Con Air (1997)

Naprůměrná akce s nadprůměrným obsazením.

Starsky & Hutch (2004)

Příjemné retro let sedmdesátých, vtipné, svižně natočené. Poměrně překvapení (hlavně od toho nic nečekejte ;)) 7/10

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nic nového pod sluncem, dobrá a kvalitní hollyzábava (komedie, krimi, drama). Jenže je to Spielberg a ten má přece jen na víc. Tom Hanks mi do své role příliš nesedl, DiCaprio přesně naopak. 7/10

Šestý smysl (1999)

Jaké překvapení, ono to funguje i napodruhé!

Cesta byla suchá, místy mokrá (2003) (TV film)

Nádech starých časů. Nevím, jestli životní, ale rozhodně živá role Lubora Tokoše a další majstrštyk Karla Kachyni. ||| Vůbec mi nevadí, že je to "jen" TV film, spíše naopak.

Raněný lučištník (1975) (TV film)

Jeden z televizních filmů, na které se nezapomíná. Herecký koncert? Virtuosita nejtěžšího kalibru! Kde jsou ty časy...

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

U tohoto filmu jsem si poprvé uvědomil, že Menšík byl, je a navždy bude jen jeden. Doporučuju jako málo co.

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Takto si představuji dobré pokračování. A navíc s Bróďou.

Ikarův pád (1977) (TV film)

...aneb jeden z důvodů, proč je pan Menšík v mém TOP 5. Můžu vidět vždy a všude.

Vzpomínky na lásku (2004)

Ona je roztomile roztržitá, on je dost drsnej drsňák... Nějak jsem nechápal, co na tom všichni vidí, minimálně celá první půlka byla na úrovni slabší hollywoodské romantiky. On už nebyl tak drsnej drsňák a ona byla pořád tak roztomile roztržitá. Zíííííív... buch... konečně se něco děje... Buch... počkat, tohle přece... BUCH... nemůžou udělat... BUCH! ||| Už dlouho, možná nikdy, jsem neviděl tak dobře natočený slzopudný film. Problém je v tom, že slzopudností se kvalita filmu neměří, že námět, jakkoliv se tváří originálně, originální není, že i když je film (nebo aspoň jeho druhá polovina) dobře natočený, tak zpracování ničím extra nevyniká, že přes všechny city mu chybí obyčejná opravdovost, kterou vyniká třeba Yeopgijeogin geunyeo, Donggam nebo Welkeom tu Dongmakgol. Podtrženo sečteno, romantické melodrama především pro romantické duše. Ale zabulí si (skoro) všichni ;-)