Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jeden z nejhorších batmanů se utká s jedním z nejhorších supermanů v jednom z nejhorších DC filmů, který je bolestně, ale především naprosto zbytečně dlouhý. Batman se nechová jako batman, nudný děj je protkán absolutně zbytečnými scénami, které děj nikam neposouvají, diváka o ničem neinformují, akční scény jsou nepřehledné a je jich jako šafránu. Namísto toho děj skáče nejen z Batmana na Supermana, ale odskakuje si do afriky (resp. Mexika), redakce Daily planet je něco jako hlavní dějiště, do toho se nám tam motá Wonder woman, Flash, Aquaman a kdo ví kdo všechno ještě, asi je zbytečné se dál rozepisovat, prostě pro DC fanouška povinnost a velké zklamání v jednom, pro normálního diváka naprostá ztráta času. 1 hvězda za Lexe Luthora a 1, slovy JEDNU vydařenou akční scénu, na kterou sem musel čekat otravné 2 hodiny

Drive (2011)

Pro mě vlastně jen lehce nadprůměrná akční podívaná za 3 hvězdy, ale čtvrtá zasloužená je za hodně dobře zvolený soundtrack

Iron Sky (2012)

Pokud by někdo šel na tenhle film s tím že uvidí plnohodnotné kinematografické dílo, ten spláče nad výsledkem. Já na ten film šel s tím že jdu na kravinu u které se bez větší námahy mozkových závitů pobavím a....dostal jsem to co jsem čekal. Jasně, příběh je postavený na hlavu a propracovaný jen do té míry aby udržel pohromadě sérii jednotlivých scének a skečů, ale to pro tenhle žánr naprosto stačí. Zdaleka ne všechny vtipy zářili vtipem, ale pořád jich bylo dost. Ty nevtipné vtipy pro mě film vyvažoval odvahou a drzostí, s jakou se strefoval do světové politiky a nejen ty vtipné hlášky byli až smutně pravdivé, ba až moudré. Pokud hledáte film, u kterého se budete rozplývat nad hereckými výkony, skvělou kamerou, střihem a dalšími detaily co dělají film, pak Iron Sky není nic pro Vás. Pokud chcete vyrazit s kamarády do kina a pobavit se, pak má Iron Sky většinu toho co potřebujete. 2,5 *

Eddie - náměsíčný kanibal (2012)

Co je umělec ochotný udělat pro inspiraci? Podle filmu touha po inspiraci nezná mezí, kam si pro inspiraci chodil režisér Eddieho, to se ve filmu nedozvíme, ale ať to bylo cokoliv, rozhodně to funguje! Nečekal bych že je možné natočit film tak , aby při záběru na rozervané lidské tělo celé kino vybuchlo smíchy, nebo že polonahý člověk celý od krve vyvolá stejnou reakci, ale Boris Rodriguez to dokázal. Způsob jakým kombinuje humor s brutálním násilím je brilantní, film má spád, divák nedostává příliš možností se nudit, příběh je zajímavý a poměrně originální. Velký respekt patří také hercům. Sympaťák šerif, který se tváří že neumí do pěti počítat, ale zdání klame, jeho tupý humor a závěrečný výstup při titulcích mi vykreslil na tváři široký úsměv, Eddie co by naivní canibal s výčitkami svědomí svojí roli také hraje perfektně, ale především Thure Lindhardt v hlavní roli mně naprosto okouzlil. Každá scéna, kdy jím cloumá rozpolcenost, každý tik a cuk v obličeji dávají dohromady symfonii emocí a pocitů přebíhající po Larsově tváři. Ještě jednou musím zmínit humor kterým je celý film nasycen a je pro tenhle film perfektní. Pokud někomu nevadí trochu násilí a krve navíc a zároveň se chce dobře pobavit, můžu Eddieho jedině doporučit. Rád bych dal 4*, ale bylo by to nefér vůči jiným "čtyřkovým" filmům, proto hodně silné 3*

The Butterfly Circus (2009)

