, ale přitom jde o jednu velkou nesmyslnou slátaninu jejíž logickými dírami by projel i Titanic a jediný smysl v jeho existenci vidím ve snaze o zdůvodnění spousty ošklivých triků a akčních scén, při kterých pořád někdo běhá, střílí, krčí se... ale kdo, proč, na koho a podobně neví nejspíš ani režisér. XXX2 byl nadsazená parodie která by svou sofistikovanou dementností rozesmála i mrtvolu, Next je jen nudná blbost. 3/10

Postal (2007) odpad!

Snaha nasrat všechny okolo humorem který se absolutně vymezuje politické korektnosti by mohla být roztomilá, ale to by za ní nesměl stát Uwe Boll který byť i potenciálně vtipné scénky jako hádání se teroristů z WTC s Usámou o počet panen v ráji (byť je to těžce retardovaný styl humoru.. něco jako Sandlerovky bez zábran) pohřbívá nezajímavou režií a hlavně tunou rádobyhumorných sraček které nejenže nejsou ani vzdáleně vtipné, ale dokonce ani nějak extrémně ofensivní či znechucující, útočící na divákovy nejzazší limity snesitelnosti - ne, ony jsou prostě jen nudné, ať už je to střelba do dětí, souložení s něčím podobným hrochu, fekal, perverse, krev, střeva, zvratky... je to všechno příliš předvídatelné, příliš otravné a nezábavné, příliš nuceně kontroverzní za každou cenu a přitom film působí přesně opačně. nic z toho co ve filmu je mě nedonutilo se ne zasmát, ale ani aspoň trochu pozvednout obočí. I přes papírově zajímavé gagy je to prostě klasický Uwe - jeho Postal je tak nudný že by se z toho jeden posral. 1/10 (za závěrečný odkaz na Casablancu)

Thrust In Me (1985)

Možná prvoplánovitě nechutné a nuceně šokantní, ale docela mě to svou bezvýchodností a bizarní depresivností zaujalo. Závěr je až cynicky nihilistický řekl bych. (jen amatérský způsob sebevraždy ve filmu zobrazené je poněkud... hloupý)

Le Bagman - Profession : Meurtrier (2004) (amatérský film)

Vcelku zábavný amatérský kraťas. Podobných béčkových parodysplatterů jsou tuny, ale Bagman přece jen má jakýs takýs styl, vtip i pár originálních nápadů co se způsobů zkoumání lidské anatomie týče.

Money Love (1990)

Nuda beze smyslu a bez nápadu.

X Is Y (1990)

Zprvu nezajímavé, ale zesilujícízvukový podkres spolu s lehce znepokojujícími obrazy zintenzivňují pocit jisté úzkosti... a zakončí zcela jasnou symbolikou.

Bezstarostný sex (2007)

Dostatečně zábavná a dostatečně chytrá komedie o sexu... s dostatečně krátkou stopáží aby nestihla začít nudit. Nic nechutného nebo přespříliš perverzního se v ní nepředvede, je jen o normálních sexuálních zážitcích a v jejich rozboru jen jednouše klouže po povrchu tak aby byla vtipná a romantická... do hloubky a nebo na okraje už se ale nepouští. 7/10

Mé druhé já (2007)

Brave One, revenge movie v psychologicky propracované podobě, táhne kupředu hlavně civilně destruktivní Jodie Foster s postupně budovaným odhodláním které, podporované lehce narušenou morálkou, nedokáží zastavit ani zástupy násilníků, ani detektiv po ní celý film pátrající - kdyby ve filmu zůstalo jen u zpočátku celkem svižného sledování, nádherně prostorem plující kamerou, duševně zničené ženy schovávající se za zbraň před svým strachem z města kdysi milovaného, teď však úplně cizího, kombinovaného s detektivkou s ní spojenou, bylo by všechno v pořádku. Jenže pak film zpomaluje a zpomaluje, jako by chtěl být tím nejpomalejším na světě... a najednou z polospánku diváka vytrhne vyvrcholení filmu, které je dějově tak strašně mimo, že jsem i přes jeho šílenou jednoduchost měl potíže pochopit co se vlastně stalo. 7/10

Kanibalové (1980)

Zařazení Cannibal Holocaustu do žánru "horor" je jeden z největších nesmyslů jaké jsem tady na csfd viděl - to že jsou v nějakém filmu gore scény ještě neznaméná že se u toho má někdo bát. Tím méně zde kde jsou jakékoli prvky napětí a strachu potlačeny faktem že osud inkriminovaných osob zná divák předem. Nejde ani o klasické exploation kydlení či dokonce béčkově směšnou zábavu. Násilí ve filmu je docela hodně a jeho zdání autenticity podpořené dokumentárním podáním filmu (děj filmu je o tom jak skupina producentů a jeden antropolog retrospektivně sledují záznam "dokumentaristů" z jihoamerické džungle, trochu ve stylu Blair Witch Project), nemám ale pocit že by gore scény byly přehnaně samoúčelné - ba právě naopak jsou nutné v kontrastu s popisem zkaženosti lidských charakterů a zlem které v zájmu svých pošahaných povrchních cílů páchají... a na které se dál nabaluje i jemné nakousnutí společensko-kritických otázek o zneužívání senzacechtivosti a laciného působení na city v médiích pomocí "podprahových" sdělení ve formě hudby či záměrně skutečnost zkreslujícímu střihu. Dost mě překvapuje s jakou vehemencí je ve většině okolních komentářů tento hlavní význam filmu ignorován... nebudu popírat že režisér se nesnažil krví ve filmu exhibicionisticky šokovat aby zaujal pozornost, ale je projevem hlouposti se při vnímání filmu na těchto povrchních prvcích intelektuálně zastavit. A co se týče mrtvých zvířat - není to vůbec hezký pohled, ale tak to v přírodě chodí a v rámci filmu to opět není samoúčelné, takže netuším proč bych se kvůli tomu měl cítit nějak extrémně dotčeně - taky jsem při sledování filmu jedl kuře. 8/10