Tenhle 20ti minutový snímek pro mě byl největším filmovým překvapením. Viděl jsem spousty filmů, u kterých brečeli i větší chlapy než jsem já (např. Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank), ale u žádného z nich jsem nebrečel. Ale v těchto 20ti minutách bylo tolik emocí, že mu může závidět většina dvouhodinových dojáků. Tentokrát při titulkách ani moje oko nezůstalo suché. Nádhera, všem doporučuji

Gulliverovy cesty (2010)

Jedno veliké sklamání. Ne že by to byl špatný film, občas sem se smál a vidět zde Segeka a O'Dowda bylo super, ale nejvíc sem se těšil na Blacka, který mě v tomhle filmu spíš obtěžoval. Celé to na mě působilo jako nešetrné zprznění skvělého příběhu o Guliverovi. 2,5*

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Když sem chtěl hodnotit tenhle film, rozmýšlel sem se jestli dám 4 nebo 2*. Nakonec sem došel k názoru že ohodnotit tenhle film je nad moje síly. Do nebe volající nechutnost, obludnost, zvrácenost, perverznost a odpudivost tohohle filmu mi říkala že 2* je moc, během sledování sem si film musel 3x zastavit a chvilku se rozdýchávat. Na druhou stranu má film nějakou pointu a téma k zamyšlení (jací by jsme byli kdybychom měli absolutní moc a nikdo nás nemohl omezovat?) a to spolu se surovou a autentickou atmosférou volá po 4*. Protože sám nevím, který pocit po shlédnutí filmu převládá, jestli odpor nebo úžas, nechávám políčko pro hodnocení volné.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Původní 4* jsem po shlédnutí druhé série musel změnit na plný počet. Děj má spád aniž by byl zamotáván absurdními zvraty, všechno se zdá přirozené, všechno probíhá tak nějak hladce, na rozdíl od jiných seriálů, kde jsou dějové zvraty tak přitažené za vlasy, že Vás to tahá za zdravý rozum. Co se mi ale na seriálu líbí nejvíce je pozvolná změna hlavní postavy, stejně jako postava samotná. Volba herce mi přijde velmi vhodná, žádný hezoun ani svalovec, ani hnusák ani sympaťák, prostě normální chlapík od rodiny, přesně jak by měl být. Z počátku zdrženlivý a opatrný otec rodiny se během seriálu změní v suveréního vařiče zrychlováků, a to jak chováním, tak vzezřením. Když v jednom z posledních dílů druhé série přišel k potencionálním konkurentům se slovy "Vypadněte z mýho rajonu", naběhla mi husí kůže a musel sem se pousmát, jak moc sem Woltovi jeho proměnu přál :-)

Vrtěti psem (1997)

Skvělý snímek o tom, jakou sílu mají média. Člověk jen žasne nad tím, jak snadno si lze vytvořit válku, když ji člověk potřebuje a má k tomu ty správné prostředky a říká si "vždyť takhle by to opravdu mohlo fungovat"....a možná i funguje. Všichni z nás "vědí" o válce v Iráku, ale kdo o ní opravdu něco ví?:-) Ve filmu je několik opravdu podařených scén, např. ta kde DeNiro rozebere agenty CIA tak, že by mu odkývali i třetí světovou, vymýšlení albánských tradic pro amerického diváka (pšenice na letišti :-D) a v tom všem předvolebním zmatku je prezidentovou hlavní starostí, jakou bude mít barvu kotě. Třešničkou na dortu pro mě byl Woody Harrelson v další ze svých psychopatických rolí. Dustin Hoffman zde předvedl úžasný herecký výkon, který zastínil i DeNira.

Akce Mutant (1993)

Ukrutně uhozená španělská komedie. Sled více či ještě více vtipných scén se sympatickými zloduchy mě nenechal vydechnout, prakticky pořád se bylo čemu smát (reklama na cornflaky mě dostala do kolen). Skupina kryplů nemá chybu a jejich šéf a hlavní záporák je nejsympatičtější padouch ze všech které jsem doposud viděl (i unesená dcera boháče mu podlehne :-))Děj je poměrně nevýrazný, ale na tenhle film se snad nikdo nedívá kvůli ději. Doporučuji všem kteří neberou filmy za každou cenu vážně a rádi se zasmějí něčemu ještě absurdnějšímu než Absurdistán :-)